Mihanpostاقتصادیبرق

تعطیلات شبکه برقی کشور را نجات داد

به گزارش میهن پست – پس از چند روز رکوردزنی در پیک مصرف برق کشور، با آغاز تعطیلات عید سعید فطر تب مصرف این انرژی پاک برای چند روز فروکش کرد تا فشار بر روی شبکه برق کشور به حداقل کاهش یابد با افزایش دمای هوا و ورود موج جدید گرمای تابستانی به اکثر استان های کشور در طول دو روز نخست هفته جاری پیک مصرف برق در کشور با افزایش قابل توجهی همراه شد.
به نقل از مهر ، بر اساس آمارهای منتشر شده توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز شنبه چهارم مرداد ماه ساعت ۱۵:۲۴ با مصرف ۴۸ هزار و ۵۲۷ مگاوات برق در کل کشور رکورد مصرف برق ایران شکسته شد.

این سونامی مصرف برق در کشور برای دومین روز پی در پی هم ادامه یافته به طوری که روز یکشنبه هفته جاری پنجم مرداد ماه پیک مصرف برق با اندکی کاهش نسبت به روز شنبه به ۴۷ هزار و ۸۷۱ مگاوات رسید که حدود ۳۴۰۰ مگاوات بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

با این وجود روز گذشته و در آستانه آغاز سفرهای تابستانی و تعطیلات عید سعید فطر متوسط مصرف برق کشور با کاهش قابل توجهی روبرو شد.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد: ساعت ۱۴:۲۷ دقیقه روز گذشته دوشنبه ۶ مرداد ماه پیک مصرف برق کشور به ۴۶ هزار و ۴۸۶ مگاوات کاهش یافته است.

به ای ترتیب پیک مصرف این انرژی پاک روز گذشته در مقایسه با شنبه چهارم مرداد ماه نزدیک به دو هزار مگاوات کاهش یافت، ضمن آنکه ذخیره برق عملیاتی نیروگاه‌های کشور هم به ۸۸۳ مگاوات افزایش یافته است.

در این بین هر چند تولید برق امسال افزایش یافته اما مسئولان وزارت نیرو هشدار داده اند در صورتی که مردم در مرداد ماه سال جاری در مصرف این انرژی پاک ۱۰ درصد صرفه‌جویی را در دستور کار قرار ندهند کشور با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده‌ای روبرو خواهد شد.

در همین حال شرکت توزیع برق تهران بزرگ هفته جاری با انتشار گزارشی اعلام کرد: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی ‌بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناطق ۲۱ گانه این شرکت با فرماندهی ستاد مدیریت بحران شرکت، نسبت به مدیریت حوادث و خاموشی‌های احتمالی در شهر تهران اقدام خواهند کرد.

از این رو با افزایش دمای تهران طی ۴۸ ساعت آینده، ستاد مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ آمادگی خود را برای تامین برق پایدار اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا