Mihanpostاقتصادی

آیا مجلس با افزایش جدید قیمت آب مخالفت می کند؟

به گزارش میهن پست – رئیس کمیسیون انرژی مجلس از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت مهار آب های مرزی و آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: در شرایط فعلی با افزایش قیمت آب برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم، مخالف هستیم.

حمیدرضا جانباز عصر امروز در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدفگذاری شده توانمندی شرکت های آب و فاضلاب داخلی افزایش یابد، گفت: در نمایشگاه امسال بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد جدید منعقد شد و حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیز فرصت سرمایه گذاری تعریف شده است.

مشاور وزیر نیرو اظهار داشت: همچنین حدود ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز پروژه آماده مناقصه داریم. شرکت های صنعت آب و فاضلاب مسائل و مشکلاتشان را در خصوص استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها مطرح کردند و همچنین قرار است بررسی هایی نیز در خصوص اصلاح قوانین و خرید تضمینی آب انجام شود.

همچنین علی مروی رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز در اظهاراتی گفت: آب در حال حاضر یکی از مسائل مهم و جدی کشور است که اگر دولت و مجلس برای آن چاره جویی نکنند باید منتظر وضعیت بدتری در این زمینه باشیم.

به نقل از مهر ، رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: طرح های جدید تامین مالی آب در کمیسیون انرژی تهیه شد و تصمیمات خوبی هم اتخاذ شده است.

مروی از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در زمینه مهار آب های مرزی و تامین آب شرب روستایی خبر داد و گفت: از طریق یک مجوز ۱۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی و ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای تامین آب شرب روستایی اختصاص خواهد یافت.

وی همچنین از تصویب اختصاص یک درصد از درآمد صادرات گاز، میعانات گازی و نفت به بخش آب خبر داد و در خصوص احتمال افزایش قیمت آب در سال آینده، گفت: موافق افزایش قیمت آب در سال آینده نیستیم چون مجلس احساس می کند در حال حاضر افزایش قیمت ها به مردم فشار وارد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا