Mihanpostدسته‌بندی نشدهورزشی

جزئیات اختلاف حساب ۱۰۰ میلیاردی در پرسپولیس

به گزارش میهن پست – مدیر عامل پیشین پرسپولیس ضمن تاکید بر اینکه خادم بی‌ثبات‌ترین پرسپولیس تاریخ را ساخته است گفت: بعید می‌دانم برادر رئیس جمهور پشت مخالفان فوتبال دیروز و مدعیان امروز باشند.

امیر عابدینی در مورد اینکه گفته بود ورود خادم به فوتبال سم است و حالا آخرین مدیر منتصب به خادم هم در بازداشت به سر می برد گفت: روی حرفم هستم و دلایل جدیدی هم دارم. اتفاقاتی که خوب نیست و پی در پی رخ می دهد. اصالتا در تاریخ پرسپولیس این همه اتفاق منفی سابقه نداشته است. ظرف ۱۰ ماهی که خادم در راس دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مستقر شده تعداد تغییرات در پرسپولیس به ۱۰ ،۱۲ نفر رسیده است و با تکرار مکررات مدیریت در این باشگاه عوض شده است.

وی افزود: از آقای رویانیان به پروین از پروین به رحیمی، پس از آن منتقمی و حالا به سیاسی و البته تغییرات در هیات مدیره را هم به این سیستم اضافه کنید و به یاد بیاورید اضافه شدن و جدایی آقایان استیلی و زادمهر در هیات مدیره. همه این تغییرات و این روند سریع جابه جایی ها به آن دلیل بوده که آقای سیاسی را مدیرعامل کنند. این پروسه ای بود که از همان اول طراحی شده بود.

مدیر اسبق پرسپولیس در ادامه افزود: اسپانسری معرفی شد که مبلغ خوبی را هم در اختیار داشت اما به عنوان شاکی کنار رفت و حقوقش تضییع شد. دو مربی هم تا این لحظه جابه جا شدند اما حاصل کار این دو مربی برمی گشت به ستاد در ستاد و فرماندهی اگر ستاد موافق فرمانده نباشد، نتیجه اش می شود این که شده. آن روزها آقای سیاسی بضاعت باشگاه را تنگ کرده بود و نمی گذاشت دایی بازیکن بگیرد، این به آن جهت بود که دایی در تنگنا قرار بگیرد و برود منهای آقای رحیمی و بعضی از اعضای هیات مدیره بقیه بر این باور بودند که اگر دایی باشد خودش همه کاره است

عابدینی در ادامه گفتگویش افزود: در حضور خود من استیلی و سیاسی اصرار می کردند که دایی برود و نرفت. بنابراین دستش را بستند. نتیجه اش این شد که می بینید، آقای درخشان هم تلاش کرد و موفق نشد تا کار به جایی رسید که اعلام کرد این تیم را من نبسته ام! جالب اینجاست که روز بعد از معرفی درخشان سیاسی مصاحبه کرد و گفت درخشان موقت است! این یعنی آنکه پیچ و مهره مربی دوم را هم شل کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اعتقاد دارم همه حاشیه سازی ها و پیش کشیدن بحث گرانی بازیکن و بدهی های پیشین همه اش نمایش بود و طراحی شده بود که اسپانسر کنار برود.

عابدینی در ادامه افزود: طبق قراردادی که در اختیار من است و البته ممهور به مهر موقت است (چرا که هنوز شرکت به ثبت نرسیده بوده) در یکی از بندها چنین نوشته شده که: در صورت انجام تعهدات، وزارت ورزش اقدام به معرفی و پیشنهاد بهره برداری به سازمان خصوصی سازی به منظور تایید،اهلیت و اولویت این شرکت برای خرید پرسپولیس خواهد کرد ،اما چون آقایان دنبال این بودند که باشگاه را در اختیار اشخاص خودشان بگذارند، اسپانسر را هوا کردند چون به تعهداتش عمل کرده بود و طبق قرارداد مکلف بودند که اولویت را به این اسپانسر برای واگذاری بدهند.

مدیر عامل اسبق پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: اولا آقایانی که امضا کرده اند (رحیمی و سیاسی )حق ندارند از طرف دولت قول بدهند که در اولویت باشگاه را به اسپانسر واگذار می کنند حالا چرا این کار را کردند؟ چون جناب خادم در قید،آن را امضا کرده اند. جالب اینجاست که چهار نفری را که به هیات مدیره معرفی کرده بودند دو نفرش استیلی و زاد مهر بودند که از طرف اسپانسر معرفی شده بودندو وقتی دیدن اسپانسر خوب کار می کند گفتند خداحافظ! چرا که اهلیت احراز شده بود و اگر بخواهند اشخاص خودشان را در راس این تیم بگمارند، اینها نباید باشند.

امیر عابدینی در ادامه افزود: اعتقاد دارم ضربات خادم به پرسپولیس مهلک بوده است؛ ۱- عدم ثبات در مدیریت چه ستادی و چه فنی ۲- عدم ثبات در هیات مدیره ۳- عدم ثبات درمنبع مالی ۴- عدم تعهدات اخلاقی در انجام قراردادها ۵- نگه نداشتن بازیکنان صاحب نام و نگرفتن بزیکن صاحب نام

وی افزود: در جنجالهایی که به پا کردند گفتند رویانیان ۱۴۳ میلیارد تومان بدهی دارد در حالی که طبق اسناد من این بدهی ۴۵ میلیارد بوده است درواقع صد میلیارد فاصله بین این دو رقم وجود دارد حالا اگر بدهی هایی هست که هنوز اعلام نشده این اسناد را مسئول امور مالی امضا کرده که قبل از آقای رویانیان ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ بوده و زمان آقای رویانیان ۳۱ میلیارد و سیصد که جمع این بدهی ها می شود ۴۵ میلیارد تومان .چرا اینقدر این باشگاه را پرهزینه معرفی می کنند و بدهی هایش را بیشتر نشان می دهند؟ دلیلش اینست که کسی وارد معرکه خصوصی سازی نشود و برای خرید این دو باشگاه اقدام نکند  چون استقلال را هم که بررسی کنید به همین نکته می رسید.

امیر عابدینی در ادامه افزود: برای حفظ مدیرعامل پرسپولیس پس از بازداشت، مدیر عامل استقلال را هم زیر سوال می برند و آقای خادم اعلام می کند که ممکن است افشارزاده را هم بگیرند! یا به فتح الله زاده هم می گویند فلان قدر اقتصاد و دارایی مالیات نوشته که این ها جای دفاع دارند چرا که مالیات تا به شورای حل اختلاف نرود و پس از شکایت بررسی نشود و به شورای حل اختلاف نرود، عدد کاملی نیست. آنها ابتدا می نویسند علی الراس اما جای دفاع دارد قطعیت مالیات تا اعلام مالیات از طرف ممیز از زمین تا آسمان تفاوت دارد ولی آقای خادم گفت شما اینقدر مالیات دارید ! من اعتقاد دارم پشت این موارد چیزهای دیگری وجود دارد.

عابدینی در پایان افزود: در وزارت ورزش آدم‌های فوتبالی بوده‌اند اما ورود نکردند و آدمهایی آمده اند که همیشه مخالف رشد فوتبال بوده اند و حالا مدعی فوتبال شده اند. من تعجب می کنم از جناب آقای دکتر روحانی که چرا در رابطه با مسئله فوتبال ورود نمی کنند و نمی گویند که وزارتخانه یا سیستمی به این موضوع ورود کنند که مشکل را حل کنند. من شنیده ام آقای حسین فریدون (اخوی جناب آقای روحانی) در این مسایل نقش دارند. من ایشان را می شناسم و فکر نمی کنم در این رابطه چنین نظراتی داشته باشند حالا مدام در افکار عمومی می گویند حسین فریدون از این ماجرا حمایت می کند. ایشان سفیر بوده اند و سیاست بین الملل می دانند و اینکه می گویند پشتیبان این برنامه هستند را بعید می دانم.

منبع:mehrnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا