Mihanpostاجتماعیاینترنتپیشنهاد سردبیر

جزئیاتی از ارتباط بیل گیتس و معدنچی‌های کنگو ؟!

به گزارش میهن پست – کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم “بیل گیتس” مدیر عامل شرکت مایکروسافت را نشنیده باشد. بیل گیتس همیشه در صدر اخبار فناوری بوده اما این‌بار عدم پاسخگویی وی به سوال یک خبرنگار جنجال‌های بسیاری را در مطبوعات به راه انداخته است.

بیل گیتس، مدیر عامل شرکت مایکروسافت، یکی از ثروتمندترین افراد جهان به حساب می آید که تحول عظیمی را در دنیای فناوری و یارانه ها به وجود آورده است.

از سال ۲۰۰۰ میلادی، بیل گیتس تلاش های انسان دوستانه گسترده ای را برای کمک به انسان ها آغاز کرد و از میان آنها می توان به تاسیس “بنیاد بیل و ملیندا گیتس” در سال ۲۰۰۰ میلادی اشاره کرد. وی فعالیت های گسترده ای را در زمینه بهداشت و درمان جهانی نیز انجام داده است. گیتس حتی تمام منافع حاصل از دو کتابش را به موسساتی که در آموزش و پرورش فعالیت دارند، بخشید.

چندی پیش، بیل گیتس در یک مراسم خیریه و بشردوستانه حاضر شده بود و در همان زمان نیز به سوالات خبرنگاران بسیاری در رابطه با فعالیت هایش پاسخ گفت اما وی از پاسخ به یک سوال بازماند و همان سوال تبدیل به یک جنجال رسانه ای شده است. این مراسم برای کمک به مردم کنگو( کشوری در مرکز آفریقا) برگزار شده بود.

کنگو دارای مراکز عظیمی از مواد معدنی است و به همین دلیل غول های تکنولوژی ماند نوکیا، اپل و … به این منطقه هجوم آورده و هر روز بر تعداد معدنچیانی که در این مسیر کشته می شوند، افزوده می شود. سوال جنجالی خبرنگار نیز در همین رابطه بود، وی از بیل گیتس پرسید: ” هر روز بر تعداد معدنچیانی که در مسیر ساخت گوشی های نوکیا کشته می شوند، افزوده می شود. اکنون چه هدفی از برنامه های انسان دوستانه و بشردوستانه دارید؟ آیا بهتر نیست قبل از هر چیزی به وضعیت این معدنچیان رسیدگی شود و بعد به سایر فعالیت های بشردوستانه تان؟

بیل گیتس با شنیدن این سوال سکوت اختیار می کند و هیچ پاسخی نمی دهد. سکوتی که می تواند هزاران معنا برای ثروتمند مشهور، حضار و همینطور جامعه بشری در برداشته باشد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا