پنجشنبه، ۰۸ اسفند ۹۲ - ۰۵:۰۱

به گزارش میهن پست – مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اشاره به کشف ذخایر جدید نفت و گاز در ایران با بیان…

به گزارش میهن پست – مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اشاره به کشف ذخایر جدید نفت و گاز در ایران با بیان اینکه به زودی نتایج اکتشافات جدید نفت و گازی کشور توسط وزیر نفت اعلام خواهد شد، گفت: در منطقه زاگرس و مناطق مرکزی ایران شواهدی مبنی بر وجود ذخایر جدید هیدروکربوری وجود دارد.

هرمز قلاوند در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت اکتشافات جدید نفت و گاز طبیعی در ایران، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چندین اکتشاف بزرگ نفت و گاز در ایران انجام شده است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه هم اکنون نتایج این اکتشافات نفت و گاز به شرکت ملی نفت ارائه شده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود به زودی نتایج کامل این اکتشافات جدید نفت و گازی توسط وزیر نفت اعلام شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال مهر که برخی از کارشناسان از پایان دوران طلایی اکتشافات نفت و گازی در ایران خبر می دهند، اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد.

قلاوند با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران از روش های جدید اکتشافی برای کشف ذخایر جدید نفت و گاز در ایران استفاده می کند، بیان کرد: از سوی دیگر با توجه به شواهد موجود در مناطق مرکزی و حوزه زاگرس پتانسیل های قابل قبولی برای کشف ذخایر جدید نفت و گاز وجود دارد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در منطقه زاگرس و مناطق مرکزی ایران شواهدی مبنی بر وجود ذخایر جدید هیدروکربوری وجود دارد، تبیین کرد: قطعا با استفاده از پروژه‌های جدید اقداماتی برای کشف ذخایر هیدروکربوری در این مناطق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش مهر، معاون امور بین‌الملل وزارت نفت هفته جاری با انتشار گزارشی، اعلام کرد: در حال حاضر ایران با در اختیار داشتن ۳۳٫۶ ترلیون متر مکعب ذخایر گاز طبیعی که معادل ۲۳۴ میلیارد بشکه ذخایر نفت خام بوده بزرگترین دارنده ذخایر گاز جهان است.

در کل، مجموع حجم ذخایر نفت و گاز طبیعی ایران معادل ۴۰۰ میلیارد بشکه برآورد می شود و ایران را به بزرگترین دارنده مجموع ذخایر گاز جهان تبدیل می‌کند.

بر اساس آخرین گزارش رسمی شرکت ملی نفت ایران در آخرین گزارش رسمی خود حجم ذخایر گاز طبیعی و متعارف ایران را بیش از ۳۳٫۷ تیریلون متر مکعب و حجم ذخایر نفت خام متعارف و قابل برداشت کشور را حدود ۱۵۷ میلیارد بشکه اعلام کرد.

شرکت ملی نفت هم اواسط سال جاری، اعلام کرده بود: ایران از حیث اکتشافات جدید نفت و گاز به ویژه در سال گذشته میلادی به رتبه اول جهان دست یافته است، بر اساس گزارش رسمی اوپک، جایگاه نفتی ایران از چهارم به سوم جهان پس از کشورهای ونزوئلا و عربستان ارتقا یافته است.

برای سال ۱۳۹۲ کشف حدود ۴۵۰ میلیون بشکه ذخایر جدید نفت خام و حدود ۱۲۵ میلیارد مترمکعب ذخایر گاز طبیعی در دستور کار شرکت ملی نفت قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *