Mihanpostپزشکیپیشنهاد سردبیرعلمی و فناوری

ساخت«مسواک مادام‌العمر»با مخابره داده‌ به تلفن همراه + عکس و فیلم

به گزارش میهن پست – یک شرکت هنگ‌کنگی موسوم به Goodwell مسواکی به همین نام برای بهداشت دهان و دندان ارائه داده که از مواد دوستدار محیط زیست ساخته شده و تا پایان عمر می‌توان از آن استفاده کرد.

ساخت مسواک مادام العمر Goodwell
ساخت مسواک مادام العمر Goodwell

یکی از بخش‌های مهم این مسواک دسته آلومینیومی با درجه‌بندی پزشکی است و کیت این دندان نیز حاوی ابزار ضمیمه دوستدار محیط زیست و قابل‌تعویض برای بهداشت دهان و دندان است.

این مسواک از برسی از جنس فیبرهای زیست‌تخریب‌پذیر زغال چوب ساخته شده در حالی که ابزار ضمیمه نخ دندان و تمیزکننده زبان از ترکیب بامبوی جلاداده شده ساخته شده‌اند.

انتقال داده به تلفن همراه توسط مسواک مادام العمر Goodwell
انتقال داده به تلفن همراه توسط مسواک مادام العمر Goodwell

بنابراین زمانی که کاربر نمی‌خواهد از این تمییزکننده استفاده کند، آن را بازیافت کرد و نه این که سطل زباله انداخت. نوعی سرویس خدما‌ت‌رسانی انتخابی نیز می‌تواند هر ماه آن را به کاربران تحویل دهد.

پیچ مسواک Goodwell در انتهای آن باز می‌شود و کاربران می‌توانند در این نقطه خلال‌دندان، آسپرین و دیگر قطعات را ذخیره کنند.

انتهای مسواک Goodwell برای نگهداری قرص ها و یا آدامس های خشبو کننده دهان
انتهای مسواک Goodwell برای نگهداری قرص ها و یا آدامس های خشبو کننده دهان

این فضای ذخیره‌سازی می‌تواند مکان یک رهگیری‌کننده داده‌ای باشد. این بخش که مجهز به یک میکروکنترلر و یک شتاب‌سنج سه‌محوره است، برای رهگیری بهداشت دهان و دندان به کار می‌رود و اطلاعات دریافتی را از طریق یک وب‌سایت یا نرم‌افزار تلفن همراه ارائه می‌دهد. با این حال، این سرویس دست کم تا بهار سال ۲۰۱۵ در دسترس نخواهد بود.

شرکت سازنده، این سامانه را به عنوان منبع باز ارائه داده و داده‌های CAD را به این امید که کاربران ایده‌های جدیدی را برای توسعه ابزار ضمیمه این سیستم ارائه دهند، در اختیار گذاشته است. سامانه جدید اکنون آماده پیش‌سفارش است.

خود مسواک به تنهایی ۵۹ دلار ارزش دارد در حالی که کیت‌های مجهز به خلال‌دندان، تمییزکننده زبان و محفظه حمل آن ۷۹ دلار ارزش دارد و بهای سالانه آبونمان آن نیز ۷۹ دلار اعلام شده است.

منبع:yankodesign      crowdsupply

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا