Mihanpostپیشنهاد سردبیرسیاسیهوا فضا

افزایش سقف پروازی پهپاد«شاهد۱۲۹»تا ۶۰هزار پا + جزئیات

 به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی هوافضای سپاه از برنامه ریزی این نیرو برای افزایش سقف پرواز پهپاد شاهد ۱۲۹ تا ۶۰ هزار پا خبر داد. به  نقل از فارس، فرمانده معظم کل قوا طی بازدید روز یکشنبه خود از نمایشگاه جدیدترین محصولات نیروی هوافضای سپاه، از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفتند.

پهپادهای فُطرس، شاهد۱۲۹، RQ170 ایرانی و چند مدل دیگر از هواپیماهای بدون سرنشین در این نمایشگاه به نمایش در آمده بود.

پهپاد شاهد129
پهپاد شاهد۱۲۹

در بخشی از این بازدید، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با ارائه گزارشی از ویژگی‌های هواپیماهای بدون سرنشین، اعلام کرد که افزایش سقف پرواز پهپاد شاهد ۱۲۹ تا ۵۰ و ۶۰ هزار پا (حدود ۱۸ کیلومتر) را در دستور کار دارند.

مهرماه سال گذشته بود که این هواپیمای بدون سرنشین رزمی نیروی هوافضای سپاه با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه رونمایی و عملیاتی شد.

پهپاد شاهد129
پهپاد شاهد۱۲۹

طراحی و ساخت این نوع پرنده تاکنون تنها در انحصار آمریکا بوده اما با تولید شاهد۱۲۹، ایران نیز از فناوری ساخت این نوع پهپاد قدرتمند برخوردار شده است.

«شاهد ۱۲۹» توانایی حمل همزمان ۸ بمب یا موشک هوشمند سدید، ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است.

پهپاد شاهد129
پهپاد شاهد۱۲۹

دقت در هدف گیری با شعاع عملیاتی هزار و ۷۰۰ کیلومتر و ۲۴ ساعت مداومت پروازی با یک بار سوختگیری از ویژگی های این هواپیمای بدون سرنشین رزمی ایرانی است و هر فرودگاهی می تواند محل نشست و برخاست شاهد ۱۲۹ باشد.

سقف پروازی این پهپاد در زمان رونمایی، ۲۴ هزار پا اعلام شد که با ایستگاه های کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده و می تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن را بدست گیرد.

پهپاد شاهد129
پهپاد شاهد۱۲۹

«شاهد ۱۲۹» قدرت مراقبت از شعاع ۲۰۰ کیلومتری خود را دارد و می توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست‌ها، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس های هوایی نیز استفاده کرد.

بنا بر این گزارش، کاهش مصرف سوخت و بالطبع افزایش مداومت پروازی و نیز افزایش میدان دید و بُرد عملیاتی ازجمله مزایای افزایش سقف پرواز در این پرنده بدون سرنشین است.

تولید انبوه پهپاد شاهد ۱۲۹ از همان زمان رونمایی، با دستور فرمانده کل سپاه آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا