Mihanpostاقتصادی

جزئیات آغاز صادرات«ال پی جی»به کشورهای اروپایی

به گزارش میهن پست – رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی با تشریح آثار کاهش قیمت نفت بر روی صادرات فراورده‌ها، از آغاز صادرات ال پی جی به اروپا خبر داد.

حسن خسروجردی با اشاره به این که کاهش قیمت نفت خام نرخ فراورده‌های نفتی را کاهش داده است، اظهار کرد: این کاهش قیمت در مورد مازوت که عمده صادرات ما را در بر می گیرد، بیشتر بوده است.

وی با بیان این که پیش از کاهش قیمت نفت خام، قیمت هر تن مازوت ۶۰۰ دلار بود که اکنون به حدود ۴۶۵ دلار رسیده است، اضافه کرد:علاوه بر کاهش قیمت، به دلیل این که بازار هنوز به ثبات نرسیده و برخی خریداران به دلیل کاهش قیمت ها متضرر شد‌ه‌اند، خرید و سفارش جدید با احتیاط بیشتری صورت می گیرد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی در ادامه با اشاره به این که در پی این امر صادرات محدود تر شده است، تصریح کرد: چین، امارات، سنگاپور، ویتنام، هند، پاکستان و برخی کشورهای آفریقایی مشتریان فراورده‌های ایران هستند و صادرات به این کشورها انجام می شود.

خسروجردی در ادامه درباره ورود به بازارهای اروپایی و نقش تحریم ها خاطرنشان کرد: ما برای عرضه محصولات تحریم نیستیم بلکه خریدار تحریم است که در این راستا برخی کشورها خرید را از طریق شرکتهای ثالث انجام می دهند.

وی با اشاره به این که صادرات فراورده به اروپا انجام نمی شود، اضافه کرد: صادرات ال پی جی و محصولات پتروشیمی به اروپا اخیرا آغاز شده است که هنوز حجم آن قابل توجه نیست.

منبع:isna

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا