گوناگون

108 واحد صنعتی در مازندران درگیر مشکلات بانکی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نیاز آذری عصر پنجشنبه در جلسه هم اندیشی کارفرمایان و کارآفرینان صنایع شهرستان بابل که در شهرک صنعتی رجه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: نمایندگان مازندران در مجلس حامی دولت و در استان پشتوانه محکم استاندار مازندران هستند تا با نگاه جهادی، اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی گفت: این هم اندیشی گام موثری است برای دست یابی به اقتصاد مقاومتی که مهم ترین دغدغه مقام معظم رهبری و به عنوان منشور کار و خدمت در سال اقتصاد و فرهنگ در پیش رو توسعه کشور است.

نیازآذری توجه به صنعت وبخش کشاورزی را از ضروریات برشمرد و از وجود چهار شهرک و دو واحد تولیدی در بابل خبرداد  وتصریح کرد: اینکه 108 واحد صنعتی در مازندران درگیر بانک ها هستند شایسته نیست اما باید تدابیری اندیشید تا از این شرایط سخت عبور کرد.

وی با اشاره به اینکه نمی توان با بهره 28 درصدی اقتصاد را مدیریت کرد بیان داشت: کمیسیون 13 گانه مجلس کارگروهی برای بررسی قانون و بخشنامه های مزاحم در عرصه تولید تشکیل داده و درصدد برنامه ریزی مدون برای رفع این مشکلات است.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: این جلسه نمادی از  توجه به عرصه تولید وخدمت و بیانگراین اصل مهم بوده که مسئولان و مردم دراین نظام جدای از هم نیستند.

وی خطاب به تولید کنندگان متذکر شد: تولیدکنندگان، ایثارگران عرصه تولید و سربازان نظام بوده و برنامه ریزی برای برون رفت از مشکلات این قشر در اولویت کارمسئولان است.

نیازآذری از حذف تجمیع 30 درصدی ارزش زمین در راستای حمایت از صنعتگران خبرداد و گفت: سیاست ما در بخش ملی انقباظی است، فضای انبساطی تبدیل به منابع صندوق توسعه ملی شده است که جوابگو نیست زیرا نیاز صنعتگران و تولیدکنندگان کشور فراتر از آن است.

این مسئول با اشاره به اینکه امکان وام دهی وتسهیلات بیشتر از منابع ملی وجود ندارد اظهارداشت: مبلغ 292 میلیارد تومان توسط شورا تکلیف شده و در حال عملیاتی شدن است، ضمن اینکه بنیاد برکت نیز 300 میلیاردتومان به فضای نقدینگی تولید استان اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه دهها میلیارد تومان در فرا بورس موجود است، گفت: عوارضی که از شهرک های صنعتی توسط شهرداری اخذ می شود  باید 50 درصد این عوارض دوباره به شهرکها برگردد وبرنامه حمایت وارائه همه ظرفیت به تولید کنندگان  مد نظرقرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا