Mihanpostسیاسی

سردار سلامی: همواره دشمنان پاسخ ما را عملیاتی دریافت کرده اند

به گزارش میهن پست – جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که پاسخ ما دیپلماتیک نیست، گفت: ما در میدان پاسخ می‌دهیم و لزوما واکنش‌های خود را هم اعلام نمی‌کنیم، بلکه اعمال می‌کنیم. واکنش‌های ما عملیاتی است و دشمنان ما اینها را می‌بینند، می‌فهمند و احساس می‌کنند.
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش روز بسیج کارمندان که در تالار اجتماعات وزارت کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز ما شاهد تحولات و حوادث خارق‌العاده‌ای بوده‌ایم. پیروزی‌های شگفت‌انگیز در اوج نابرابری‌ها، شکست‌های خارق‌العاده در جبهه دشمنان بزرگ که مقیاس قدرت‌شان جهانی بوده، دفاع از دستاوردهای ارزشمند یک انقلاب تاریخی شکوهمند، حفظ استقلال و همبستگی در فضایی پر از توطئه و تهدید از جمله این تحولات و حوادث بوده است.

وی افزود: همه این حوادث آفرینش صفحاتی درخشان از تاریخ ملت ایران را رقم زد که تفکرات و معادلات و فرمول‌ها و روندهای جاری در جهان را به هم زد و معیارهای قضاوت جدیدی برای ملت ایران ساخت.

به نقل از ایسنا ، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این‌که این حوادث طراز و ارتفاع شخصیت ملت مسلمان ایران در موقعیت بین‌المللی را تثبیت کرد، گفت: این اتفاقات از ملت ایران شاخص‌هایی جذاب و قابل تبدیل شدن به الگو همچون الگو در ثبات قدم، مقاومت، عزت‌طلبی و سربلندی ساخت. امروز نگاه جهانی به ملت ایران نگاهی بسیار رفیع است.

سلامی در ادامه به عوامل قرار گرفتن ایران در جایگاه امروز خود اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین عامل حاکم بودن، روح تفکر انقلابی و بسیجی در ایران اسلامی است. این تفکر از درون فضای جوشان ذهن امام انقلاب و از درون افق‌های بلند و ژرف اندیشه‌های روشن و منادی رهبر عظیم‌الشان انقلاب سرچشمه گرفته است.

وی اضافه کرد: این تفکر بسیجی توانست جنگ هشت ساله‌ای که همه قدرت‌های جهانی علیه ایران آغاز کردند را با پیروزی ملت ایران به پایان برساند. این روحیه زمانی که به قلب و فکر جامعه نفوذ پیدا کرد و حاکم شد از ملت ایران ملتی شکست‌ناپذیر ساخت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که هر ملت هر آنگونه که می‌اندیشد و آرزو می‌کند، عمل می‌کند، خاطرنشان کرد: وسعت و بزرگی هر ملت به اندازه وسعت آرزوها و کرانه‌های تصور اوست. هنر رهبران بزرگ انقلاب ما یعنی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری معماری فضای ذهن جامعه بوده است. معماری آرزوها و مهندسی تفکر جامعه برای فتح قله‌های بزرگ نه فقط در میدان اذهان، بلکه به واقعیتی روی زمین تبدیل شد.

سلامی با اشاره به تلاش دشمن برای حذف و شکست انقلاب اسلامی طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب، اظهار کرد: سناریوهای عملیاتی و استراتژی‌های میدانی دشمن در طول ۳۶ سال پس از پیروزی انقلاب همه در شکست دادن و توقف انقلاب در زمان و حبس کردن آن در جغرافیای درونی خود شکل گرفته است.

وی همچنین با تاکید بر این‌که هرگاه با قصد غربت و نیت خالص با تکیه بر قدرت الهی به میدان مبارز با دشمن برویم، کمیت ملاک قرار نمی‌گیرد، اظهار کرد: هیچگاه قلیل بودن جمعیت مومنان دلیلی برای شکست آنها نمی‌شود. ما امروز نه فقط با استناد به آیات قرآن، بلکه با تکیه بر تجربیات خود می‌گوییم که هر جا موفق بوده‌ایم نسبت به دشمنان در اقلیت قوا قرار داشتیم. ما توانسته‌ایم دشمنان بزرگ را بهتر شکست دهیم؛ چرا که بر خدا توکل کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس با تاکید بر این‌که دفاع هشت ساله یک جنگ جهانی بود، خاطرنشان کرد: دفاع هشت ساله ما در برابر ائتلاف همه قدرت‌ها بود.

سلامی با اشاره به جنگ ۳۳ روزه لبنان خاطرنشان کرد: این تفکر بسیجی است که توانست در جنوب لبنان برای نخستین بار در تاریخ جهان عرب به نام انقلاب اسلامی و اسلام ارتش رژیم صهیونیستی را وادار به فرار و عقب‌نشینی کند. این تفکر بسیجی است که در غزه شعله می‌کشد، در لبنان طوفان ایجاد می‌کند و در سوریه قدرت آمریکا و متحدان منطقه‌ای او را خاموش می‌کند.

وی با بیان این‌که رویدادی که پس از حاکم شدن تفکر بسیجی در منطقه رخ می‌دهد، تبدیل شدن رژیم صهیونیستی به تنها کشوری است که تمام مناطق اطراف آن تقابل آتش دشمنان همجوار اوست، گفت: این رویداد بزرگ‌ترین معمای امنیت برای رژیمی است که هیچ یک از عناصر بقا را در اختیار ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که آثار، نمادها و جلوه‌های محو این رژیم از صحنه جغرافیای سیاسی جهان امروز بهتر از هر روز دیگری دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: محو رژیم صهیونیستی محو قریب‌الوقوع و نزدیکی است.

سلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حضور گروه‌های افراطی در منطقه با تاکید بر این‌که آمریکا دیگر قادر به آفرینش نظم در جهان و منطقه نیست، گفت: امروز آمریکا هر چه سرمایه می‌اندوزد خود مجبور به متلاشی کردن آن می‌شود. امروز مدل تفکر انقلابی و بسیجی قادر است که قدرت‌های بزرگ را در کریدور سیاست‌های خود قرار دهد و آنها را در ریل‌هایی قرار دهد که انقلاب اسلامی ریل‌گذاری‌های آن را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر سوریه اظهار کرد: آنها به سوریه آمدند تا میان نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و زنجیره مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی با منافع استکباری خود موازنه‌ای برقرار کنند و نفوذ جمهوری اسلامی را از بین ببرند و مقاومت را بشکنند. آنها برای این اهداف خود از گروه‌های تروریستی حمایت کردند و با حمایت مالی از آنها، آنها را گسترش و تسلیح کردند. همچنین جریانات وهابی را برای تغذیه اعتقادی این گروه‌ها به کار گرفتند سپس این جمعیت را به سمت عراق متمایل کردند تا نفوذ منطقه‌ای ما به سمت غرب را کاهش دهند اما به دلیل نداشتن تسلط و در کنترل حوادث و فقدان عقل راهبردی برای پیگیری تحولات مجبور شدند که قدرت خودساخته خود را در معرض انزوا و تهاجم قرار دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که حرکت امروز آمریکا حرکت بر روی محیط یک دایره است، اظهار کرد: امروز آمریکا هر چه از نقطه اول خود دور می‌شود به همان نقطه باز می‌گردد و هر چه تلاش می‌کند که قدرت جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کند فضای بیشتری برای نفوذ و قدرت بازیگری ما می‌سازد.

سلامی همچنین با اشاره به مفهوم نرخ تنزل سیاسی خاطرنشان کرد: در عملیات سیاسی مفهومی به نام نرخ تنزل سیاسی وجود دارد و آنچه که امروز برای آمریکا در حال وقوع است این است که نرخ تنزل سیاسی آنها بسیار بالا رفته است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب با تاکید بر این‌که آنها دیگر رقمی ندارند، اظهار کرد: ما امروز می‌توانیم ناامیدی و بی‌رمق بودن را در چهره طرف مقابل خود احساس کنیم چرا که آنها احساس می‌کنند که شاید ماه‌ها و سال‌های آخر حیات خود را سپری می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این‌که اگر کرانه باختری مسلح شود محو رژیم صهیونیستی به طور اتوماتیک صورت می‌گیرد، گفت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی نه جغرافیا دارد و نه قدرت روانی قابل توجهی و با توجه به اینکه در محاصره قرار گرفته و منزوی شده است چنانچه کرانه باختری مسلح شود به صورت اتوماتیک محو رژیم صهیونیستی اتفاق می‌افتد.

سلامی با اشاره به حضور گروه‌های افراطی در کشور عراق، خاطرنشان کرد: مطمئنا پدیده شوم و نفرت‌انگیزی که به نام داعش شکل گرفته است وحشی‌ترین و نفرت انگیزرین تصویر از مسلمانان را نشان می‌دهد. این موجودیت و هویت تازه ظهور یافته‌ای که از باطل شکل گرفته است و به سمت اهداف باطل حرکت می‌کند بر اساس تحلیل‌های منطقه‌ای کم‌کم دود خواهد شد چرا که امروز در عراق دولتی مبتنی بر وحدت ملی شکل گرفته است و همه طیف‌ها در حاکمیت نقش برابری دارند.

وی ادامه داد: داعش به واسطه اینکه در عراق فاقد هرگونه عقبه و پشتوانه است و با توجه به اینکه جامعه جهانی مجبور شده است که این گروه را در انزوای سیاسی و تسلیحاتی قرار دهد حداکثر کاری که می‌تواند انجام دهد حرکت به سمت کشورهایی است که به حمایت از او پرداخته‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به متلاشی شدن یکی از پرنده‌های متعلق به رژیم صهیونیستی در آسمان کشور توسط پدافند هوایی، گفت: ما ملاحظه کردیم که یک پرنده کوچک داراگریز رژیم صهیونیستی که فناوری‌های پنهان‌کاری و نامرئی‌ بودن و رادارگریز بودن در همه اجزای آن به کار گرفته شده بود به محض ورود به مرز در رصد و رهگیری سیستم پدافندی ما قرار گرفت.

سلامی با بیان این که ما این پرنده را رهگیری کردیم تا سناریوی اطلاعاتی دشمن را کشف کنیم، خاطرنشان کرد: ما به محض کشف سناریوی اطلاعاتی دشمن در موقعیت مناسبی این پرنده را شکار کردیم.

وی تصریح کرد: اگرچه این واقعه از لحاظ تاکتیکی به ظاهر پدیده تاکتیکی محدودی به نظر می‌رسد اما پیام‌های راهبردی دفاعی قدرتمندی به دشمنان ما منتشر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که پاسخ ما دیپلماتیک نیست، گفت: ما در میدان پاسخ می‌دهیم و لزوما واکنش‌های خود را هم اعلام نمی‌کنیم بلکه اعمال می‌کنیم. واکنش‌های ما عملیاتی است و دشمنان ما اینها را می‌بینند، می‌فهمند و حس می‌کنند بنابراین نظام ما نظامی مقتدر و توانمند و نافذ است که قادر است در هر سطحی با هر دشمنی و در هر وسعتی مقابله لازم را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا