گوناگون

آرسنال قهرمان جام حذفی فوتبال انگلستان شد/ کشتن ببر در ومبلی

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال آرسنال روز شنبه در حالیکه در دیدار پایانی رقابتهای جام حذفی در ورزشگاه ومبلی لندن با نتیجه 2 بر صفر از هال سیتی عقب بود در نهایت با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید.

هال سیتی ملقب به ببرها تا دقیقه 9 دو بار موفق شد دروازه توپچی های لندن را باز کند. “جیمز چستر” و “کورتیس دیویس” دو بار در دقایق 4 و 9 برای هال سیتی گل زدند. “سانتی کاسورلا” در دقیقه 17 یکی از گلها را به زیبایی از روی ضربه کاشته پاسخ داد.

در نیمه دوم این آرسنال بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و حملات پردامنه ای را بر روی دروازه تیم حریف ترتیب داد. مدافعان هال سیتی دو بار به طرز مشکوکی بر روی “سانتی کاسورلا” خطا کردند که این موضوع از چشم تیم داوری پنهان ماند.

حملات گسترده آرسنالی ها در دقیقه 71 به بار نشست. “لورن کوشینلی”، مدافع پیش تاخته آرسنال، موفق شد گل تساوی را وارد دروازه هال سیتی کند. آرسنال در 20 دقیقه پایانی به شدت بر روی دروازه هال سیتی با مربیگری “استیو بروس” خیمه زد اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و کار به دو وقت اضافه کشیده شد.

در وقت های اضافه هم توپچی ها تیم برتر میدان بودند که “آرون رمزی” در دقیقه 109 بر روی پاس زیبای “اولیویه ژیرو” گل سوم آرسنال را وارد دروازه هال سیتی کرد. پس از این گل بازیکنان هال سیتی یکی، دو بار بر روی دروازه آرسنال خطر ساز شدند اما راه به جایی نبردند.

این اولین جام قهرمانی آرسنال پس از گذشت 9 سال در فوتبال انگلستان به حساب می آید.

تیم فوتبال آرسنال با این پیروزی شمار قهرمانی های خود در این رقابتها را به عدد 11 رساند. تا پیش از این منچستریونایتد با 11 عنوان قهرمانی رکورددار فوتبال جزیره در رقابتهای جام حذفی بود. تاتنهام، دیگر تیم لندنی هم هشت عنوان قهرمانی در کارنامه دارد.

اشلی کول با هفت عنوان قهرمانی (سه بار با آرسنال و چهار بار با چلسی) به عنوان پرافتخارترین بازیکن این رقابتها به حساب می آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا