Mihanpostسیاسی

جزئیات اخطار به فعالیت هواپیماهای شناسایی نیروهای فرامنطقه‌ای

به گزارش میهن پست – سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی در رزمایش مشترک «محمد رسول الله» ارتش گفت: اخطارهایی به فعالیت هواپیماهای شناسایی نیروهای فرامنطقه‌ای در نزدیکی مرزهای کشور داده شده است.

امیر شهرام با بیان اینکه بخشی از تجهیزات، سلاح‌ها و سامانه‌های موشکی و راداری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) متشکل از استعدادهای پدافندی نیروهای مسلح در منطقه رزمایش گسترش یافته و آماده اجرای مأموریت است، گفت: طی روز گذشته و امروز در چند نوبت اخطارهایی به فعالیت هواپیماهای شناسایی نیروهای فرامنطقه‌ای در نزدیک اف آی آر مرزهای کشور داده شده است.
وی افزود: تعدادی از این هواپیماها از نوع U-2 بوده اند.
به گزارش ایسنا، رزمایش مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام «محمد رسول الله(ص)» از مدار ۱۰ درجه در شمال اقیانوس هند تا شرق تنگه هرمز در دریا، در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در خشکی و پهنه ۱۶۲هزار کیلومتری آسمان برگزار می شود.

این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون و۲۰۰هزار کیلومتر مربع و معادل ۸۵۰هزار مایل مربع با حضور یگان‌های نیروی دریایی، نیروی زمینی، نیروی هوایی، پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء و یگان‌های احتیاط بسیج و پایگاه‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران مستقر در محدوده رزمایش و طرح ریزی قرارگاه ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی با شعار”نمایش اقتدار، صلح و دوستی پایدار در سایه‌ وحدت اسلامی و منطقه‌ای” طی روزهای چهارم تا دهم دیماه ۹۳ برگزار می‌شود.

منبع:isna

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا