یکشنبه، ۲۷ بهمن ۹۲ - ۰۴:۰۴

به گزارش میهن پست – برای نخستین بار خودرو هیوندا آزرا در غیاب پورشه کاین، که به دلیل پایین بودن واردات از لیست…

به گزارش میهن پست – برای نخستین بار خودرو هیوندا آزرا در غیاب پورشه کاین، که به دلیل پایین بودن واردات از لیست حذف شده است، بالاترین میزان رضایت مشتریان از کیفیت محصول را کسب کرد.

نتایج اندازه گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری برای دهمین دوره ی متوالی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صورت گرفته است.
در این تحقیق با ۲۷ هزار و ۴۳۷ نفر از خریداران ۴۴ خودرو سواری که از ۱۱ شرکت عرضه کننده ی خودرو در شش ماهه ی نخست سال۹۲ خودرو خریداری کرده بودند، مصاحبه انجام شده است.
در شش ماهه ی نخست سال ۹۲ بر خلاف دوره های گزارش روند رضایت مشتریان از میانگین خودروهای سواری در مقایسه با شش ماهه ی دوم ۹۱ افت یک درصدی داشته است که از علل این افت می توان به جایگزین شدن قطعات اصلی خودرو با قطعات چینی مشابه به دلیل تحریم صنعت خودرو اشاره کرد.
در این دوره چهار خودروی MG6، کیا پیکانتو، پارس تندر و جک(j5) برای نخستین بار مورد سنجش قرار گرفته و خودروهای پورشه کاین، مزدا۲، آلفارومئو جولیتا، کیاکادنزا و نیسان ماکسیما به دلیل عدم و یا پایین بودن تولید و واردات از لیست این سری حذف شده است.


بر اساس این گزارش، در گروه قیمتی کمتر از ۲۰۰ میلیون ریال به ترتیب خودروهای ام.وی.ام۱۱۰، تیبا، سایپا۱۳۱، سایپا۱۳۲، سایپا۱۱۱ و سایپا۱۴۱ قرار دارد. در رنج قیمتی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب پارس تندر، تندر۹۰، پژو۲۰۶ صندوقدار، جک(J5)، توجوی، پژو۲۰۶، سورن، ام.وی.ام ۵۳۰، ام.وی.ام۳۱۵، لیفان۶۲۰، رانا، سمند معمولی، سمندEF7، پژو۴۰۵ و پژو پارس حائز رتبه اول تا پانزدهم در این بخش شده است.
اما در رده قیمتی خودروهای بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون ریال دو محصول کیاپیکانتو و گریت وال الیت قرار گرفت و در محدوده قیمت ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون ریال به ترتیب مگان۲۰۰۰، ام.وی.ام ایکس۳۳ و لیفان ایکس۶۰ حائز کیفیت مطلوب از نگاه مشتریان شده است.


این گزارش می افزاید: در رده قیمتی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیون ریال پنج محصول نیوسراتو، مزدا۳، ام.جی۶، ام.جی روور۵۵۰ و هیوندای آی۲۰ قرار گرفته است.
اما در محدوده خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان به ترتیب ۱۲ محصول هیوندا آزرا، هیوندا جنسیس، هیوندا سوناتا، کیاموهاوی، نیسان تیانا، هیوندا وراکروز، کیاسورنتو، هیوندا IX35، کیا اپتیما، کیا اسپورتیج، میتسوبیشی ASX، و سوزوکی گرند ویتارا حایز کسب بیشترین رضایت مندی کیفیت محصول از سوی مشتریان شده است.

منبع:پرشین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *