Mihanpostاجتماعیپیشنهاد سردبیر

جزئیات گروگانگیری کودک ۳ ساله در لارستان فارس

به گزارش میهن پست – فرمانده انتظامی استان فارس گفت: کودک سه‌ ساله‌ای که روز ۲۵ تیرماه در یکی از روستاهای شهرستان لارستان ربوده شده بود، ساعاتی پیش و با دستگیری گروگان‌گیرها آزاد شد.

سردارسرتیپ احمدعلی گودرزی شامگاه امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران و در تشریح این حادثه گفت: روز ۲۵ تیرماه آدم‌ربایان در روستایی در لارستان پسربچه‌ای سه ساله را از جلوی منزلش ربودند.

وی با بیان این که اعلام مفقودی توسط خانواده فرد ربوده شده به پلیس اطلاع داده شد، گفت: آدم‌ربایان پس از آن طی تماسی از خانواده گروگان درخواست ۳۵۰ میلیون تومان در ازای آزادی گروگان را مطرح کردند.

به نقل از ایسنا ، فرمانده انتظامی فارس با اشاره به انتقال پرونده به آگاهی استان فارس، خاطرنشان کرد: این پرونده توسط کارآگاهان زبده آگاهی فارس و زیر نظر رییس پلیس آگاهی استان بررسی شد.

سردار گودرزی خاطر نشان کرد: با انجام تعقیب و مراقبت خاص، در زوایای پنهان و آشکار کارآگاهان متوجه شدند که گروگان به شیراز منتقل شده و یک نفر در خنج و چند نفر در شیراز با این موضوع مرتبط هستند.

وی اضافه کرد: شب گذشته و پس از بررسی‌های نهایی مطمئن شدیم کودک ربوده شده در شیراز و در خانه‌ای در خیابان نشاط نگهداری می‌شود بنابراین با در نظر گرفتن تمام شرایط و با تاکید بر لزوم حفظ سلامت گروگان، نیروهای ویژه آگاهی وارد کار شده و گروگان‌گیران را در شیراز دستگیر کردند.

سردار گودرزی تصریح کرد: همزمان با این اقدام، دو نفر دیگر نیز یکی در شیراز و یکی در لارستان توسط پلیس دستگیر شدند.

وی با ابراز تأسف از اینکه گروگانگیران جوان با رده سنی زیر ۲۵ سال هستند، خاطرنشان کرد: عاطفه دانشجو و محمدصادق، یکی از همدستانش، عوامل اصلی این گروگان‌گیری بوده‌اند و عامر و سعید نیز آنان را همراهی می‌کردند.

فرمانده انتظامی فارس گفت: در این گونه پرونده‌ها، رضایت خانواده گروگان و شاکی مطرح نیست و دستگاه قضایی با توجه به جنبه عمومی جرم، اشد مجازات را برای مرتکبان در نظر خواهد گرفت.

سردار گودرزی تاکید کرد: این حوادث هشداری است برای تمام بزهکاران یا کسانی که قصد ارتکاب هرگونه جنایتی، خصوصا جنایاتی از قبیل آدم‌ربایی‌را دارند است تا بدانند پلیس همواره هشیار و آگاه بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مسببان را دستگیر کرده و به دستگاه قضایی خواهد سپرد.

خانواده محمد، پسر سه‌ساله ربوده شده که پس از اطلاع از آزادی فرزندشان به شیراز عزیمت کرده بودند، با حضور در دفتر فرمانده انتظامی فارس، فرزند خود را پس از ۵ روز دوری، در آغوش گرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا