گوناگون

بیانیه شورای زنان بنیاد امید ایرانیان در محکومیت ربایش دختران در نیجریه

شورای زنان بنیاد امید ایرانیان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام اخیر گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه در ربایش بیش از 200 دختر دانش‌آموز، خواستار آزادی هرچه سریعتر آنها و بازگشت آرامش و دوستی به سرزمین نیجریه شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«زخم خشونت و ترور این بار در گردن آفریقا سرزمینی مملو از تمامی ثروتهای دنیا اما فقیر به دلیل محرومیت از بهره‌برداری فرود آمده است. امروز زنان نوجوان آفریقایی تاوان خشونت جهانی بر علیه زنان را در یک اقدام غیر انسانی و اسلامی پس می‌دهند!

آنان در ادامه تحرکات ضد انسانی برخی گروههای افراطی دستخوش آماج آدم‌ربایی و خشونت شده و جامعه بشری را با اندوهی بزرگ روبه‌رو کردند.

گروه تروریستی بوکوحرام که گروهی افراطی هستند در یک اقدام غیر انسانی با حمله به یک مدرسه شبانه‌روزی نیجریه‌ای دخترانه و تخریب اموال مدرسه و اعمال خشونت بر ساکنین و مدیران این مدرسه بیش از 200 دختر دانش‌آموز را ربودند. این گروه تروریستی که از زمان تأسیس (2002) تاکنون به بهانه اجرای قوانین اسلامی و شریعت، به شدت با دانش آموختگی دختران و آموزش‌های نوین آنها مخالفت ورزیده و با حمله بی‌رحمانه به بانکها، رستورانها، مدارس و قتل‌عام مردم بویژه دانش‌آموزان دختر، خواستار تعطیلی تمام مدارس علوم جدید شده است، موجی از ناامنی را به این قاره محروم و آسیب دیده وارد کرده است. اقدامات غیر انسانی و خشونت آمیز این گروه، موجی از نگرانی را بر جامعه مسلمانان ایجاد کرده که بستری از واکنش‌های علمای الازهر و افکار عمومی جهان اسلام را بر ضد خود داشته است. این اقدام قلب‌های نگران مادران همه جهان را با مادران نیجریه‌ای که فرزندانشان نزدیک به یک ماه است از آنها دور شده‌اند و مورد آدم ربایی قرار گرفتند گره زده و همه دست به دعا برداشتند تا در یک اقدام انسانی از رهبران این گروه و حامیان آنها و دولتهای خود بخواهند نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و نسبت به ایجاد بستری برای آزادی آنها اقدامی نمایند.

مردم سراسر جهان به روشنی می‌دانند که کسب علم از دستورات دین اسلام است و پیامبر گرامی توصیه به کسب علم حتی تا سرزمین‌های دور کرده‌اند و در آیات قرآن به روشنی از قلم و دانش و علم و ضرورت کسب آن سخن آمده است، از این رو بی توجهی به این دستور دینی از سوی مدعیان اسلام‌گرایی بیانگر دور بودن آنها از مبانی اولیه دینی است. این اقدام بر علیه زنان جوان نیجریه تجربه ای دیگر از خشونت علیه زنان است که امروز از دل قاره سیاه قد علم کرده است. از این رو از آنجا که بوکوحرام هیچ نسبتی با دین اسلام ندارد و سال‌هاست که بذر اعمال و افکار افراطی گروه‌های بنیادگرا و متصلبی نظیر بوکوحرام مشکلات جدی را برای مردم جهان به خصوص کشورهای محروم و رنج دیده آفریقایی ایجاد کرده است.

شورای زنان بنیاد امید ایرانیان با محکوم ساختن ربایش دختران دانش‌آموز نیجریایی از سوی گروه تروریستی بوکو حرام خواهان آزادی هر چه زودتر آنان و بازگشت آرامش و دوستی به سرزمین نیجریه و شادی دل والدین این دختران است.

اسلام دین دوستی علم و حفظ حرمت انسان است، شورای زنان بنیاد امید ایرانیان به روشنی می‌داند در سایه تعالیم واقعی اسلام است که صلح و دوستی بر جامعه بشری سایه خواهد افکند وگرنه فعالیت گروههای افراطی مسلمان و غیر مسلمان نظیر اقدامات بوکوحرام و … تصویر زشت خودخواهی و آنارشسیم و نژادپرستی است.

باشد که هرچه زودتر این دختران و مادران آینده به دامن زندگی آرام بازگردند و به عنوان زنان فهیم دانش آموخته نشان زن مسلمان واقعی برای جهان باشند.»

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا