Mihanpostپیشنهاد سردبیرعکسهوا فضا

بزرگ‌ ترین گورستان هواپیماهای سنگین در آمریکا را تماشا کنید

این روزها در حالی تصاویر بزرگ‌ ترین گورستان هواپیماهای سنگین در آمریکا مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که پایگاه نیروی هوایی دیویس-مونتان در توسانِ ایالات متحده آمریکا بزرگترین مرکزی است که انواع هواپیما و موشک را از سراسر جهان در خود جای داده و تبدیل به گنجینه‌ای از تاریخ هوانوردی دنیا شده است.

نزدیک به ۴ هزار فروند هواپیما و جنگنده در این محل نگهداری می‌شود و قطعات آنها در انتظار بازیافت و اوراق شدن هستند تا بخش‌های قابل استفاده آنها باز شوند و به فروش برسند. این محل که حدود ۱۰۵۴ هکتار (۲۶۰۰ جریب) مساحت دارد، لقب بزرگ‌ترین گورستان هواپیماهای جهان را به خود اختصاص داده است.

«برنهارد لانگ» عکاس آلمانی اخیراً از این سایت بازدید کرده و تصاویری از این گورستان منتشر کرده است. تصاویر نشان می‌دهد که هواپیماها بر اساس مدل، نوع (نظامی و غیر نظامی) و حجم گروه‌بندی و دسته‌بندی شده‌اند.

لانگ درباره بزرگ‌ ترین گورستان هواپیماهای سنگین در آمریکا می‌گوید:

در این محوطه ماشین‌های زنگ‌زده هم قرار دارد و برای حفظ و نگهداری هواپیماها برنامه‌ریزی شده تا در صورت لزوم دوباره آنها را آماده استفاده و پرواز کنند؛ موضوعی که با جنگ اوکراین دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است.

این پایگاه به محل‌ ایده‌آلی برای پارک هواپیماهای اسقاطی تبدیل شده است، شرایط جوی بسیار خشک این منطقه باعث شده این هواپیماها حداقل زنگ‌زدگی را داشته باشند، همچنین زمین سخت آن نیز تحمل وزن سنگین هواپیماهای غول‌پیکر را دارد.

گفته می‌شود خوش‌ شانس‌ ترین هواپیماها، آن دسته‌ای هستند که به جای اوراق شدن، برای انتقال به موزه‌ها انتخاب خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا