Mihanpostاقتصادیپیشنهاد سردبیر

بالاخره بنزین ۱۰۰۰ تومانی شد+ جزئیات

به گزارش میهن پست – شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تشریح برنامه جدید عرضه بنزین با قیمت بیش از ۹۹۹ تومان در جایگاه‌های سوخت، اعلام کرد: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تعیین قیمت بنزین به جای ریال با تومان در نمایشگر تلمبه‌ها عرضه خواهد شد.

به نقل از مهر، بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور روز گذشته در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در حال حاضر تمامی جایگاه های سوخت برای عرضه بنزین و گازوئیل با قیمت های جدید آماده هستند، گفت: اما یکی از مشکلات آن است که در صورتی که بنزین به بیش از ۹۹۹ تومان افزایش یابد امکان نمایش قیمت های جدید در تلمبه وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه در نمایشگر تلمبه جایگاه‌ها تنها برای چهار صفر خانه تعریف شده است، تصریح کرد: از این رو امکان نمایش قیمت بنزین بیش از ۹۹۹ تومان فراهم نیست و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هم تاکنون اقدامی برای حل این مشکل نکرده و مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خواستار نصب مقوا به جای نمایشگر دیجیتالی در جایگاه‌های سوخت هستند.

با اعلام این مشکل جدید عرضه بنزین با قیمت های بیش از ۹۹۹ تومان در جایگاه‌های سوخت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برنامه جدید عرضه بنزین با قیمت های بیش از ۹۹۹ تومان را تشریح کرد.

این مجموعه نفتی امروز با انتشار گزارشی، تاکید کرد: در حال حاضر بنزین با قیمت‌های ۴۰۰۰ ریال (یارانه‌ای) و ۷۰۰۰ ریال (نیمه یارانه‌ای) محاسبه می‌شود و این یعنی نمایشگر مقداری و محاسبه ای پمپ بنزین‌ها، تا چهار رقم بیشتر را نمایش نمی دهند؛ در حالی که با توجه به گمانه زنی‌های پنج رقمی شدن آن، ضرورت وجود یک رقم دیگر برای نمایش نرخ و مقدار بنزین در پمپ ها احساس می شود.

در گزارش اخیر بازرسی فنی شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی ایران تغییر واحد ریال به تومان به عنوان راهکاری برای حل این موضوع پیش بینی شده است.

هم اکنون نزدیک به ۳ هزار باب جایگاه عرضه بنزین در کشور فعال هستند و این جایگاهها با بهره گیری از حدود ۱۴ هزار تلمبه و بیش از ۲۶ هزار نازل، سوخت رسانی به خودروها را در سراسر کشور انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا