Mihanpostاجتماعی

ماجرای جالب مردی که به خواب ۲ هزار نفر رفته + عکس

به گزارش میهن پست – او تا به حال در خواب دو هزار نفر در سرتاسر جهان آمده و هیچکس نمی‌داند دلیل این ماجرا چیست. آیا با یک شایعه ‌پردازی و بازار گرمی ‌روبه رو هستیم؟
حدود ۹ سال است معمای این مَرد حل نشده، مَرد مرموزی که به خواب خیلی ها آمده و هیچ کس نمی داند چرا این چهره را تا به حال دو هزار نفر در جهان در خوابشان دیده اند.

موج جمع آوری اطلاعات درباره این مرد که در انگلیسی به نام THIS MAN مشهور شده، چند سالی است به ایران آمده و سایت ها و گروه های مختلفی درباره آن صحبت می کنند. آیا شما هم تا به حال در خوابتان این فرد را دیده اید؟ پس به جمع دو هزار نفری خواب دیده ها خوش آمدید!

ماجرا از سال ۲۰۰۶ آغاز شد. سایت THIS MAN در توضیح خود نوشته است: « در ژانویه ۲۰۰۶ در نیویورک، بیمار روانپزشکی مشهور، چهره مردی را کشید که بارها در خواب هایش می دید. در بیش از یک موقعیت این مرد در مورد زندگی خصوصی اش به او توصیه هایی کرده بود.

این زن قسم می خورد که این مرد را هرگز در زندگی اش ندیده است. چهره آن مرد برای چندین روز روی میز آن پزشک فراموش شد تا اینکه چند روز بعد، بیماری دیگر آن تصویر را تشخیص می دهد و می گوید که آن مرد را اغلب در خواب می بیند.

همچنین او ادعا می کند که او را هرگز در زمان بیداری ندیده است. آن روانپزشک تصمیم می گیرد تا آن تصویر را برای برخی از همکارانش که بیمارانی با خواب هایی تکراری دارند، بفرستد. در طی چند ماه، ۴ بیمار این مرد را که چندین بار در خواب هایشان دیده بودند، شناسایی کردند. همه این بیماران به آن تصویر «این مرد» میگفتند.

از ژانویه ۲۰۰۶ تاکنون، حداقل ۲۰۰۰ نفر از شهرهای مختلف سراسر دنیا ادعا کرده اند که این مرد را در خواب دیده اند؛ از شهرهایی چون لس آنجلس، برلین، سائوپائولو، تهران، پکن، روم، بارسلونا، استکهلم، پاریس، دهلی نو، مسکو و…»
thisman
گزارش های مردمی‌ از مشاهده او
برای برخی، این مرد مهربان و صمیمی بوده است اما برخی دیگر گفته اند که او قصد جانشان را داشته است. در اینجا به برخیاز این گزارشها که در صفحه فیسبوک این کمپین آمده، اشاره میکنیم.

۱- من این مرد را در خواب دیدم که در خیابان قدم میزد و در جهت مخالف من و از کنار من رد می شد. او از من قدبلندتر بود و شروع به صحبت با من کرد. او گفت: «من به تو ایمان دارم. تو می توانی از پس این فشارها و رنجها برآیی.»

۲- من این مرد را در خواب دیدم که قصد کشتن من را داشت. من به تنهایی درحال قدم زدن بودم که این مرد با همین لبخند به آرامی به سمتم آمد. همینطور که به من نزدیک می شد، سعی کردم جیغ بکشم اما نمیتوانستم. لحظه ای که خواستم فرار کنم، شروع به خندیدن کرد. نمی توانستم سریع بدوم، در همین لحظه از خواب پریدم. این مرد را باز هم در خواب و در مکان هایی دیگر دیدم.

۳- من این مرد را در خواب دیدم. واقعًا خواب عجیبی بود. در شهری متروک رها شده بودم و به دنبال کمک بودم. این مرد را دیدم که از پنجره ای به من نگاه می کرد. من وارد یکی از خانه ها شدم و روی تختی نشستم. آنگاه صدای غژغژی شنیدم؛ به اطراف نگاه کردم و آن مرد را دیدم. تا به حال چنین خوابی ندیده بودم و بعد از آن هم ندیدم.

۴- من در بیمارستانی قدیمی ایستاده بودم و یک برانکارد قدیمی در آنجا رها شده بود. تا به حال در چنین مکانی نبودم؛ اما احساس کردم که آنجا را می شناسم. درحالی که از راهرویی عبور می کردم، این مرد را دیدم که با اشاره، مرا صدا می زند تا او را دنبال کنم.

به دلایلی به نظر ترسناک می رسید. به طور نامفهومی برسر من فریاد می کشید. بنابراین سعی می کردم که به دنبالش بروم. اما وقتی از راهرو گذشتیم، در حالی که لبخند می زد و یک چاقوی جراحی در دست داشت، در مقابلم ایستاد. آنگاه متوجه شدم او قصد جانم را دارد. سعی کردم فرار کنم اما نمی توانستم حرکت کنم. در حالیکه به طور عجیبی می خندید، سعی کرد تا گلویم را ببرد. در همان لحظه از خواب پریدم؛ اما گلویم به شدت درد می کرد به طوریکه قادر به صحبت نبودم.

۵- او به سمتم آمد و دستم را گرفت. من ۶ سال داشتم و او حدود ۳۲ سال. او به من گفت که به تختم بروم و بخوابم. من به حرفش گوش کردم و خوابیدم. بعداز مدتی او اسم مرا صدا زد و مرا از خواب بیدار کرد اما پتو را از روی سرم برنداشتم. او به طور خوشایندی گفت: « بیدار شو الکس. من به تو صدمه نمیزنم.» من پتو را به آرامی از روی سرم کنار زدم و او را دیدم. او بر روی لباسش برچسب اسمی داشت که متوجه شدم نام اوست. اسم او دان بود.

او چه کسی است و چه می‌خواهد؟
نشریه «اپکتایمز» که در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته، درباره احتمالات او نوشته: « نظریه های مختلفی درباره آن وجود دارد. برخی می گویند این مرد با فرضیه صورت ازلی و ناخودآگاه جمعی «کارل» همخوانی دارد. این چهره احتمالاً چهرهای ازلی است که در زمان سختی و مشکلات پدیدار میشود.

برخی می گویند احتمالاً این مرد، انسانی واقعی است که توانایی سیر در رویای افراد را دارد. برخی میگویند او از موجودات ماورایی است که در رویاهای افراد آشکار می شود. اما برخی دیگر می گویند که در رویاهایشان، چهره این مرد به طور واضح مشخص نیست و وقتی تصویر او را میبینند، ویژگی های ظاهری او را بسیار مبهم بیان می کنند. پوستر و اعلانه ایی از این چهره در تمام جهان منتشر شده است. وب سایت این کمپین، پوسترهایی از آن را در کشورهای لتونی، برزیل، آلمان و جاهای مختلف دنیا نشان می دهد.»

دروغ یا واقعیت؟

تا به حال گزارش های زیادی درباره صحت و سقم این گزارش منتشر شده و احتمالات مختلفی بررسی شده است. با این وجود تا به حال هیچکس این ماجرا را نه به طور کامل تایید و نه به طور کامل رد کرده است.

در یکی از گزارش ها عنوان شده این وب سایت توسط یک جامعه شناس و با همکاری یک بازاریاب به نام Andrea ایجاد شده و این پروژه برای شرکتی به نام Guerriglia Marketing که در زمینه بازاریابی فعال است، انجام می شود.

این شرکت پروژه های عجیب و غریبی درباره سیاست، تبلیغات، جامعه شناسی و…. داشته و بنابراین احتمال دارد موضوع مشاهده «این مرد» در خواب هزاران نفر، یکی از پروژه های ساختگی از سوی این شرکت برای کسب اطلاعات و اهدافی نامعلوم باشد.

با این وجود هنوز هیچ گزارش مستدل و محکمی پیدا نشده که بتواند ساختگی بودن این پروژه را به طور کامل تایید کند. حتی در گزارش هایی که در نقد این ماجرا هم نوشته شده، تاکید شده احتمال بروز چنین اتفاقی وجود دارد و نمی توان به صورت صددرصدی آن را رد کرد!

منبع:thisman

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا