Mihanpostپیشنهاد سردبیررپرتاژ

کاربرد انواع محصولات شیشه ای در ایجاد فضای مدرن و لوکس

با توسعه و پیشرفت سطح زندگی امروزه بسیاری از بیشتر مردم به دنبال استفاده از ابزار هایی برای ایجاد فضایی لوکس و مدرن در محیط کاری و منزل هستند. شیشه ها یکی از متریال هایی هستند که از دیرباز تا به الان برای ساخت بسیاری از محصولات شیشه ای مانند ساخت انواع ظروف آشپزخانه و ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرند. شیشه ها یکی از متریال های لوکس به شمار می روند که باعث زیبایی بیشتر محیط نیز می شوند. ویژگی های منحصر به فرد شیشه ها باعث شده است که امروزه در ساخت محصولات بسیاری مانند ساخت انواع پارتیشن شیشه ای، کابین دوش شیشه ای، اتاقک شیشه ای بام و موارد دیگر از آن استفاده کنند. در این مطلب به معرفی انواع محصولاتی که با استفاده از شیشه ساخته می شوند و باعث ایجاد فضای لوکس و مدرن است می پردازیم.

تولید انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن ها محصولاتی هستند که با استفاده از شیشه و متریال های دیگری مانند چوب، آلومینیوم، ام دی اف و … ساخته می شوند و برای تقسیم بندی بخش های مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از پارتیشن های شیشه ای برای ساخت یک محیط خصوصی برای استراحت نیز استفاده می کنند. پارتیشن های شیشه ای در انواع مختلفی با استفاده از شیشه سکوریت و شیشه لمینت که دو نوع از شیشه های نشکن و ایمنی هستند ساخته می شوند. استفاده از این شیشه ها در ساختار پارتیشن شیشه ای باعث افزایش مقاومت آن ها در برابر زلزله و ضربه نیز می شود. همچنین ضخامت بالای شیشه های سکوریتی و شیشه لمینت باعث شده است که به عنوان یک عایق صوتی عمل کنند و مانع از ورود صداهای بلند به داخل فضا شوند. پارتیشن های شیشه ای عبارتند از پارتیشن شیشه ای متحرک، پارتیشن شیشه ای ثابت، دو جداره، تک جداره، فریم دار و فریم لس که هر کدام با توجه به نوع محیط و سلیقه مشتری در کارخانه های شیشه سازی ساخته می شوند. کاربرد پارتیشن های شیشه ای بسیار گسترده است و از آن ها برای تقسیم بندی اتاق کارمندان و ایجاد سالن کنفرانس در ساختمان های اداری و شرکت های خصوصی استفاده می کنند. بهترین نوع پارتیشن شیشه ای برای اماکن اداری، پارتیشن های فریم دار، متحرک و دو جداره هستند که از استحکام بالایی برخوردار هستند و از ورود صدا به داخل فضا جلوگیری می کنند.

تولید انواع بالکن شیشه ای

تنوع بالای شیشه ها باعث شده است که امروزه از آن ها در ساخت بسیاری از محصولات استفاده کنند. یکی از راه هایی که باعث ایاد فضایی لوکس و مدرن در فضای داخل و بیرون ساختمان می شود، استفاده از شیشه بالکن برای پوشش اطراف بالکن است. شیشه بالکن ها شیشه هایی هستند که ضخامت بالایی دارند و در برابر بارش برف و باران، باد و طوفان مقاوم هستند. امروزه برای استفاده از بالکن ها در فصل زمستان و در هنگام بارش برف و باران از شیشه برای پوشش بالکن استفاده می کنند. بالکن های شیشه ای با ورود نور به داخل ساختمان و ایجاد فضایی مناسب برای استحراحت و استفاده از فضای بیرون، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. بالکن های شیشه ای به دو شکل ثابت و متحرک ساخته می شوند. بالکن هایی که کتحرک هستند معمولا به صورت یک آکاردئون در گوشه ای از بالکن  جمع می شوند و امکان استفاده از هوای آزاد را برای روزهای گرم و بهاری نیز فراهم می کنند. همچنین بالکن های شیشه ای طبق سلیقه مشتری به دو شکل فریم لس و فریم دار ساخته  می شوند. بالکن شیشه ای فریم لس به دلیل استفاده نشدن از فریم های آلومینیومی و استیل در ساختارش، باعث زیبایی بیشتر ساختمان می شود و فضای لوکس و مدرنی را در ساختمان ایجاد می کند.

تولید انواع حمام شیشه ای

یکی از جدید ترین محصولاتی که امروزه با استفاده از شیشه ساخته می شود،  حمام یا کابین دوش شیشه ای است. از حمام های شیشه ای برای جداکردن فضای دوش از سرویس بهداشتی یا ایجاد حمام مستر در ساختمان های بزرگ نیز استفاده می شود. استفاده از کابین دوش شیشه ای در حمام از رشد انواع باکتری و قارچ جلوگیری می کند و مانع از بروز بسیاریاز بیماری های پوستی و عفونی می شود. به طور کلی حمام های شیشه ای بسیار پر کاربرد هستند و لوکس و مدرن دیده شدن فضای بهداشتی بسیار تاثیر گذار هستند. برای ساخت حمام شیشه ای از شیشه سکوریت با ضخامت بین ۸ تا ۲۰ میلی متر استفاده می کنند. کسانی که فضای دوش و سرویس بهداشتی آن ها در یک محیط وجود دارد، می توانند از شیشه های سندبلاست شده که نوعی شیشه مات هستند برای نادید کردن فضای دوش نیز استفاده کنند.

تولید انواع درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از عواملی که در ایجاد فضای لوکس و مدرن تاثیر گذار است، استفاده از درب های مدرن و شیشه ای است که به دلیل ورود نور به داخل ساختمان باعث روشن تر شدن فضای داخل ساختمان و ایجاد محیطی جذاب می شود. درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انواع درب های مدرن است که معمولا برای سهولت در رفت و آمد، در محیط های شلوغ مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، ادارات و مراکز خرید نیز نصب می شود. درب اتوماتیک شیشه ای با استفاده از برق به طور خودکار باز و بسته می شود و از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می کند. درب اتوماتیک شیشه ای معمولا به صورت فریم دار و فریم لس ساخته می شوند. درب اتوماتیک شیشه ای که به صورت فریم دار ساخته می شود از استحکام بالایی برخوردار است و در ساختار آن معمولا از فریم های استیل و آلومینومی که ضد زنگ هستند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند استفاده می کنند. همچنینن در ساختار درب اتوماتیک شیشه ای فریم لس از ابزار یراق وارداتی که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند استفاده می کنند که علاوه بر مقاومت بالا، تاثیر زیادی در زیبایی و ایجاد محیطی لوکس و مدرن دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا