Mihanpostپیشنهاد سردبیرگردشگری

معروفترین شهرهای ارواح جهان را تماشا کنید + عکس

نخستین مورد از معروفترین شهر ارواح جهان ، شهری به نام کراکو است که در ایتالیا واقع شده. این شهر در قرن هشتم بنا شد اما بنا به فجایع مختلف ساکنانش آن را ترک کردند.

در این مطلب از میهن پست به سراغ معروفترین شهرهای ارواح جهان رفته ایم. شهرهای متروکه که حالا حال و هوای دیگری دارند. در ادامه با ما همراه شوید.

معروفترین شهر ارواح جهان عنوان مطلبی است که می‌خواهیم چند مورد از شهرهای متروکه‌ی دنیا را برایتان به تصویر بکشیم. هیچ چیزی در دنیا ترسناک‌تر از شهرهای کاملاً متروکه نیست. در این مطلب ۱۳ شهر متروکه‌ی دنیا را برایتان گردآوری کردیم که هم می‌توانید سفری به آنجا داشته باشید و هم اینکه از دیدن تصاویرشان لذت ببرید.

شهر کراکو در ایتالیا

نخستین مورد از معروفترین شهر ارواح جهان ، شهری به نام کراکو است که در ایتالیا واقع شده. این شهر در قرن هشتم بنا شد اما بنا به فجایع مختلف ساکنانش آن را ترک کردند. شهر کراکو روی سخره‌ای با ارتفاع ۴۰۰ متری از سطح زمین بنا شده است. از فجایع طبیعی که موجب متروکه‌ماندن این شهر شده می‌توان به رانش زمین در سال ۱۹۶۳ اشاره کرد و مورد دیگر نیز در سال ۱۹۷۹ بود که سیل شرایط زندگی را بسیار دشوار کرد و همچنین در سال ۱۹۸۰ نیز زمین‌لرزه‌ی دیگری باعث شد که در نهایت این شهر به کلی خالی از سکنه شود.

شهر کراکو محصور در دروازه‌ی قفل‌شده است و بازدیدکنندگان باید حتماً راهنمایی همراه خود داشته باشند. از طرفی هم به لطف حضور مجسمه‌ی خسارت‌ندیده‌ی مریم مقدس این شهر طی سال میزبان فستیوال‌های مختلف مذهبی است. همچنین به‌رغم اینکه این شهر را رسماً می‌توان مثل بمبی ساعتی دانست، محل فیلمبرداری فیلم‌های بسیاری بوده که از میان آن‌ها می‌توان به فیلم «مصائب مسیح» اشاره کرد.

معروفترین شهرهای ارواح جهان
معروفترین شهرهای ارواح جهان

شهر کِنِکات واقع در آلاسکای آمریکا

مورد دوم از فهرست معروفترین شهر ارواح جهان به شهر کنکات مربوط می‌شود. این شهر میان سال‌های ۱۹۱۱ تا ۱۹۳۸ میلیون‌ها دلار مس برای آمریکا تولید کرد اما پس از آنکه منابع طبیعی‌اش به پایان رسید از آن جایی که در ایالت دورافتاده‌ی آلاسکا واقع شده بود و دیگر چیزی برای ارائه نداشت خالی از سکنه شد.

ترک این شهر نیز برای ساکنانش به یک‌باره رخ داد و تمام ساکنان همراه هم از این شهر خارج شدند، به نحوی که در آغاز سال ۱۹۵۰ حتی یک نفر هم در این شهر نمی‌زیست و از همان زمان شهر کنکات تبدیل به شهر ارواح شد. سال ۱۹۸۶ بود این شهر در آثار تاریخی آمریکا به ثبت رسید و سازمان پارک‌های ملی آمریکا بیشتر زمین این شهر را به دست خود گرفت و از آن زمان بود که پای توریست‌ها نیز به آن شهر باز شد.

معروفترین شهرهای ارواح جهان

شهر کولمانسکوپ واقع در جمهوری نامیبیا

مورد بعدی از معروفترین شهر ارواح جهان شهری است به نام کولمانسکوپ (که نامش در آفریقایی به معنای سرِ کولمن است) و در کشور نامیبیا واقع شده. این شهر در اوایل دهه‌ی ۱۹۰۰ میلادی بسیار پرجمعیت بود، چون در آن زمان معدنچی‌های آلمانی به قصد کشف الماس وارد آن شهر شدند. در پی حضور معدنچی‌های آلمانی در این شهر معماران آلمانی نیز از راه رسیدند و به این شهر بیابانی چهره‌ای بسیار زیبا بخشیدند. سالن رقص بسیار بزرگ، بیمارستان و همچنین باشگاه بولینگ تنها گوشه‌ای از هنرنمایی آلمانی‌ها در این شهر بود.

اما پس از جنگ جهانی اول بود که شهر کولمانسکوپ رو به افول گذاشت و اتفاق سال ۱۹۲۸ را می‌توان میخ آخر تابوت این شهر دانست، چراکه در این زمان معدنی غنی از الماس در اطراف ساحل کشف شد. بسیاری از ساکنان شهر کولمانسکوپ بی‌درنگ به مقصد محل جدید شتافتند و تمام وسایل و خانه و زندگی‌شان را در این شهر رها کردند و ماسه‌ی بیابان از همان زمان به بعد این شهر را بلعید. گرچه توریست‌ها به واسطه‌ی شهر مجاور کولمانسکوپ به نام (لودریتز) همچنان به این منطقه سفر می‌کنند.

معروفترین شهرهای ارواح جهان

جزیره‌ی هاشیما واقع در ژاپن

یکی دیگر از معروفترین شهر ارواح جهان جزیره‌ی هاشیما واقع در ژاپن است. بیشترین میزان جمعیتی که جزیره‌ی هاشیما به خود دید به سال ۱۹۵۹ برمی‌گردد که بیش از ۵۰۰۰ نفر را (شامل معدنچی‌ها و کارگرانش) در خود جای داده بود، اما پس از آنکه منابع این معادن در سال ۱۹۷۴ به اتمام رسید جزیره هم خالی از سکنه شد. جزیره‌ی هاشیما زمانی به معدن‌های زیر دریایش شهرت داشت که از سال ۱۸۸۱ از آن‌ها بهره‌برداری می‌کردند. اکنون این جزیره به کلی متروکه است و فقط توریست‌هایی را می‌توان در آنجا یافت که به دیدن خانه و مغازه‌ها و خیابان‌های متروکه می‌روند.

معروفترین شهرهای ارواح جهان
معروفترین شهرهای ارواح جهان

شهر تِرموند واقع در ویرجینای غربی آمریکا

از دیگر معروفترین شهر ارواح جهان می‌توان به شهر ترموند اشاره کرد. این شهر را نمی‌توان به طور کامل خالی از سکنه دانست و هنوز هم تعداد اندکی از ساکنان این شهر باقی هستند. شهر ترموند که پیشترها منبعی برای ذغال‌سنگ محسوب می‌شد و جمعیت بسیاری داشت، اکنون، یا اگر دقیق‌تر بگوبیم تا حدود سال ۲۰۱۰ ۵ نفر بیشتر سکنه‌اش نبوده‌اند. این شهر زمانی ایستگاهی پررفت‌وآمد و معروف میان خط آهن چِساسپیک و اوهایو بود اما اکنون تبدیل به موزه شده است.

به هر حال گرچه این شهر که در آثار تاریخی آمریکا به ثبت رسیده هنوز هم تعداد اندکی سکنه دارد نمی‌توان آن را شهری پویا به حساب آورد که خبری از آن به بیرونش برسد.

معروفترین شهرهای ارواح جهان
معروفترین شهرهای ارواح جهان

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا