Mihanpostاخبار خودروپیشنهاد سردبیر

نگاهی به روند سریع تولید خودرو لوکس مازارتی + عکس

به گزارش میهن پست – مازراتی به‌عنوان سازنده خودروهای لوکس اسپرت ایتالیایی، دوباره نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. این شرکت پس از احیا، توانسته روند رو به رشد خود را به سرعت طی نماید. در سال ۲۰۱۴ مازراتی با فروش ۳۶,۵۰۰ دستگاه خودرو، رکوردی در تولید و فروش محصولات خود برجای گذاشت.

مازراتی 2015
مازراتی ۲۰۱۵

تولیدات مازراتی در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال ۲۰۱۳، رشدی ۱۳۶ درصدی را نشان می‌دهند که بسیار قابل توجه است. این آمار حتی در مقایسه با سال ۲۰۱۲ بسیار خیره‌کننده است زیرا در این دو سال فروش مازراتی شش برابر شده است.

مازراتی 2015
مازراتی ۲۰۱۵

عمده بازار مازراتی را مدل ارزان‌تر این شرکت یعنی گیبلی در اختیار دارد. مازراتی گیبلی در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۳,۵۰۰ دستگاه فروش داشته است. در سگمنت E هم در بین سالن‌های تجاری لوکس، گل سرسبد مازراتی یعنی کواتروپورته فروش ۹,۷۰۰ دستگاهی را تجربه نمود. در رده بعدی ۳۵۰۰ دستگاه گرن توریسمو و گرن کابریو فروخته شدند.

مازراتی 2015
مازراتی ۲۰۱۵

مازراتی عمده این رشد را مدیون بازار ایالات‌متحده است که ۱۴,۶۹۰ دستگاه از محصولات آن را دریافت نمود. این میزان ۱۱۰ درصد بیش از سال قبل‌تر است. فروش مدل گیبلی و کواتروپورته مجهز به موتور ۸ سیلندر ۴۱۰ اسبی و انتقال نیرو به هر چهار چرخ Q4 این فروش را گسترش دادند.

مازراتی 2015
مازراتی ۲۰۱۵

در اروپا، ۶,۳۶۰ دستگاه مازراتی به فروش رسیدند که رشدی ۱۵۳ درصدی را نشان می‌دهد. پرفروش‌ترین مدل‌ها، کواتروپورته و گیبلی با موتور شش سیلندر دیزلی ۲۷۵ اسبی دیفرانسیل عقب بودند.

مازراتی 2015
مازراتی ۲۰۱۵

در آسیا و منطقه اقیانوس آرام به جر چین هم ۴,۰۰۰ دستگاه مازراتی به فروش رسید که ۲۰۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. در خاورمیانه هم با رشد ۱۴۴ درصدی فروش، مازراتی ۲,۰۵۰ دستگاه خودروی خود را به فروش رسانده است که البته تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها وارد ایران شده‌اند.

منبع:pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا