Mihanpostاخبار خودروپیشنهاد سردبیرماشين

بررسی جزئیات اولین خودروی الکتریکی تاریخ + عکس

اولین خودروی الکتریکی تاریخ به نام بنتلی در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد و گفته می شود که این خودرو یکی از جدیدترین کراس اوورها خواهد بود. در ادامه مطلب از میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم.بنتلی به عنوان اولین خودروی الکتریکی می‌خواهد به برندی تمام الکتریکی تبدیل شود و جزئیات جدیدی از اولین محصول الکتریکی این برند منتشر شده‌اند.

آدریان هالمارک مدیرعامل بنتلی در مصاحبه با مجله خودرو تائید کرده خودروهای الکتریکی آتی این برند بر پایه آرتمیس پروجکت آئودی بنا خواهند شد.

ارباب حلقه‌ها پروژه جدید خود را سال پیش اعلام کرد و گفت که آرتمیس یک خودروی الکتریکی پیشرو و فوق‌العاده کارا بوده و احتمالاً در سال ۲۰۲۴ پدیدار خواهد شد. این خودروساز آلمانی همچنین اظهار داشت آرتمیس شاید با تکنولوژی‌های جدید و سیستم خودران سطح بالا عرضه شود.

در خصوص اولین خودروی الکتریکی هالمارک خیلی وارد جزئیات نشده اما خاطرنشان ساخته بنتلی در توسعه پلتفرم آرتمیس دخیل خواهد بود. او می‌گوید:

با وجود خودروهای کنونی ما باید پس از انجام برخی کارها وارد کارهای مهندسی این پلتفرم شویم. در حال حاضر تفاوت این است که آرتمیس در آغاز کار می‌باشد.
هالمارک اظهار داشته این کمپانی همکاری نزدیکی با آئودی داشته و عرضه اولین خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۵ به بنتلی اجازه خواهد داد تا از مزیت‌های توسعه باتری‌های جدید سود ببرد. به‌طور ویژه هالمارک گفته تراکم انرژی در حال افزایش بوده و این امر می‌تواند باعث تولید مجموعه باتری نسبتاً سبک‌وزن شود.

در خصوص اولین خودروی الکتریکی چیز زیادی درباره اولین خودروی الکتریکی بنتلی نمی‌دانیم اما گفته می‌شود این خودرو یک کراس اوور خواهد بود. هنوز چنین چیزی تائید نشده اما هالمارک گفته است اگر شما شاسی‌بلند تولید نکنید وجود نخواهید داشت. شایان ذکر است بنتایگا یک موفقیت بزرگ برای بنتلی بوده و سالانه فروش حدود ۵ هزار دستگاهی را ثبت می‌کند.

اگرچه بنتلی به خاطر عرضه پیشرانه‌های ۸ و ۱۲ سیلندر قدرتمند شناخته شده اما مشتریان این برند قبلاً درباره الکتریکی شدن بنتلی فکر کرده‌اند. مدیر ارشد این برند می‌گوید ۳۹ درصد مشتریان در خرید بعدی خود یک خودروی الکتریکی را در نظر خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا