گوناگون

45 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه های کشور وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق علیایی ظهر پنجشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های معاونت پژوهشی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه ساخت و بهره برداری از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان یک خبر بسیار خوب بود، اظهار داشت: بسیاری از دانشگاه ها از داشتن چنین آزمایشگاهی محروم هستند و این مایه خوشحالی است که آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه لرستان راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه خوشبختانه امکانات و تجهیزات بسیار خوب و مدرنی نیز دارد، تصریح کرد: این یک موقعیت و شرایط بسیار خوب برای دانشگاهیان لرستان است.

مدیر شبکه آزمایشگاه های علمی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آزمایشگاه های مختلف و متعددی در کشور وجود دارد ولی آزمایشگاه های مورد نظر وزارت علوم محدود هستند، گفت: طبق آمار سال گذشته تعداد 45 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه های کشور وجود دارد.

علیایی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه های کشوربه دنبال این هستند که آزمایشگاه های مرکزی خود را گسترش دهند، تصریح کرد: وجود این آزمایشگاه ها در دانشگاه ها ضروری و مهم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امیدورایم در آینده دانشگاه لرستان با استفاده از این آزمایشگاه برنامه های خوبی را ارائه دهد، اظهار داشت: تنها ایجاد آزمایشگاه ها مدنظر نیست بلکه باید از این آزمایشگاه ها خوب استفاده کرد و آنها را در راستای خدمات دهی به کشور و توسعه علمی به کار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا