Mihanpostدسته‌بندی نشدهسیاسی

جمهوری آذربایجان بخشی از نیازهای دفاعی خود را از ایران تامین می‌ کند

به گزارش میهن پست – رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جمهوری آذربایجان بخشی از نیازهایش را از صنایع دفاعی ایران تهیه می‌کند و با کالاهای تولیدی ایران آشنا شده است.
به نقل از فارس سردار سرلشگر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه دیدار با وزیر دفاع آذربایجان که صبح امروز صورت گرفت اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های کلی امور خارجی خود ارتباط و روابط دوستانه و همه‌جانبه با کشورهای مسلمان و همسایه را در اولویت قرار داده است و خوشبختانه جناب آقای رئیس‌جمهوری در دیداری که در حاشیه یکی از کنفرانس‌های خارج از کشور داشت جناب الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان را به ایران دعوت کرد و او نیز متقابلا آقای روحانی را به کشورش دعوت کرد.

وی افزود: لذا فرصت بسیار مناسبی شد تا بخش‌های کشور نیز ارتباط‌شان را سریعا بهبود بخشند. ما روابط دوستانه و عمیقی را از زمان مرحوم حیدر علی‌اف با جمهوری آذربایجان داشتیم و اقدامات زیادی را در جهت تصویب و استحکام آنجا انجام دادیم.

فیروزآبادی ادامه داد: طی ۱۰ سال گذشته وزرای دفاع ایران و آذربایجان دیدارهای متعددی داشته‌اند و برنامه‌های همکاری داشته‌ایم. جمهوری آذربایجان بخشی از نیازهایش را از صنایع دفاعی ایران تهیه می‌کند.

فیروزآبادی با اشاره به دیدار امروزش با وزیر دفاع آذربایجان گفت: در این دیدار بر گسترش روابط و آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابط آموزشی، دیدارهای دوستانه و همین طور اقدامات فنی و خدماتی که موجب تأمین سلاح‌های بیشتر برای جمهوری آذربایجان می‌شود، تأکید کرده‌ایم.

وی ادامه داد: البته نمایشگاهی از امکانات صنایع دفاعی ایران ترتیب داده شد و وزیر دفاع آذربایجان و هیأت همراه از آن بازدید کردند و با تولیدات ایران و کالاهایی که نیاز دارند آشنا شدند. همچنین دیداری با وزیر دفاع ایران داشتند و به تفاهمات خوبی رسیدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان خاطر نشان کرد: در همین راستا ستاد کل نیروهای مسلح به آقایان اعلام کرده که با دست و آغوش باز با برادران همسایه و مسلمان و هم مذهب همکاری می‌کند و دوستی و روابطمان را برای آسایش و رفاه دو کشور اعلام می‌کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا