Mihanpostاجتماعیپیشنهاد سردبیر

رنگ سال 2024 چیست ؟ و توسط چه شخص یا شرکتی انتخاب می شود ؟

معرفی این رنگ همواره تاثیرات بسیاری در دنیای مد داشته است. رنگ سال معمولا مفاهیم مختلفی در دل خود دارد. موسسه پنتون هر ساله با معرفی رنگ سال جدید، دلایل انتخاب آن را نیز بیان می کند.

رنگ سال 2024 Color of the year 2024 در حالی انتخاب شده است که سال جدید میلادی نیز همانند سال‌ های گذشته، توسط موسسه پنتون که معنی آن « همه رنگ‌ ها »  است، رنگ سال جدید را معرفی کرد. این موسسه که به عنوان یکی از معتبرترین مؤسسات در زمینه رنگ و طراحی شناخته می‌شود، هر ساله با توجه به شرایط مختلفی که در جامعه و اقتصاد و حتی سیاست وجود دارد، یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. رنگ سال 2024 یا همان رنگ سال 1403 که امسال معرفی شده است، رنگ نارنجی هلویی است.

رنگ نارنجی هلویی ،رنگ سال 2024 است 

با توجه به اینکه رنگ نارنجی هلویی رنگی پرشور و پرانرژی است، احتمالاً باید منظور این موسسه از انتخاب این رنگ، بیان پویایی و شادابی در سال 2024 باشد. در هر صورت، همانطور که می‌دانید، رنگ سال همواره در صنعت طراحی و تولید محصولات بسیار مهم است و تأثیر بسزایی در فضای کاری و فضای عمومی دارد.

رنگ سال 2024

معرفی این رنگ همواره تاثیرات بسیاری در دنیای مد داشته است. رنگ سال معمولا مفاهیم مختلفی در دل خود دارد. موسسه پنتون هر ساله با معرفی رنگ سال جدید، دلایل انتخاب آن را نیز بیان می کند.

به این ترتیب، هر بار با دیدن این رنگ، مخاطب فلسفه انتخاب آن را نیز به یاد می آورد. اگر طرفدار مد هستید یا همواره برای آشنایی با رنگ سال هیجان دارید، مطالعه این مطلب در میهن پست برای شما جذاب خواهد بود. زیرا در ادامه این مطلب قصد داریم به رنگ سال 2024 و آشنایی با آن بپردازیم.

رنگ سال 2024
اسفاده از رنگ سال 2024 توسط راک جانسون در مراسم اسکار 2023

چرا رنگ هلویی مخملی به عنوان رنگ سال 2024 انتخاب شد ؟

این رنگ می تواند در نگاه اول شما را به یاد شکوفه های بهاری بیندازد و در شما حس آرامش را زنده کند. کاملا درست متوجه شدید. هدف موسسه پنتون نیز همین است. آن ها تلاش کردند تا با این رنگ نیاز مردم به کم کردن استرس و تاکید به مراقبت از خود و دیگران را هدف اصلی خود قرار دهند.

لتریس آیسمن مدیر موسسه پنتون و متخصص رنگ معتقد است که رنگ هلویی برای دوره ای که در آن زندگی می کنیم بسیار مناسب است. این رنگ بازتابی از نیازها و خواسته های انسان است، که ممکن است در زمان های حساس و چالش برانگیز متوجه آن شویم.

ایزمن در مصاحبه ای که با سایت تایم داشته گفته :

با ورود به سال 2024 برخی از چیزها به طور ویژه ای برای ما آشکار می شوند. یکی از آن ها مفهوم سبک زندگی است. این مفهوم به تازگی برای اکثریت مردم معنای جدیدی پیدا کرده است. ما در این دوره از زندگی ممکن از جنبه های متفاوتی احساس آشفتگی کنیم.

در نتیجه نیاز ما به پرورش، همدلی و دوستی و مهربانی افزایش می یابد. با این تصور که بتوانیم آینده ای آرام تر و قوی تر را برای خود و اطرافیانمان بسیازیم باید به این جنبه های توجه بیشتری داشته باشیم.

لوری پرسمن کیست و نظر او درباره رنگ سال 2024 چیست؟

لوری پرسمن معاون موسسه رنگ پنتون است. از دید او انتخاب رنگ سال 2024 موسسه پنتون اهمیت زیادی دارد. زیرا سال 2024، بیست و پنجمین سالگرد موسسه پنتون است. در این سال موسسه پنتون برای بار بیست و پنجم مسئول انتخاب رنگ سال است. او معتقد است آن ها باید رنگی را انتخاب می کردند که با نیاز روز مردم دنیا مرتبط باشد. از دید او این هدف، هر ساله از مهم ترین اهداف این موسسه بوده است.

نظر او درباره رنگ سال 2024 موسسه پنتون این است که امسال شاهد افزایش تمرکزها بر روی مردم و جوامع، از سوی دولتمردان خواهیم بود و سوال این است که ما چگونه می خواهیم به این سبک زندگی کنیم.

او معتقد است رنگ سال 2024 موسسه پنتون رنگی است که احساس مهربانی و محبت را در بین مردم گسترش می دهد. زیبایی و گرمای این رنگ می تواند منجر به گردهمایی مردم و افزایش صمیمیت ها بشود.

رنگ سال 2024
استفاده از رنگ سال 2024 توسط اوما تورمن در مراسم اهدای جوایز تاریخ زنان در مت گالا 2023

چه پیام هایی در رنگ سال 2024 دیده می شود ؟

ایزمن در جای دیگری از مصاحبه خود اشاره می کند که آن ها سعی داشتند با این رنگ پیامی مبنی بر اهمیت سلامت و تندرستی برای ذهن، بدن و روح را به مخاطب خود یادآوری کنند.

او تاکید کرد که به همه ی ما به طور مدام تاکید شده است که بخش مهمی از یک زندگی خوب و کامل به داشتن سلامتی، استقامت، قدرت و لذت بردن وابسته است. در دنیایی که همه به پول و دستاوردهای مادی تاکید می کنند، لازم است که به پرورش و درون خود بیشتر توجه کنیم.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا