Mihanpostپزشکیپیشنهاد سردبیرتغذيهعلمی و فناوری

تأثیر مصرف آووکادو بر روده ها و از بین بردن میکروب ها

در خصوص تأثیر مصرف آووکادو نتایج تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه ی آووکادو باعث افزایش تنوع فلور روده می شود. این موضوع نیز سبب بهبود ایمنی بدن می شود و به جلوگیری از بسیاری از بیماری های خطرناک همچون سرطان، دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند.

تأثیر مصرف آووکادو بر روده ها در نتایج تحقیقات مشاهده شده است که این میوه می تواند به از بین بردن میکروب ها و عفونت های روده کمک کند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

آووکادو، باکتری ها، روده ها، بیماری ها. در نگاه اول به نظر نمی رسد ارتباط چندانی بین این ها وجود داشته باشد. اما حقیقت چیز دیگری است. دانشمندان موفق به سنجش آثار مصرف روزانه ی آووکادو بر روده ها شدند و نتایج تحقیقات آن ها ممکن است شما را به تغییر رژیم غذایی تان وادارد.

در ادامه با آثار مصرف روزانه ی آووکادو بر روده ها آشنا خواهیم شد.

روده ها مملوء از باکتری هستند

روده ها بیشترین باکتری را در بدن ما دارند. این باکتری ها می توانند از هزار گونه ی مختلف هم باشند. نگران نشوید، بیشتر این باکتری ها مفید هستند و جلوی رشد میکروب ها و عفونت را می گیرند. معمولاً میزان باکتری های مفید روده ۴ برابر میزان باکتری های مضر آن است. و دانشمندان راهی برای افزایش هر چه بیشتر باکتری های مفید روده ها پیدا کرده اند.

یک ماده ی محرمانه

تحقیقات جدید نشان داده مصرف روزانه ی این میوه اثر مثبتی بر مجرای معده ای روده ای بدن دارد. آووکادو نه تنها باکتری های مفید روده را افزایش می دهد و باعث بهبود فلور روده می شود، بلکه اسیدهای صفراوی را کاهش می دهد و میزان اسیدهای چرب و استات را بالا می برد.

این ها چه معنایی برای سلامت ما دارد؟

در خصوص تأثیر مصرف آووکادو نتایج تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه ی آووکادو باعث افزایش تنوع فلور روده می شود. این موضوع نیز سبب بهبود ایمنی بدن می شود و به جلوگیری از بسیاری از بیماری های خطرناک همچون سرطان، دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. این میوه همچنین به جلوگیری از بر هم خوردن تعادل باکتریایی روده و اذیت شدن آن کمک می کند.

چقدر آووکادو باید مصرف کرد؟

لازم نیست هر روز یک آووکادوی کامل را بخورید. زنان می توانند ۱۴۰ گرم و مردان می توانند اندکی بیشتر یعنی ۱۷۵ گرم از این میوه را مصرف کنند. آووکادو را به یکی از وعده های غذایی روزانه ی خود اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که آووکادو به تنهایی نمی تواند برای روده ها معجزه کند. رژیم غذایی شما باید متعادل باشد و داشتن فعالیت فیزیکی را هم فراموش نکنید.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا