گوناگون

زنجان 17 هزار معلول دارد

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی مکاریان ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: در سال‌های نه چندان دور سازمان بهزیستی استان با مشکل تشخیص و نوع معلولیت ها مواجه بود ودراین راستا یک سری از اموزش ها در در دستور کاریی داشت ولی سلیقه ای بود و علمی اجرا نمی‌شد.

وی به ارائه شیوه  و روش علمی و استاندارد معلولیت اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس این روش نوع و شدت معلولیت به کمک نرم‌افزاری به نام ICF مورد سنجش قرار گرفته و علمی است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان، سیاست سازمان بهزیستی را تمرکززدایی در ارائه خدمات یاد کرد و افزود: در این راستا ارائه خدمات به معلولان به خانواده‌های آنها واگذار می‌شود چرا که در این میان به خانواده ها و افرادی ازسازمان آموزش های لازم داده می‌شود.

مکاریان، ارائه آموزش‌های مراقبتی،  تمرکززدایی و خانواده‌محوری در ارائه خدمات و تقویت کمیسیون‌های پزشکی بهزیستی را ز اهداف مهم این سازمان یاد کرد.

وی از راه‌اندازی مرکز جامع توان‌بخشی دراستان خبر داد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآورشد: دراستان زنجان سال گذشته 4 میلیارد و 197 میلیون ریال یارانه به معلولین پرداخت شده است که نسبت به سال 91، رشد هزار و 25درصدی دارد.

مکاریان گفت: به عینه می توان گفت که رشد معلولیت در استان سه درصد بوده است.

وی تصریح کرد: در استان زنجان 3 هزار و 342 نفر معلول از خدمات ثابت این سازمان استفاده می کنند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: 660 نفر به طور مستمر از خدمات این سازمان استفاده می کنند و همچنین در حوزه بیماران روانی 34 مستمری بگیر از خدمات این سازمان بهره مند هستند.

مکاریان تصریح کرد: در پرداخت سرانه در حوزه توان بخشی هزار و 280 نفر می باشند که نسبت به سال قبل 380 درصد رشد دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا