گوناگون

بزرگ شدن رانها به دلیل پیاده روی درست یا غلط؟

pyade ravi laghari

برخی انسانها بخصوص بانوانی که زیاد پیاده روی می‌کنند در باره  بزرگ شدن عضلات پا و ران‌ها نگران هستند. ولی  زیاد احتمال دارد که عضلات ران بعلت اثر پیاده روی لاغر، کشیده و

سفت شوند تا اینکه حجم آنها زیاد شود. این احتمال هست که اگر از نظر ژنتیکی مستعد باشید، در اثر پیاده روی زیاد افزایش بسیار خفیفی در حجم عضلات ایجاد شود اما بدنسازان حرفه‌ای برای افزایش حجم عضلات ران از پیاده روی استفاده نمی‌کنند!
اما بعضی افراد فکر می‌کنند که واقعا عضلاتشان بزرگ شده‌اند. اگر شما جزء این افراد هستید باید بدانید که شاید بزرگی این عضلات جزئی از حالت طبیعی بدن شما بوده است.

آیا قبل از شروع برنامه‌ی پیاده روی حجم آنها را ‌اندازه گیری کرده‌اید؟ ممکن است فقط تصور کنید که عضلاتتان بزرگ شده‌اند. بلافاصله پس از ورزش، عضله‌ای که تحت فعالیت شدید قرار می‌گیرد به دلیل افزایش جریان خون کمی بزرگتر می‌شود.

 

 

پس برای اینکه ببینید عضلاتتان بزرگ شده‌اند یا نه صبحها یا قبل از پیاده روی حجم عضلاتتان را مقایسه کنید. اگر واقعا تفاوت ‌اندازه و حجم ایجاد شده است می‌توانید از سایر فعالیتها مانند کوهنوردی یا بالارفتن از پله‌ها صرف نظر کنید تا از حجم عضلات کاسته شود.
ممکن است حجیم شدن عضلات در اثر انباشته شدن چربی روی عضلات باشد نه عضله. بافت چربی در سرتاسر بدن تشکیل می‌شود پس اگر سایز کمر شما افزایش یافته است حتما حجم عضلات شما هم به همین دلیل افزایش یافته است.

باید در برنامه‌ی پیاده روی چربی اضافی را بسوزانید. با مصرف کالری کمتر به نسبت کالری مصرفی روزانه می‌توانید چربی اضافی را بسوزانید. ممکن است شما بیش از میزانی که تصور می‌کنید غذا بخورید. یعنی چربی را که با فعالیت می‌سوزانید دوباره با کالری اضافی جایگزین می‌شود.

برخی مطالعات نشان می‌دهد که زنان هنگامی که ورزش می‌کنند بیشتر می‌خورند. با شروع پیاده روی مراقب غذای خود باشید و کالری اضافی مورد نیاز خود را فقط به اندازه مورد نیاز تامین کنید.

پیاده روی را به دلیل تصوری که از بدن خود دارید کنار نگذارید. پیاده روی باعث تناسب‌اندام شما می‌شود، خطر بیماریهای مهمی مانند دیابت، بیماریها‌ی قلبی عروقی، سکته‌ی مغزی و سرطان را کاهش می‌دهد. ۶۰-۳۰ دقیقه پیاده روی در روز برای به دست آوردن منافع سلامتی پیاده روی کافی است. به خاطر تصوری که از بدن خود دارید ورزش را رها نکنید. هرچه پر انرژی‌تر، فعالتر و سالمتر باشید بهتر به نظر می‌آیید.
در نهایت اگر هیچکدام از روشهای فوق موفقیت آمیز نبودند و احساسی که درباره‌ی عضلات خود دارید به حدی است که تصور شما از خودتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، راه ساده‌ای برای حل این مشکل وجود دارد. می‌توانید لباس مناسبی بپوشید تا عضلاتتان دیده نشوند. لباسهای ورزشی شیک و مناسبی وجود دارند که عضلات پای شما را به خوبی می‌پوشانند.

منبع-http://2ba2.com

نوشته های مرتبط :

 1. چگونه پیاده روی کنیم تا وزنمان کاهش پیدا کند؟
 2. علت اینکه پاها پس از پیاده‌روی خسته و سنگین می شود؟
 3. چطوری با 120 دقیقه پیاده روی خودمان را لاغر کنیم
 4. دلیل اصلی بزرگ بودن بینی آقایان نسبت به خانمها
 5. پیاده روی استاندارد و اصولی چگونه است ؟
 6. کاهش وزن با دو ساعت پیاده روی
 7. هفت راهنمای پیاده روی برای کاهش وزن
 8. آشنایی با اصول پیاده روی به منظور کاهش وزن
 9. پیاده روی هم تکنیکهایی دارد
 10. پیاده رویی کنید تا بدنتان را نجات دهید
 11. چطوری پیاده روی یوگا اجرا کنیم
 12. کاهش دور کمر با پیاده روی
 13. تعیین اهداف بزرگ برای خودتان به 5 دلیل
 14. با پیاده روی از سکته مغزی پیش گیری کنید
 15. از کجا بدانیم درست ورزش میکنیم
 16. سرطان سینه: دویدن موثرتر از پیاده روی است
 17. 8 دلیل برای یادگرفتن زومبا
 18. 5 روش موثر برای لاغر کردن رانها
 19. استفاده از لیفت ران با لیپوساکشن برای زیبایی رانها
 20. تمرین جلو بازو را چگونه بروش درست انجام دهیم

YARPP

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا