Mihanpostاجتماعیپیشنهاد سردبیر

زنان موفق و کارآفرین چه خصوصیات مثبتی دارند ؟

در بین افراد موفق نام زنانی دیده می‌شود که با پشت سر گذاشتن موانع مختلف توانستند کارآفرینی کنند و در این راه موفق شوند. این زنان موفق هر روز نقش بزرگ‌تری در اقتصاد کشور خود ایفا می‌کنند. اما بنظر شما زنان کارآفرین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند تا موفق باشند؟ امروز در میهن پست درباره ۱۸ ویژگی مثبت زنان موفق صحبت کردیم که خواندن آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱- زنان موفق ترسی از موانع پیش رو ندارند

زنانی که در زندگی شخصی و اجتماعی خود تلاش مداوم دارند، همان‌هایی‌اند که از قدرت درونی فوق‌العاده‌ای برخوردارند، از موانع نمی‌ترسند و از چالش‌های پیش رو به نفع خود استفاده می‌کنند.

به عقیده‌ی هلن کلر، شخصیت انسان در آسانی و آرامش پرورش نمی‌یابد، بلکه سختی‌ها و موانع‌اند که روح را تقویت کرده و موفقیت به‌دست می‌آید. یک زن موفق این باور را خیلی خوب درک می‌کند.

۲- زنان کارآفرین مثبت اندیش هستند

نگاه مثبت به زندگی یک عامل مهم برای هر فرد موفق است. اما زنان کارآفرین، تمایل دارند که از همه چیز فرصت نو بسازند. این زنان همیشه سمت مثبت و امیدبخش شرایط را می‌بینند و آن را با تمام توان در آغوش می‌گیرند.

۳-زنان کارآفرین و بلند پروازی

در دنیای امروز، افراد بدون جاه طلبی و بلندپروازی به اهدافشان نخواهند رسید. بلند پروازی جزء ویژگی‌های مهم زنان کار آفرین است. این زنان رویاپردازی نمی‌کنند تا ببیند چه پیش می‌آید بلکه آنان وارد جهان عمل می‌شوند و آن رویاها را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

۴-نقاط قوت خود را شناسایی می‌کنند

یکی از راه‌های زن موفق و کارآفرین بودن، شناخت نقاط قوت خود و بکارگیری درست آنهاست. دانستن نقاط قوت به آنها اجازه می‌دهد تا حداکثر تلاش خود را برای دستیابی به اهداف شان انجام دهند.

۵-اعتماد به نفس دارند

اعتماد به نفس این احساس را ایجاد می کند که می دانید چه کاری انجام می دهید و در چه مسیری حرکت کنید. زنان قدرتمند حدس نمی زنند که چه کاری کنند بلکه با اعتمادبه نفس بالا در راه اهداف خود حرکت می کنند و با اقتدار صحبت می کنند.

۶-اهداف روشنی دارند

تعیین هدف از عادات برجسته‌‌ی زنان موفق است. زنان موفق اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت مشخصی دارند، زمان رسیدن به آن‌ها را مشخص کرده و به اهداف‌شان متعهدند.

زنان موفق به طور پیوسته اهداف و میزان پیشرفت خود را می‌سنجند و برای هر موفقیتی به خودشان پاداش می‌دهند. آن‌ها اهداف خود را باور کرده و رسیدن به اهداف برایشان ارزشمند است زیرا تنها باور به هدف است که به انسان انگیزه تلاش می‌دهد.

۷-به سازمان دهی اهمیت می‌دهند

یکی از مهم‌ترین ویژگی زنان کارآفرین موفق این است که آن‌ها توانایی سازماندهی کردن کارهایشان را دارند. زندگی آن‌ها به شکلی است که می‌توانند کارهایشان را به راحتی سازماندهی کنند. هنگامی که این “هنر” سازماندهی کردن را نداشته باشید؛ خواهید دید که زندگیتان به عنوان یک کارآفرین تبدیل به یک محیط آشفته‌ای می‌شود که شما توانایی این که این آشفتگی را جمع و جور کنید ندارید. بنابراین شما به عنوان یک زن کارآفرین باید حتماً توانایی سازماندهی کردن کارهایتان را داشته باشید.

۸-زنان کارآفرین به رشد شخصی خودشان اهمیت می‌دهند

زنان کارآفرین و کارآمد همیشه در حال رشد و ترقی هستند. آنها همیشه در حال یادگیری چیزهای جدید و ایجاد رشد شخصی هستند. بسیاری از آنان مرتباً مشغول مطالعه و جستجوی روش‌های جدیدی برای گسترش افق ذهنی خود هستند.

۹-برای زنان کارآفرین شکست پایان راه آنان نیست

ناکامی چیزی نیست که یک زن قوی را شکست دهد. ساختن پل موفقیت براساس تجربه شکست و ناکامی جزو ویژگی‌های زنان کار آفرین است. آنان از پس شکست‌های خود برمی‌آیند و به زندگی ادامه می‌دهند. زیرا در این باورند که گام بعدی می‌تواند موفقیت را به همراه آورد.

۱۰-زنان موفق سخت‌کوش هستند

همه می‌دانند که موفقیت بدون تلاش سخت و مستمر حاصل نمی‌شود. زنان موفق در همه اوقات سخت تلاش می‌کنند. آنها افراد خاصی هستند که در عمل بسیار سخت کوش‌اند.

۱۱-عدم اهمیت به حاشیه

برخی از امور در زندگی بی اهمیت است و یکی از ویژگی های زنان کارآفرین این است که به این امور توجه نمی کنند. آنها همچنین می دانند چه چیزی به زمان و توجه آنها نیاز دارد و چگونه می تواند تفاوت آنها را درک و بیان کنند.

۱۲-احساس رضایت و سپاسگزاری

داشتن حس رضایت و سپاسگزاری در بیشتر اوقات زندگی خصلتی است که نه فقط زنان کار آفرین بلکه همه بایستی آن را داشته باشیم. زنان کار آفرین حتی در کوچکترین موفقیت‌ها نیز حس رضایت دارند. همچنین آنها برای هر فرصتی، هر شخصی که به آنها کمک کرده و هر زمانی که به آنان اختصاص داده شده است، سپاسگزار هستند.

۱۳-اهداف مالی مشخصی دارند

یک زن موفق برای خود اهداف مالی تعیین کرده و برای رسیدن به این اهداف برنامه‌ریزی می‌کند. برای مثال، زنی هدف مالی خود را پس‌انداز کردن پول قرار می‌دهد تا بتواند خانه بزرگ‌تر بخرد یا به سفر خارج از کشور برود و در مقابل زن دیگری تصمیم می‌گیرد ترفیع بگیرد و درآمد ماهیانه خود را افزایش دهد که البته داشتن اهداف مالی باعث می‌شود انگیزه و نظم بیشتری در پیش‌برد امور حاصل شود.

۱۴-تکیه‌گاهی قوی دارند

افراد به خودیِ خود موفق نمی‌شوند. زنان کارآفرین در اطراف خود افرادی را دارند که دلگرم کننده و نشاط‌آور هستند. آنان می‌دانند که نباید خود را با ویژگی‌های منفی محاصره کنند. درعوض، آنها شبکه‌ای از زنان قوی را تشکیل می‌دهند که در آنها اعتماد به نفس را رشد می‌دهد.

۱۵-زنان کارآفرین به راحتی تحریک نمی‌شوند

زنان کارآفرین و قدرتمند می‌دانند چه زمانی باید بجنگند و چه زمانی صلح را حفظ کنند. آنها به آسانی تحریک نمی‌شوند و از نه گفتن نمی‌هراسند.

۱۶-به کاری که می‌کنند اعتقاد دارند

زنان موفق به کاری که انجام می‌دهند اعتقاد دارند و این اعتقاد به کار موجب اشتیاق عمل می‌شود. این اشتیاق الهام‌بخش آنها است و در تلاش‌های هر روز آنان تاثیرگذار است.

۱۷-از موفقیتشان یک تصویر مناسب دارند

هیچ فردی بطور اتفاقی موفق یا کارآفرین نمی‌شود. بلکه کسب موفقیت با سطح دانش و نوع دیدگاه ما به زندگی مرتبط است. زنان کارآفرین دیدگاهی دارند که پایه حرکت در مسیر رویاهای کارآفرینی آنهاست. آنها برنامه‌هایی برای دستیابی به آن اهداف دارند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

۱۸-زنان کارآفرین هرگز تسلیم نمی‌شوند

آخرین ویژگی (که شاید مهم‌ترین ویژگی زنان کارآفرین باشد) این است که آن‌ها هرگز تسلیم نمی‌شوند. زنان کارآفرین افرادی هستند با عزم و اراده‌ی راسخ، که با شکست، ناکامی و موانع متوقف نمی‌شوند. آنها هرگز احساس نمی‌کنند که به اندازه کافی موفق بود‌ه‌اند، بلکه دائماً خود را در حال ترقی می‌بینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا