دوشنبه، ۰۵ اسفند ۹۲ - ۰۸:۵۸

به گزارش میهن پست – سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امروز با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس دیدار و گفت‌و‌گو کرد. به  نقل از…

به گزارش میهن پست – سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امروز با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به  نقل از فارس، کارلوس کی‌روش، سرمربی و دن گسپر مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال ایران امروز (دوشنبه ۵ اسفند ماه) با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت‌و گو کرد.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار به تشریح جایگاه ایران در عرصه فوتبال جهان پرداخت و گفت: پتانسیل عظیمی در فوتبال ایران وجود دارد که باید با ایجاد امکانات مناسب زمینه استفاده از این پتانسیل‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به تمرینات تیم ملی فوتبال جهت حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال، گفت: تمریناتی که اکنون بازیکنان تیم ملی انجام می‌دهند نه تنها برای بازی‌های جام جهانی برزیل بلکه برای مسابقات جام ملت‌های آسیا در استرالیا نیز هست.

کی‌روش با بیان اینکه برای فوتبال ایران برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدتی در نظر گرفته است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های مدون در فوتبال ایران باید هدف اصلی این باشد که جوانان ایران با سیستمی جدید از سطوح پایه به سطح اول فوتبال دنیا برسند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: معتقدم که پتانسیلی عظیم فوتبال ایران خفته است و با عناصری چون ایجاد زمین های مناسب ورزش، هزینه درست در فوتبال و به کارگیری مربیان توانمند داخلی و خارجی می‌تواند این پتانسیل را به حرکت درآورد.

جلالی نیز در این دیدار با تشکر از تلاش کی‌روش برای تیم ملی فوتبال ایران، گفت: یکی از موضوعاتی که مجلس و به دنبال آن مرکز پژوهش‌ها درباره آن کار کارشناسی انجام می‌دهد موضوع ورزش و آسیب‌های این بخش است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تبیین اقداماتی که در حوزه سیاست‌گذاری ورزشی کشور صورت گرفته است، افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس نیز تاکنون در بحث سیاست‌های ورزشی به ویژه در رشته فوتبال و باشگاه‌داری بررسی‌هایی را انجام داده و گزارش‌هایی در این زمینه منتشر کرده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، برنامه ورزش کشور را نیازمند یک برنامه ریزی مدون بلند مدت دانست و تصریح کرد: باید در حوزه ورزش به خصوص در رشته پرطرفداری چون فوتبال به جای هزینه‌های بدون هدف به دنبال سرمایه‌گذاری‌ هدفمند و برنامه ریزی شده باشیم.

شایان ذکر است در پایان این دیدار دکتر جلالی برای موفقیت تیم ملی فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ابراز امیدواری و آرزوی سربلندی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *