Mihanpostاخبار خودروپیشنهاد سردبیر

نگاهی به قدرتمندترین خودروهای هاچ‌بک‌ سال ۲۰۱۵ + عکس

به گزارش میهن پست – برگردیم به سال ۱۹۷۳، زمانی که اتومبیل Simca 1100TI با تولید ۸۲ اسب بخار قدرت، اولین هاچ بک جذاب جهان حساب می‌شد. شکر خدا، جهان امروزه تغییر کرده و هاچ بک‌های جذاب امروزی برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر از حالت سکون نیازمند صرف زمان ۱۲ ثانیه نیستند و سرعت آن‌ها هم محدود به ۱۷۰ کیلومتر نیست. سلیقه خریداران هم امروزه تغییر کرده و همراه با افزایش سرعت در همه امور، خریداران اتومبیل هم طالب سرعت بیشتر هستند به همین دلیل امروزه هاچ بک‌هایی مثل آئودی RS3 با قدرت ۳۶۲ اسب بخار تولید می‌شوند. با ذکر این مقدمه ۱۰ تا از پرقدرت‌ترین هاچ بک‌های جذاب را در این لیست به شما معرفی می‌کنیم.


رنو مگان اسپرت ۲۷۵ Trophy
قدرت: ۲۷۵ اسب بخار

Renault Megane Renaultsport 275 Trophy
Renault Megane Renaultsport 275 Trophy

اسم بزرگ، قدرت بزرگ، کمپانی رنو قدرت اتومبیل فوق را نسبت به سلف آن یعنی مدل ۲۶۵Trophy، ده اسب بخار افزایش داده و از سیستم اگزوز جدید و ورودی‌های هوای قابل تنظیم و تایرهای با چسبندگی بالای میشلن استفاده کرده است. موتور این اتومبیل یک نمونه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو است که در کنار قدرت ۲۷۵ اسب بخاری قادر به تولید ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور هم می‌باشد و به لطف این قوای محرکه قدرتمند عمل شتاب گیری از صفر تا صد برای این اتومبیل تنها ۵٫۸ ثانیه زمان می‌برد.

واکسهال-اوپل آسترا VXR
قدرت: ۲۷۶ اسب بخار

Vauxhall Astra VXR
Vauxhall Astra VXR

مدل فعلی آسترا به‌راستی اتومبیلی دیوانه کننده است. آسترا VXR از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری بهره می‌برد که قادر به تولید ۲۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۹۵ پوند – فیت (۴۰۰ نیوتن متر) گشتاور می‌باشد. به لطف چنین قدرت و گشتاوری برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت با این اتومبیل از حالت سکون تنها به ۶ ثانیه زمان نیاز است و حداکثر سرعت هاچ بک فوق ۲۵۰ کیلومتر می‌باشد.

سئات لئون کوپرا
قدرت: ۲۷۶ اسب بخار

Seat-Leon-Cupra
Seat-Leon-Cupra

این سریع‌ترین و قدرتمندترین ساخته کمپانی سئات تاکنون است. دو مدل از سئات لئون کوپرا موجود است که نمونه ۲۷۶ اسب بخاری نوع قدرتمندتر آن است. با گشتاور ۲۵۸ پوند – فیت (۳۵۰ نیوتن متر) این اتومبیل قادر است تنها در عرض ۵٫۷ ثانیه شتاب صفر تا صد را عملی کند و به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برسد که برای یک اتومبیل هاچ بک زیاد هم هست.

هوندا سیویک Type R
قدرت: ۲۷۶ اسب بخار

2015 Honda Civic Type-R
2015 Honda Civic Type-R

بسیار قدرتمند، و خشمگین. با ساخت این مدل، کمپانی هوندا قوی‌ترین سیویک تا به این تاریخ را آماده عرضه کرده است. این مدل از هوندا مانند اکثر رقبای خود به یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو چارجر مجهز است که قادر به تولید قدرتی بیش از ۲۷۶ اسب بخار می‌باشد.

ب ام و M135i
قدرت: ۳۲۰ اسب بخار

2015 BMW M135i
2015 BMW M135i

یک ماشین خوب، ماشینی که به‌راحتی از مرز قدرت ۳۰۰ اسب بخار عبور می‌کند. انجین ۶ سیلندر ۳ لیتری این اتومبیل قادر به تولید ۳۲۰ اسب بخار و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور می‌باشد. در صورت بهره‌گیری از پکیج دینامیک، ب ام و فوق در عرض تنها ۵٫۱ ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر را عملی می‌کند با این شرایط فنی مطلوب، اتومبیل فوق تنها ۳۰٫۰۰۰ یورو قیمت دارد اما دیفرانسیل عقب بودن یک اتومبیل هاچ بک کمی جای بحث دارد.

آئودی RS3 مدل ۲۰۱۵
قدرت: ۳۶۲ اسب بخار

2015 Audi RS3
2015 Audi RS3

آئودی RS3 جدید قدرت مورد نیاز خود را از یک موتور ۵ سیلندر ۲٫۵ لیتری تأمین می‌کند. قدرت ۳۶۲ اسب بخاری این آئودی نه تنها ۷ اسب بخار نسبت به مرسدس بنز A45 AMG بیشتر است بلکه فقط ۱۲ اسب بخار از سوپر اسپرت مطرح فراری در دهه ۹۰ میلادی یعنی مدل ۳۵۵ کمتر است. به لطف سیستم چهار چرخ متحرک کواترو و هم‌چنین شاسی سبک وزن MQB، شتاب گیری ۰ تا ۱۰۰ این آئودی تنها ۴٫۳ ثانیه طول می‌کشد لازم به ذکر است که حداکثر سرعت این مدل آئودی (۲۸۰ کیلومتر)! می‌باشد.

فورد فوکوس RS500
قدرت: ۳۵۰ اسب بخار

2015 Ford Focus Rs500
2015 Ford Focus Rs500

کمی قدیمی ولی بسیار خوب، فورد فوکوس فوق یک مدل تولید محدود بود که اکنون همگی آن‌ها به فروش رسیده‌اند. این مدل همانند آئودی RS3 حاضر در لیست از یک موتور ۲٫۵ لیتری ۵ سیلندر بهره می‌برد موتوری که قادر به تولید ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۳۹ پوند – فیت (۴۶۰ نیوتن متر) گشتاور می‌باشد و به لطف چنین موتور قدرتمندی شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر برای فورد فوکوس RS500 عملی ۵٫۴ ثانیه‌ای است.

مرسدس بنز A45 AMG
قدرت: ۳۵۵ اسب بخار

Mercedes A45 AMG
Mercedes A45 AMG

هر جا صبحت از هاچ بک‌های پرقدرت باشد حتماً نام مرسدس بنز A45 AMG آنجا می‌درخشد. در حقیقت موتور چهار سیلندر ۲ لیتری مرسدس بنز فوق، با تولید ۳۵۵ اسب بخار قدرت و ۳۳۲ پوند – فیت (۴۵۰ نیوتن متر) گشتاور، قوی‌ترین نمونه ۲ لیتری (در میان انواع تولید انبوه) در جهان است. موتور پرقدرت فوق که نیروبخش مدل‌های CLA45 AMG و GLA45 AMG هم می‌باشد، برای مرسدس بنز A45 AMG شتاب صفر تا صد ۴٫۶ ثانیه‌ای می‌بخشد.

سوبارو ایمپرزا CS400
قدرت: ۴۰۰ اسب بخار

Subaru Impreza CS400
Subaru Impreza CS400

سوبارو فوق هم به مانند فورد فوکوس مدلی تولید محدود بود و تنها ۷۵ دستگاه از آن تولید شد و اکنون همگی آن‌ها به فروش رسیده‌اند. این مدل از سوبارو که برای داشتن عملکرد فنی بهتر، توسط مجموعه Cosworth تیونینگ شده است از یک موتور ۴ سیلندر توربو به حجم ۲٫۵ لیتر، ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ پوند – فیت (۵۴۰ نیوتن متر) گشتاور را استخراج می‌کند. شتاب صفر تا صد سوبارو فوق ۳٫۷ ثانیه و حداکثر سرعت قابل دستیابی آن ۲۵۰ کیلومتر است مدت زمان لازم برای طی مسافت یک‌چهارم مایل (۴۰۰ متر) توسط این سوبارو، ۱۲٫۷۵ ثانیه است.

فولکس‌واگن گلف R400
قدرت: ۳۹۵ اسب بخار

2015 Volkswagen Golf R400
2015 Volkswagen Golf R400

این مدل از فولکس‌واگن گلف به‌عنوان یک اتومبیل کانسپت یا مفهومی معرفی شده است و ظاهراً کمپانی فولکس‌واگن برای تولید آن چراغ سبز نشان داده است. گلف R400 از همان موتور ۲ لیتری توربو استفاده شده در مدل GOLF R بهره می‌برد که البته قدرتش با حدود ۱۰۰ اسب بخار افزایش از ۲۹۶ به ۳۹۵ اسب بخار رسیده است. با این شرایط عدد بدست آمده برای نسبت تولید قدرت به ازای هر لیتر از حجم موتور در گلف R400 نسبت به بوگاتی ویرون بهتر است. شتاب صفر تا صد گلف R400، ۳٫۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن هم ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

منبع:gadgetnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا