Mihanpostرپرتاژ

تزریق چربی و مراقبت‌ هایی که باید بعد از آن توسط زیباجو انجام شود ؟

تزریق چربی به بدن اگر چه روش ها و فرمول های پزشکی خاصی دارد و البته باید با روش ها و اصول استاندارد پزشکی خودش انجام شود

تزریق چربی که یکی از روش های مرسوم جوانسازی پوست در دنیای پزشکی محسوب می شود اصلا در تمامی کشورهای دنیا مرسوم و رایج بوده و سالیانه میلیون ها زیبا جو برای حفظ زیبایی و یا به دست آوردن آن این کار را انجام می دهند.

دسترسی آسان به سرفصل نوشته ها

تزریق چربی به بدن اگر چه روش ها و فرمول های پزشکی خاصی دارد و البته باید با روش ها و اصول استاندارد پزشکی خودش انجام شود اما سالیانه همین عمل زیبایی، زیبایی معمولی را (به دلیل عوارض ناشی از انجام عمل توسط پزشکان بی تجربه) از افزاد می گیرد.

بنابراین قبل از توضیح در مورد تزریق چرپی توسط زیبا جویان ، لازم است که افزاد زیبا جو ابتدا به دنبال یک پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه باشند که در این میان کلینیک فوق تخصصی زیبایی دکتر سعید کاظمی می تواند به علاقه مندان به تزریق چربی مشاوره رایگان ارائه دهد.

و اما…تزریق چربی چیست ؟

 تزریق چربی یک جراحی زیبایی است که به افراد این امکان را می‏ دهد که با یک تیر دو نشان بزنند. این تکنیک در ده سال اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده است. در این روش علاوه بر کاهش چربی‏ های اضافه در ناحیه برداشت، فرم‏ دهی، افزایش حجم و سایز به دیگر نواحی مورد نظر انجام می‏ شود.این روش را می توان یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌ دهی به پوست نام برد که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

Fat Injection 1

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی معمولا از نواحی مانند شکم، اطراف باسن و یا پهلو برداشته شده و به نواحی اطراف چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا دیگر نقاط بدن که نیاز به تزریق آن هست انجام می گردد.

آماده سازی چربی چگونه انجام می شود ؟

چربی ای که از بدن گرفته می شود در مرحله بعد فرآوری شده و چربی از خون و مواد بی حس کننده با دقت جدا می گردد. پس از جداسازی چربی ها میزان دقیق چربی لازم برای تزریق در سرنگ های ظریف آماده ی تزریق می شوند. باید خاطر نشان کرد که سلولهای چربی بسیار حساس و آسیب پذیرند و در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق باید نهایت دقت اعمال شود تا به آنها آسیبی نرسد و نتیجه ی مطلوب را به همراه داشته باشد.

به طور کلی روش تزریق چربی را در سه مرحله می توان خلاصه کرد:

 • ابتدا برش ‏های کوچکی در پوست ایجاد می ‏گردد و یک لوله نازک برای جمع کردن مقدار کمی چربی (مشابه با لیپوماتیک) استفاده می‏ شود. بعد از بخیه زدن برش‏ ها، گن مناسبی باید پوشیده شود.
 • با سرنگ ‏های مخصوصی چربی ‏ها به محل مورد نظر تزریق می‏ شوند. سوزن سرنگ‏ ها بسیار ظریف است و زخمی در پوست ایجاد نمی ‏کند.
 • تجهیزات مدرن و ویژه ‏ای چربی را از خون و دیگر مایعات جدا می ‏کند.

کاربردهای تزریق چربی

رفـع چین‏ و چروک ‏های عمقی صـورت و گردن
برجسته کردن گونه، لب و فرم دادن به صورت
بهبود قسمت‏های خالی صورت مانند گودی زیر چشم

آیا تزریق چربی درد دارد؟
برای افراد زیادی سوال پیش می آید که با توجه به استخراج چربی و سپس تزریق آن، آیا انجام این روش دردناک می باشد و نیاز به بیهوشی دارد؟
این روش نیمه تهاجمی است و در دسته عمل های سرپایی قرار می گیرد. هر ناحیه ای که پزشک با آن سر و کار دارد به طور کامل بی حسی موضعی تزریق می شود و هیچ گونه درد و ناراحتی برای فرد به همراه ندارد. گرچه گاهی استرس و اضطراب فرد منجر به ایجاد واکنش های ناخودآگاه می گردد. به همین علت مشاوره قبل از انجام این روش اطلاع از مراحل آن باعث آرامش و راحتی خواهد بود.

در روز تزریق چربی چه اتفاقاتی می‌افتد؟

 • در روز مراجعه به کلینیک لباس‌های گشاد و راحت بپوشید. بهتر است بالاپوش شما دکمه‌ای یا زیپی باشد که لازم نشود از بالا در بیاورید یا به تن کنید.
 •  تزریق چربی باید در محیط درمانی مانند بیمارستان یا کلینیک و در اتاق‌های جراحی مناسب صورت بگیرد. در کلینیک خانه سفید، اتاق‌های جراحی کاملاً استانداردی برای تزریق چربی تعبیه شده‌اند.
 • مدت زمان جلسه‌ی درمانی به میزان چربی که باید از بدن خارج شود بستگی دارد. بدیهی است که هرچه محل درمان کوچک‌تر باشد، به چربی کمتری نیاز است و مدت زمان جلسه‌ی درمانی کوتاه‌تر می‌شود.
 • تزریق چربی معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در صورتی که شرایط اتاق جراحی برای شما استرس‌زا باشد، داروهای آرام‌بخشی به شما می‌دهیم تا روند درمانی را با آسایش پشت سر بگذارید. البته تزریق چربی را می‌توان تحت بی‌هوشی عمومی هم انجام داد.
 • جراح برای برداشت و تزریق از برنامه‌ای پیروی می‌کند که قبل از تزریق چربی مورد تایید شما قرار گرفته باشد. منتها ممکن است تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده‌ی جراح بسته به شرایط شما تغییر کند. نگران نباشید و به جراح خود اعتماد کنید.
 • بعد از اتمام تزریق چربی، به اتاق ریکاوری برده می‌شوید تا شرایط شما بررسی و تایید شود. معمولاً بعد از کمی ماندن در اتاق ریکاوری می‌توانید به منزل بروید.
 • Fat Injection

دوره نقاهت تزریق چربی

دوره نقاهت که شامل التهاب، تورم، کبودی و قرمزی هست برای افراد مختلف متفاوت می باشد. چون واکنش بدن و سبک زندگی افراد مشابه یکدیگر نیست، برای مثال کسانی که گیاهخوار هستند دیرتر از بقیه پوست صورتشان بهبود می یابد که البته برای اینکه بهبودی پس از آن سرعت یابد و همچنین ماندگاری بیشتر، نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار اهمیت دارد.

اگر قصد تزریق چربی رو دارید 

حتما به کلینیک زیبایی دکتر سعید کاظمی یه سر بزنید 

چند روز بعد از تزریق می توان فعالیت روزانه خود را انجام داد؟

 4 الی 7 روز بعد از تزریق می‏ توانید  فعالیت روزانه خود را شروع کنید. مناطق برداشت احتمالا به مدت یک یا دو هفته کبود و متورم خواهد شد. در برخی موارد ممکن است طی چند ماه بعد چربی‏ ها توسط بدن جذب شوند و نیاز به ترمیم و متقارن‏ سازی باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

 • تنها از داروهایی استفاده کنید که برای شما تجویز شده‌اند. این داروها معمولاً شامل مسکن و آنتی‌بیوتیک (برای پیشگیری از عفونت‌ها) است.
 • تا ۲ هفته بعد از تزریق چربی از آسپیرین یا داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (مانند ایبوپروفن یا ژلوفن) استفاده نکنید. مگر به دستور پزشک یا پس از گرفتن تاییدیه از او.
 • بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که بعد از تزریق چربی کسی شما را به خانه برگرداند و حداقل برای ۲۴ ساعت پیش‌تان بماند.
 • تا دو هفته پیش و تا سه هفته بعد از عمل دخانیات مصرف نکنید. مواد موجود در دخانیات باعث کاهش خونرسانی به نواحی تحت درمان شده و می‌تواند در نتایج تزریق چربی اختلال ایجاد کند.
 • برای کاهش ورم می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. مقداری یخ داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی ریخته و آن را با پارچه‌ای تمیز و خشک بپوشانید. کمپرس را برای ۴ تا ۶ بار در طول روز با ملایمت روی محل‌های متورم قرار دهید. این کار را تا دو روز بعد از تزریق چربی انجام دهید.
 • تا ۴ هفته بعد از عمل، هنگام خواب سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
 • در روز چهارم بعد از جراحی می‌توانید پانسمان و گن خود را درآورده و حمام کنید. همچنین می‌توانید گن خود را با ماشین لباس‌شویی بشویید.
 • از روز چهارم باید زخم‌های کوچک لیپوساکشن را بشویید. روش شست و شو بعد از تزریق چربی به طور دقیق برای شما توضیح داده خواهد شد.
 • برای حداقل ۳ هفته بعد از جراحی باید از انجام فعالیت‌های سنگین مانند تمرینات کششی یا وزنه‌زدن خودداری کنید.
  حداقل تا ۴ هفته زخم‌های لیپوساکشن را ماساژ ندهید، نمالید و فشاری به آن ناحیه وارد نکنید.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا