Mihanpostپیشنهاد سردبیرنظامی

بازنشستگی بیش از ۲۰۰ فروند هواپیمای جنگنده و تهاجمی + عکس

هواپیمای جنگنده که در نیروی هوایی آمریکا استفاده می‌شد حدود ۲۰۰ فروند از آنها برای استفاده از تسلیحات و فناوری جدید از خدمت خارج شدند.در ادامه با میهن پست همراه می شوید.برای نیروی هوایی آمریکا، این به معنای بازنشستگی بیش از دویست فروند هواپیما است که بیشتر آنها از انواع جنگنده و تهاجمی هستند.

بنابر بودجه سال مالی ۲۰۲۲ نیروی هوایی آمریکا، این نیرو قصد دارد بیش از ۲۰۰ فروند از هواپیماهای خود را به منظور آزاد کردن بودجه برای استفاده از فناوری و تسلیحات جدید طی سال آتی از خدمت خارج کند.

نیروی هوایی آمریکا بودجه ای ۱۷۳٫۷ میلیاردلاری را درخواست کرده است که شامل افزایش بودجه بخش های پژوهش، توسعه، آزمایش، و ارزیابی می شود، اما شامل کاهش بودجه برای خرید نیز می شود.

به گفته لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، وزارت دفاع بر دستیابی به توانایی های مورد نیاز در نبردهای آینده متمرکز شده است. بر همین اساس، خدماتی با توانایی هایی که مرتبط با نبردهای آینده نیستند باید بررسی شده و از سرمایه گذاری در آنها پرهیز شود.

برای نیروی هوایی آمریکا، این به معنای بازنشستگی بیش از دویست فروند هواپیما است که بیشتر آنها از انواع جنگنده و تهاجمی هستند. در ادامه با مدل هایی که در آینده نزدیک راهی قبرستان هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا می شوند، بیشتر آشنا می شویم.

هواپیمای ای-۱۰ تاندربولت II

این هواپیما که به واسطه توپ چرخشی ۳۰ میلیمتری GAU-8 Avenger ظاهری متمایز و شناخته شده دارد، برای حمله به هدف های زمینی استفاده می شود و از اواخر دهه ۱۹۷۰ در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار دارد.

بازنشستگی ۴۲ فروند هواپیمای ای-۱۰ تاندربولت II موجب می شود تا اندازه ناوگان این هواپیماها در خدمت نیروی هوایی آمریکا از ۲۸۱ به ۲۳۹ فروند برسد.

هواپیمای اف-۱۵ سی/دی ایگل

جنگنده اف-۱۵ سی/دی ایگل قدرت خود به عنوان یک هواپیمای تهاجمی را اثبات کرده است، اما میانگین سن این جت های جنگنده اکنون تقریبا ۴۰ سال است.

نیروی هوایی آمریکا بازنشسته کردن ۴۸ فروند از این هواپیماها را برنامه ریزی کرده است که با هواپیمای اف-۱۵ ئی‌اکس ایگل II جایگزین می شوند. نیروی هوایی آمریکا خرید ۱۴۴ فروند از این مدل جدید را برنامه ریزی کرده است.

هواپیمای اف-۱۶ سی/دی فایتینگ فالکون

جنگنده اف-۱۶ سی/دی فایتینگ فالکون یک هواپیمای تهاجمی چند منظوره و برتری هوایی است. کنار گذاشتن ۴۷ فروند از این جت جنگنده برنامه ریزی شده است که اندازه ناوگان آنها را از ۹۳۶ به ۸۸۹ فروند می رساند.

چنگنده اف-۱۶ همانند هواپیمای ای-۱۰ بخشی از چشم انداز ناوگان آینده نیروی هوایی آمریکا باقی می ماند، اما جایگزینی بخشی از ناوگان آن با مدل های دیگر مد نظر قرار دارد و جت جنگنده اف-۳۵ گزینه احتمالی است. نیروی هوایی آمریکا خرید حدود ۵۰ فروند از این هواپیمای نسل پنجم رادارگریز در سال مالی آتی را برنامه ریزی کرده است.

هواپیمای کی‌سی-۱۳۵ استراتوتانکر

هواپیمای کی‌سی-۱۳۵ یک تانکر سوخت‌رسان هوایی است که از اواخر دهه ۱۹۵۰ در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار دارد.

نیروی هوایی آمریکا کنار گذاشتن ۱۸ فروند از این هواپیماها را برنامه ریزی کرده است که اندازه ناوگان کی‌سی-۱۳۵ را به ۳۷۶ فروند کاهش می دهد.

کی‌سی-۱۰ اکستندر

کی‌سی-۱۰ یک تانکر سوخت‌رسان هوایی جدیدتر است که از دهه ۱۹۸۰ وارد خدمت در نیروی هوایی آمریکا شده است.

نیروی هوایی آمریکا بازنشسته کردن ۱۴ فروند از این مدل را برنامه ریزی کرده است که اندازه ناوگان آن را از ۵۰ به ۳۶ فروند می رساند. سرمایه گذاری روی تانکر جدید کی‌سی-۴۶ پگاسوس از دلایل اصلی این اقدام است.

سی-۱۳۰ هرکولس

سی-۱۳۰ هرکولس یک هواپیمای ترابری نظامی با توانایی جابجایی نیروهای مسلح و بار است. نیروی هوایی آمریکا کنار گذاشتن ۱۳ فروند از این هواپیما را برنامه ریزی کرده است که تعداد هواپیماهای در حال خدمت را به ۱۲۸ فروند کاهش می دهد.

همچنین، نیروی هوایی آمریکا خرید پنج فروند هواپیمای سی-۱۳۰جی سوپر هرکولس را برنامه ریزی کرده است.

ئی-۸سی جوینت استارز

هوایپمای ئی-۸ سامانه راداری مراقبت و هدف گیری مشترک (JSTARS) قابلیت های مختلفی از جمله مدیریت نبردهای هوایی، شناسایی، و فرماندهی و کنترل را ارائه می کند که به این هواپیما توانایی پشتیبانی از عملیات تهاجمی از طریق نظارت و هدف گیری را می دهد.

نیروی هوایی آمریکا کاهش اندازه ناوگان ئی-۸ به ۱۶ فروند را برنامه ریزی کرده است.

پهپاد آرکیو-۴ گلوب هاوک

آرکیو-۴ یک هواپیمای جنگنده و یک پهپاد نظارتی با قابلیت کنترل از راه دور و پرواز در ارتفاع بالا است. نیروی هوایی آمریکا ۳۰ فروند از این پهپاد را در اختیار دارد، اما قصد دارد ۲۰ فروند از آنها را بازنشسته کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا