Mihanpostپیشنهاد سردبیررپرتاژ

قالیشویی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه در سال ۲۰۲۱ و در گذشت زمان، قالیشویی پیشرفته زیادی را نسبت به گذشته داشته است و با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته تبدیل به یک صنعت حرفه ای شده است. برای مثال قالیشویی در مهرشهر و قالیشویی در هشتگرد نسبت به گذشته تفاوت بسیار زیادی را پیدا کرده است. در ادامه این مقاله در مورد روش کار قالیشویی ها و همچنین خدمات آن ها اشاره خواهیم کرد. در صورتی که به دنبال بهترین قالیشویی کرج می گردید، مقاله ما را از دست ندهید.

روش کار قالیشویی ها به چه صورت است؟

ممکن است تا به حال این سوال به ذهن تان رسیده باشد که یک شرکت قالیشویی چگونه کار میکند. قبل از اینکه بخواهیم به بهترین قالیشویی کرج و نحوه کار آن اشاره کنیم، باید بدانیم که قالیشویی معتبر چگونه کار میکند تا ازخدمات آنها تا حد زیادی آگاهی داشته باشیم. همانطور که قبلا هم گفتیم، امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که روش های متنوعی برای شستن فرش ها به وجود بیاید. با توجه به اینکه فرش ها انواع مختلفی را شامل می‌شوند، باید با هر کدام به صورت مخصوص رفتار کرد و روش متفاوتی را برای شستشوی هر کدام از آن ها انتخاب کرد.

اما به صورت کلی می توان تمامی این روش ها را به سه دسته تقسیم کرد:

 1. در روش اول تمام کار شستشو توسط یک فرد با تجربه و حرفه ای انجام می شود.
 2. در روش دوم نیز یک فرد با تجربه در کار شستشو دخالت دارد، با این تفاوت که می‌تواند از دستگاه‌های پیشرفته برای کمک استفاده کند.
 3. در روش سوم تمامی کار توسط ماشین های پیشرفته قالیشویی صورت می‌گیرد و تنها وظیفه نظارت بر عملکرد ماشین روی دوش کارکنان قالیشویی می‌باشد.

با توجه به اینکه قالیشویی در مهرشهر و همچنین قالیشویی در هشتگرد به صورت حرفه ای انجام می شود، تصمیم برای استفاده از هر کدام از این روشها به جنس و نوع فرش بستگی دارد و محدودیتی برای شرکت وجود ندارد. اما چیزی که بین تمامی این ۳ روش به صورت مشترک انجام می‌شود مراحل شست و شوی فرش ها می باشد:

 • گردگیری از فرش
 • شستشوی اولیه با آب
 • شست و شو با بخار
 • خشک کردن فرش ها

فرش شستن در خانه یا قالیشویی؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بهتر است فرش ها و موارد مشابه را به قالیشویی بسپاریم و خودمان اقدام به شستن آن ها در خانه و یا محل کار نکنیم. یکی از مسائلی که این روزها در کشورمان شاهد هستیم، مسئله کمبود آب می باشد. با توجه به اینکه اگر به صورت شخصی اقدام به شستن فرش ها بکنیم آب زیادی را هدر خواهیم داد، بهتر است که این کار را به قالیشویی کرج بسپاریم. همچنین کسانی که در مهرشهر زندگی می‌کنند می‌توانند از قالیشویی در مهرشهر و کسانی که در هشتگرد زندگی می‌کنند می‌توانند از قالیشویی در هشتگرد برای این منظور استفاده کنند.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم تخصصی بودن کار قالیشویی هاست. برای مثال اگر فرش شما دچار سوختگی شده باشد نمی توانید کاری برای آن انجام دهید، اما در قالیشویی های معتبر امکان رفع سوختگی و ترمیم وجود دارد. همچنین برخی لکه ها ممکن است در فرش باقی بماند و به صورت فردی نتوانیم آن ها را از بین ببریم. در این مورد نیز قالیشویی ها می‌توانند با تجهیزاتی که در اختیار دارند بدون آسیب رساندن به فرش لکه بری را انجام دهند.

ویژگی بهترین شرکت های قالیشویی کرج

بعضی از افراد ممکن است به هر دلیلی مشکل همکاری با قالیشویی را داشته باشند و نتوانند فرش های خود را برای آنها بفرستند. علاوه بر اینکه در شرکت های معتبر سرویس تحویل در درب منزل وجود دارد، یک سرویس جالب دیگر نیز توسط این شرکت های قالیشویی ارائه می شود. سرویس قالیشویی در منزل باعث شده که هیچ عذر و بهانه‌ای برای عدم همکاری با این شرکتها که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌کنیم وجود نداشته باشد. این ویژگی ها باعث می شود که برخی از شرکت های قالیشویی کرج منحصر به فرد باشند.

در چه زمان هایی احتیاج به یک شرکت قالیشویی داریم؟

شاید هرگاه اسم قالیشویی را بشنوید به یاد تعطیلات عید و خانه تکانی هایی که انجام می‌شود بیفتید. اما استفاده از خدمات قالیشویی فقط به تعطیلات عید ختم نمی‌شود و ممکن است هر حادثه ای در طول سال برای فرش ها اتفاق بیفتد و آن ها را کثیف و لکه دار بکند.

ویژگی های یک قالیشویی معتبر چیست؟

امروزه قالیشویی نسبت به گذشته رواج زیادی پیدا کرده است. همچنین قالیشویی ها به صورت اینترنتی نیز فعالیت می‌کنند و خدمات خود را به فروش می رساند. ممکن است با جستجو در گوگل بتوانید نام بسیاری از قالیشویی ها را به همراه شماره تلفن آنها پیدا کنید. اما کدام یک از این قالیشویی ها معتبر هستند؟ به کدام یک از آنها می‌توان اعتماد کرد و باید چه ویژگی هایی را در آنها بررسی بکنیم؟ در اینجا می خواهیم لیستی از بهترین شرکتهای قالیشویی کرج را به شما معرفی کنیم:

 • قالیشویی خوشنام
 • قالیشویی بانو
 • قالیشویی چلسی
 • قالیشویی مرکزی
 • قالیشویی پارسیان

چند نکته درباره قالیشویی ها:

سعی کنید که فرش های خود را قبل از اسفند ماه به قالیشویی ببرید. در این ماه به دلیل نزدیک بودن به عید و خانه تکانی، قالیشویی ها روزهای بسیار شلوغی را تجربه می‌کنند و ممکن است نتوانند مثل همیشه کیفیت کار بالایی را داشته باشند. البته که با لیستی که بالاتر ارائه دادیم برای قالیشویی در مهرشهر و قالیشویی در هشتگرد این مشکل وجود ندارد.

در خیلی از مناسبت ها مانند عید هایی که وجود دارد و همچنین ایام خاص مثل بلک فرایدِی، تخفیفهای خوبی از طرف شرکت های قالیشویی ارائه می شود. شما می توانید در صورت تمایل، در این روزها از خدمات آنها استفاده کنید.

قبل از اینکه فرش خود را در اختیار قالیشویی قرار دهید، به خوبی آن را بررسی کنید و اگر آسیب دیده است از آن آگاه باشید. این کار باعث می شود که هیچ مشکلی بین شما و برای مثال قالیشویی کرج پیش نیاید و پس از تحویل فرش از آسیب ندیدن آن مطمئن باشید.

قبل از اینکه سفارش خود را انجام دهید درباره هزینه آن صحبت کنید. همچنین در این باره که قرار است چه خدماتی را برای شما انجام دهند و در نهایت هزینه خدمات آنها چقدر میشود. این کار باعث می شود که شما ضرر نکنید و آن شرکت نتواند قیمتی بالاتر از حد معمول به شما پیشنهاد دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا