Mihanpostسیاسی

امیر سیاری:سواحل دریایی ایران باید آبادتر و زیباتر شود

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون توسعه  و آّبادانی سواحل مکران گفت: باید پیشرفت و آبادانی در این سواحل به اندازه ای برسد که سواحل دریایی کشور ما همانند دیگر کشورهای دنیا از آبادترین مناطق باشد.
به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، همزمان با ایام ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش و مسئولین ادارات و ارگان های نظامی و انتظامی شهرستان بندر راهبردی جاسک در منطقه دوم دریایی ولایت برگزار شد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان طی سخنانی با اشاره به مقوله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز دشمن روی دو موضوع اقتصاد و جنگ نرم پافشاری می کند و راه مبارزه در مقابل جنگ اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی با عزم ملی و همت جهادی است.

وی تصریح کرد: هدف دشمن در جنگ نرم، تسلط بر مغزها و افکار ملت به خصوص جوانان است و همیشه به دنبال تغییر در باورهایمان می باشد و تغییر در باور باعث تغییر در رفتار می شود که موجب دستیابی دشمن به اهداف از پیش تعیین شده می گردد.

دریادار سیاری راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را داشتن بصیرت دانست و خاطر نشان کرد: وظیفه ما در جنگ نرم، شناخت دشمن، شناخت تهدیدها و همچنین شناخت روش های جنگ نرم است که همه ی این موارد فقط با داشتن بصیرت بدست می آید. تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، داشتن بصیرت و زندگی به سبک اسلامی-ایرانی و توجه به ارزش های دینی و ملی است.

وی با اشاره به تاثیر بسیار بالای قرآن در سبک و نحوه ی زندگی انسان و نقش اصلی جوانان در مقابله با جنگ نرم اظهار داشت: جوانان این کشور، سربازان اصلی در عرصه جنگ نرم هستند.

سیاری ادامه داد: دشمن در جنگ نرم، با ابزارهای مختلف، تسلط بر افکار و تغییر باورهای دینی و اسلامی را برای رسیدن به اهداف شوم خود دنبال می کند. لذا بایستی با استمداد از قرآن و ترویج آموزه های دینی و قرآنی همانند دوران دفاع مقدس جواب محکمی به دشمنان بدهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگر سخنانش با اشاره به جایگاه استراتژیک سواحل جنوب شرق کشور و سواحل مکران خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به طریقی است که دنیا به آن نیازمند است  و موقعیت بسیار ویژه و مهمی داریم که اثرات مهمی می توانیم در جهان داشته باشیم و به برکت انقلاب، موقعیت اجتماعی کشور ما نیز جایگاه والایی است.

امیر دریادار سیاری در ادامه افزود: سواحل کشورمان کمک بسیار بزرگی به بالا بردن موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران می کند و مهمترین سواحل کشور ما سواحل مکران در جنوب شرق ایران می باشد.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا پیرامون توسعه  و آّبادانی سواحل مکران خاطر نشان کرد: امروزه تاکید مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا مبنی بر پیشرفت و توسعه همه جانبه سواحل مکران در دستور کار جمهوری اسلامی ایران در کنار اقتدار دریایی قرار گرفته است و ما نباید از این منابع عظیم خدادای برای منافع کشورمان غافل شویم و باید پیشرفت و آبادانی در این سواحل به اندازه ای برسد که سواحل دریایی کشور ما همانند دیگر کشورهای دنیا از آبادترین مناطق باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سخنانش به نقش بسیار مهم و تاثیر امنیت در آبادنی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ما با برقراری امنیت می توانیم ضامن پیشرفت و توسعه مناطق ساحلی کشور باشیم و این امنیت با حضور نیروهای مسلح که در سرتاسر این ساحل طولانی مستقر هستند به وجود می آید و باید قدر خود را بدانید.

وی در ادامه ایجاد اقتدار دریایی توسط نیروی دریایی ارتش و امنیت منطقه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: ما برای ایجاد امنیت منطقه به منظور تجارت و بهره برداری از منابع و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در دنیا آماده ایم و افتخار داریم که طلیعه دار توسعه و آبادانی سواحل مکران هستیم.

گفتنی است، این محفل که با حضور جمع کثیری از کارکنان پایور، وظیفه و خانواده ها برگزار شد قاری بین المللی استاد گرجی و قاریان و حافظان برتر منطقه دوم دریایی ولایت، با صدای دلنشین ، آیات کلام الله مجید را تلاوت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا