Mihanpostپزشکیپیشنهاد سردبیرعمومی

۸ عادت روزانه که چین و چروک های پوست را عمیق تر می کند

چین و چروک های پوست با توجه به برخی از عادت هایی که در طی روز انجام می دهیم عمیق تر می شود و عوارض جانبی بسیاری دارد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

برخی کارهای روزمره به ظاهر بی ضررند اما ممکن است عوارض جانبی بلند مدتی برای پوست ما داشته باشند. برای مثال، خوردن گوشت قرمز به روند پیری سرعت می بخشد و عدم استفاده از کرم ضدآفتاب در هنگام حضور در فضاهای بسته ممکن است منجر به تغییر رنگ پوست و پیری آن شود.

در ادامه با عادت های ساده ای آشنا خواهیم شد که ممکن است تلاش های ما برای حفظ جوانی پوست خود را نقش برآب کنند.

۱- جویدن آدامس

بیشتر کسانی که عادت به آدامس جویدن دارند الگوی مشخصی از چین و چروک دور دهان شان وجود دارد و پزشکان معتقدند علت آن جویدن آدامس است. جویدن آدامس ممکن است باعث استفاده ی افراطی از ماهیچه ها شود و این مسأله می تواند منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط نازک دور دهان شود.

۲- دویدن

دونده ها هنگام ورزش چربی ای که در زیر لایه های پوست شان قرار دارد را می سوزانند. با از دست رفتن این بافت چربی ممکن است چین و چروک های پوست عمیق تر کند. علاوه بر این، بسیاری از دوندگان ساعت های طولانی را در فضای باز سپری می کنند دون آنکه از ضدافتاب مناسبی استفاده کنند، امری که پوست را در معرض صدمات ناشی از نوز خورشید قرار می دهد. اگر در فضای بیرون می دوید، بهتر است از ضدآفتاب های ضد آب استفاده کنید، چون عرق بدن اثر ضدآفتاب را زودتر از بین می برد.

۳- خیره شدن به تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه می تواند شما را دچار پیری زودرس کند. کارشناسان پزشکی گمان می کنند نگاه بالا به پایین به تلفن همراه به صورت مداوم ممکن است منجر به ایجاد خطوط بیشتری بر روی گردن شود..

۴- عدم استفاده از عینک آفتابی

۸۰ درصد از نشانه های مشهود پیری از جمله چین و چروک بر اثر قرارگیری در معرض نور خورشید به وجود می آیند. وقتی اخم می کنید، شیارهای درون چین های پاکلاغی گوشه ی چشم ها عمیق تر می شوند. و اگر زمانی که نور داخل چشم تان افتاده سعی کنید روی چیزی تمرکز کنید، ممکن است چین و چروک بین ابروهایتان هم عمیق تر شود.

۵- استفاده از نی

خوردن نوشیدنی با استفاده از نی شاید جلوی رنگ گرفتن دندان ها را بگیرد اما ممکن است باعث ایجاد خطوطی دور لب ها شود. گرچه این خطوط تغییر چشمگیری در لب ها ایجاد نمی کنند اما کسانی که مستعد چین و چروک دور لب هستند باید از استفاده ی زیاد از نی خودداری کنند. این حرکت ماهیچه ای تکراری کلاژن دور دهان را از بین می برد و منجر به ایجاد به چین و چروک بیشتر می شود.

۶- خوابیدن به پهلو

برخی حالت های خواب می تواند باعث چین و چروک شود. وقتی به پهلو یا به شکم می خوابید، صورت تان به بالش فشرده می شود، امری که باعث چروک شدن پوست می شود. بهترین راه برای جلوگیری از چین و چروک هایی که در هنگام خواب ایجاد می شوند این است که به پشت بخوابید.

۷- استفاده از چشم بند

پوست دور چشم ها بسیار حساس و مستعد آسیب است. برخی چشم بندها ممکن است پوست دور چشم ها را اذیت کنند و باعث ملتهب شدن آن شوند، امری که می تواند در نهایت باعث چین و چروک شود. اگر شب ها هنگام خواب از چشم بند استفاده می کنید، مطمئن شوید که گشاد باشد و به پوست نه فشار آورد نه آن را بکشد.

۸- استفاده از لنزهای چشمی

هنگام گذاشتن لنز اغلب ابروهای خود را بالا می بریم. این حرکت تکراری باعث می شود پوست پیشانی دچار چین و چروک شود. برخلاف عینک، لنزهای چشمی از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش محافظت نمی کنند، امری که در نهایت به ایجاد چین و چروک و نازک شدن پوست می انجامد.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا