Mihanpostاقتصادیبازارمسکن

قیمت عجیب آپارتمان های ۶۰ متری در تهران + نرخ

به گزارش میهن پست – در ماه های پایانی سال دسته ای از متقاضیان بازار مسکن که توان مالی برای خرید دارند، قبل از سال جدید وارد بازار می‌شوند تا پول کمتری را نسبت به سال آینده بپردازند.
برخی اجاره نشین‌ها زمان جابجایی خود را به ماه‌های پایانی سال موکول می‌کنند تا در شب عید وارد خانه جدیدی شوند، برخی از مستاجران هم برحسب اتفاق زمان اتمام اجاره نامه آنها ماه‌های پایانی سال است بنابراین همیشه در نزدیکی عید، مشتریان بازار اجاره وجود دارند که بنگاه‌های املاک مراجعه می کنند.

همچنین مستاجران معتقدند بهتر است قبل از آغاز فصل اجاره در سال آینده، واحد مورد نظر خود را پیدا کنند زیرا در سال آینده به دلیل تورم موجود در کشور و تقاضای بالا برای مسکن اجاره ای، اجاره بها با تغییرات قیمت همراه است.

البته در ماه های پایانی سال به غیر از مستاجران، برخی مالکان هم هستند که تعویض خانه هایشان را به این موقع از سال موکول می‌کنند، به خصوص در شرایط فعلی که مسکن با قیمت‌های مناسب تری نسبت به سال گذشته عرضه می‌شود، مالکانی که قصد تعویض آپارتمان دارند ترجیح می‌دهند برای سال نو، به آپارتمان جدیدی نقل مکان کنند.

دسته دیگر افرادی هستند که تاکنون مسکن را تهیه نکرده‌اند اما به دلیل نگرانی نسبت به آینده بازار مسکن، قصد دارند تا در ماه‌های پایانی سال و قبل از شروع سال جدید، مسکن مورد نظر خود را خریداری کنند.

از آنجاییکه بنابر اعلام بانک مرکزی هرساله ۲۰ درصد به تورم عمومی کشور اضافه می‌شود بنابراین این دسته از متقاضیان بازار مسکن که توان مالی برای خرید دارند، سعی می کنند قبل از سال جدید، واحد مناسبی را خریداری کنند تا پول کمتری را نسبت به سال آینده بپردازند.

البته در شرایط فعلی، مشخص نیست که چه آینده‌ای در انتظار بازار مسکن است و اینکه سیاست‌های دولت در این بخش کی به اجرا می‌رسد. اما تجربه نشان داده که متقاضیان سعی دارند تا همیشه قبل از شروع سال جدید واحد مناسب خود را خریداری کنند به همین دلیل مراجعه به بنگاه‌های املاک در ماه های پایانی سال بیشتر می‌شود.

قیمت آپارتمان های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع

براساس گزارش ها، واحدی ۵۶ متری و یکخوابه، طبقه ۳ با آسانسور، پارکینگ، انباری و عمر ۲ ساله ( کلید نخورده ) در گلبرگ غربی قیمت ۲۱۸ میلیون تومان فروخته می شود و در سهروردی شمالی واحدی ۶۰ متری و دوخوابه با عمر ۱۰ساله، ۳۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحدی ۶۰ متری در نارمک – گلستان یک خوابه بدون پارکینگ با قیمت ۲۳۸ میلیون تومان فروخته می شود و در بلوار فردوس – ورزی واحدی ۵۹ متری و یکخوابه، سوپرلوکس، طبقه ۵ ۲۶۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در شمال چهارراه وحدت اسلامی واحدی ۵۷ متری با انباری و بالکن، متری ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش می رسد و در خواجه عبداله واحدی نوساز با مساحت ۶۰ متر، یکخوابه متری ۷ میلیون تومان فروخته می‌شود.

در تهرانپارس واحدی ۵۶ متری و یکخوابه با پارکینگ ۲۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در فردوس غرب واحدی ۵۶ متری دوخوابه و نوساز، ۳۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

براساس این گزارش آپارتمانی ۵۶ متری و دوخوابه با عمر ۱۴ ساله با ۱۰متر حیاط خلوت مسقف، فاقد پارکینگ در جنت آباد – لاله، ۲۰۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و  مقطوع ( پارسا ) و در سهروردی شمالی، بالاترازپالیزی واحدی ۶۰ متری و دوخوابه با پارکینگ و انباری ۳۳۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

در فردوس غرب – بهار شمالی هم واحدی ۵۸ متری و یکخوابه ۲۳۷ میلیون تومان فروخته می شود و در اشرفی ۲۲ بهمن آپارتمانی ۶۰ متری ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

منبع:mehrnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا