Mihanpostپیشنهاد سردبیر

کیک بزرگداشتی که صدای آمریکا را درآورد +عکس

به گزارش میهن پست – سفارت انگلیس در پی انتشار تصویری در توئیتر که کیکی را با نمای کاخ سفید در حال سوختن نشان می‌داد، خشم آمریکایی‌ها را برانگیخت و مجبور شد عذرخواهی کند.

این کیک برای بزرگداشت دویستمین سالگرد آتش زدن کاخ سفید و کنگره توسط نیروهای اشغالگر بریتانیای کبیر در تاریخ ۲۴ اوت ۱۸۱۴ میلادی تهیه شده بود و نمایی از کاخ سفید در حال سوختن بر روی آن نقش بسته بود.

سفارت انگلیس در واشنگتن، در پی انتشار تصویری از این کیک در توئیتر که خشم کاربران آمریکایی را در پی داشت، از دولت و مردم ایالات متحده عذرخواهی کرد.

کیک بزرگداشت دویستمین سالگرد آتش زدن کاخ سفید و کنگره توسط نیروهای اشغالگر بریتانیای کبیر
کیک بزرگداشت دویستمین سالگرد آتش زدن کاخ سفید و کنگره توسط نیروهای اشغالگر بریتانیای کبیر

آن سال تنها زمانی بود که پایتخت آمریکا مورد حمله قرار گرفت و کاخ سفید و چند ساختمان دیگر در دوران جیمز مادیسون،‌ چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا سوخت و صدمه دید. نیروهای اشغالگر ۲۶ ساعت پایتخت آمریکا را تصرف کردند و پس از آن به خاطر رعد و برق و طوفان به کشتی‌های خود بازگشتند.

کاخ سفید در سال ۱۸۱۴ (در طول جنگ ۱۸۱۲) توسط ارتش بریتانیا صدمه فراوان دید و محتویات آن به تاراج رفت ولی مدت زمان کمی بعد از ویرانی اقدام به بازسازی آن شد و در اکتبر سال ۱۸۱۷ جیمز مونرو، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در کاخ سفید که فقط قسمتی از آن بازسازی شده بود، سکنی گزید. کاخ سفید در طول سالیان متمادی چندین بار بازسازی و گسترش یافته‌ است.
منبع:telegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا