Mihanpostپیشنهاد سردبیرساختنی‌ها

آموزش بافت دستبند با کاموا + عکس

آموزش بافت دستبند با کاموا را در این مطلب از میهن پست برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با ما همراه شوید.

وسایل مورد نیاز برای بافت دستبند با کاموا:

  1. کاموا در دو رنگ مختلف
  2. تخته شاسی
  3. قیچی
  4. قفل، گیره و آویز دستبند در صورت دلخواه

برای شروع کار، در ابتدا چهار رشته نخ را در اندازه های یکسان و دو رنگ متفاوت و دلخواه برش بزنید، اکنون هشت رشته نخ بدست خواهد آمد. نخ های رنگی را یکی در میان قرار داده و آنها را با فاصله ۳ اینچ (۷/۵ سانتی متر) گره بزنید.

اکنون برای نگه داشتن راحت تر نخ ها در زمان بافت، آن را بر روی تخت شاسی قرار داده و با گیره محکم کنید و با تا زدن رشته نخ ۸ تایی آن را به دو قسمت ۴ تایی تبدیل کنید؛ توجه داشته باشید که رشته نخ ها طوری قرار بگیرند که رنگ نخ ها در دو طرف یکسان باشد.

حال زمان بافت نخ ها می باشد، برای این کار در ابتدا از سمت چپ اولین نخ را که در تصویر به رنگ قرمز است، بگیرید و  زیر آن را از روی نخ دوم (نخ آبی رنگ) عبور دهید.

اکنون نخ قرمز را به شکل ۴ انگلیسی از زیر نخ آبی رد کنید و با درست شدن یک حلقه دور نخ آبی آن را بکشید و گره را محکم کنید.

این عمل را دوباره انجام دهید، توجه داشته باشید که در طول کار باید این بافت دو بار تکرار شود، حال به بافتن سمت راست دستبند ادامه دهید، طوری که تقریبا همه رنگ های بیرونی به سمت وسط رسند، اکنون بافت شما به شکل وی در خواهد آمد.

در این مرحله از بافت دستبند با کاموا ، از سمت راست دستبند، بیرونی ترین نخ (نخ قرمز) را گرفته و مانند بافت سمت چپ یک گره به شکل ۴ انگلیسی برعکس بر روی نخ کناری آن (نخ آبی) درست کنید، همچنین مانند مرحله قبلی دو بار گره بزنید. این مدل گره زدن متمایل را تا جایی که دو نیمه به هم متصل شوند، ادامه دهید.

سپس به شیوه ای که در بالا توضیح داده ایم، ردیف دوم را نیز درست کنید. اکنون دو ردیف به شکل وی انگلیسی بدست خواهد آمد.

در این مرحله بافت ردیف خاص را یاد می گیرید؛ برای این منظور دومین رشته نخ از بیرونی ترین قسمت( در اینجا با رنگ آبی نمایش داده شده) را بگیرید و به وسیله نخ کناری آن (نخ قرمز رنگ) و مطابق شکل به سمت عقب یک گره بزنید. (دو بار گره بزنید)

حال مرحله قبلی بافت را به روش گفته شده برای سمت دیگر دستبند نیز تکرار نمایید.

اکنون بافت ردیف را با گرفتن دومین نخ بیرونی (رشته نخ قرمز) و زدن گره های جلویی به وسیله نخ ها ادامه داده تا اینکه به قسمت میانی برسید.

مرحله قبلی را برای سمت دیگر بافت نیز درست مانند تصویر آیینه ای تکرار کرده و بعد از انجام این کار قسمت بیرونی قلب شکل خواهد گرفت.

در مرحله بعدی با اتمام ردیف توسط دومین نخ بیرونی (نخ آبی در شکل) مدل قلب درست شده و اکنون باید ساخت پر کردن گره های رویی را انجام دهید (حرکت بافت به سمت میانه می باشد)

سپس یک ردیف بافت عادی انجام دهید و دو ردیف بافت خاص (همانطور که در بالا توضیح دادیم) تا شکل یک قلب دیگر درست شود، باقی بافت را به شکل ۲ ردیف عادی، ۲ ردیف خاص، ۲ ردیف عادی، ۲ ردیف خاص و … ادامه دهید.

کار ساخت دستبند با کاموا را تا جایی که بلندی دستبند اندازه و مناسب دستتان شود، باید ادامه دهید.

بعد از اطمینان پایان کار، با زدن یک گره بزرگ در انتهای دستبند، این کار را به اتمام رسانیده و انتهای آن را با قیچی برش بزنید.

در انتها بصورت تصویری تمام مراحل آموزش بافت دستبند با کاموا باهم در میهن پست طی میکنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا