Mihanpostدسته‌بندی نشدهورزشی

ذوب‌آهن با شکست پرسپولیس فینالیست جام حذفی شد

به گزارش میهن پست – تیم فوتبال پرسپولیس با شکست برابر ذوب آهن در نیمه نهایی جام حذفی از دور مسابقات کنار رفت و شاگردان گل محمدی فینالیست شدند.

به نقل از مهر، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال جام جذفی باشگاه های کشور از ساعت ۱۵:۱۵ امروز جمعه بین تیم های پرسپولیس و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که در پایان ذوب آهن با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

محمد نوری در دقیقه ۶۰ برای پرسپولیس و مرتضی تبریزی در دقیقه ۶۸ و سانتوز در دقیقه ۹۲ برای ذوب آهن گل زدند.

در این دیدار که به قضاوت سیدحسین زرگر و با حضور نزدیک به ۱۰ هزار تماشاگر آغاز شد ذوب آهن دقایق ابتدایی را برتر از حریف خود دنبال کرد و البته نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه میزبان ایجاد کند. با گذشت دقایقی از بازی پرسپولیس تیم برتر میدان بود اما این برتری عاملی برای ایجاد موقعیت گل نشد.

دو تیم با احتیاط زیادی توپ را در میانه میدان به گردش درمی آوردند و خیلی تمایلی به هجوم و ایجاد موقعیت گلزنی نداشتند. پرسپولیس هم که چند بازیکن خود را در اختیار ندارد با دل خوش کردن به ضدحملات قصد رسیدن به گل داشت که فاصله زیاد بین هافبک ها با مهدی طارمی که تک مهاجم سرخپوشان بود اجازه ایجاد خطر را نمی داد.

در دقیقه ۳۹ این دیدار کار گروهی بازیکنان پرسپولیس درون محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که این بازیکن پس از چرخشی خوب، ضربه آرامی را به توپ زد تا دروازه بان حریف به راحتی این توپ را در اختیار بگیرد. در دقایق پایانی بازی جذاب تر از قبل شد و پرسپولیس بیشتر از حریف صاحب توپ بود.

شروع نیمه دوم بسیار جذاب تر از نیمه اول بود و سرخپوشان تهرانی با نظم و انضباط بیشتری خود را در موقعیت گل قرار می دادند. ذوب آهن هم دل به ضد حملات بسته بود. پرسپولیس یکبار روی شوت نوراللهی صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه وی به تور کنار دروازه برخورد کرد.

پرسپولیس در ادامه خوب بودنش در نیمه دوم، روی شروع مجدد خوب سوشا مکانی در دقیقه ۶۰ به گل رسید. در این صحنه مکانی توپ را از درون زمین پرسپولیس برای مهدی طارمی ارسال کرد و این بازیکن با کنترل خوب و جا گذاشتن بازیکنان ذوب آهن درون محوطه جریمه توپ را به محمد نوری رساند تا این بازیکن با ضربه ای دقیق دروازه حریف را باز کند.

بعد از گل بازی به تعادل کشیده شده بود اما ذوب آهن که نمی خواست به راحتی بازنده باشد حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد و در دقیقه ۶۸ موفق شد توسط مرتضی تبریزی به گل تساوی دست پیدا کند. در این صحنه مهدی رجب زاده از پشت محوطه جریمه پاس در عمقی را برای تبریزی ارسال کرد که وی با ضربه ای دقیق دروازه سرخپوشان را باز کرد.

چند دقیقه بعد از این گل اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ داد و مایکل اومانا که در شروع نیمه دوم کارت زرد دریافت کرده بود، با خطای هند دوباره جریمه شد و در دقیقه ۷۲ کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد تا کار شاگردان درخشان سخت شود.

در ادامه بازی پرسپولیس در لاک دفاعی فرو رفت و دل به ضد حملات خوش کرد. ذوب آهن هم در این دقایق با تجمع پرتعداد پشت محوطه جریمه پرسپولیس به فکر عبور از عمق خط دفاعی حریف بود. در حالی که ۹۰ دقیقه به پایان رسیده بود، ذوب آهن پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را مهدی رجب زاده روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد و سانتوس با ضربه سر دروازه سرخپوشان را باز کرد تا این بار پرسپولیس ۱۰ نفره راه به جایی نبرد و از رسیدن به فینال بازبماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا