Mihanpostپیشنهاد سردبیرعکسگردشگری

سفر به آفریقا و آنگولا مسیری بسیار زیبا در یکی از نقاط دنیا

سفر به آفریقا و آنگولا مسیری بسیار زیبا در یکی از نقاط دنیا است این مسیر به قدری مهیج و ماجراجویانه است که شما را از افسردگی رها می کند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

سفر به آفریقا و آنگولا یک گزینه عالی برای رهایی از روزمرگی و افسردگی است. آیا تا به حال این فکر به سرتان زده است که یک سفر ماجراجویانه داخل قطار داشته باشید؟ شاید برخی افراد با شنیدن این جمله خنده شان بگیرد اما واقعیت این است مسیری بسیار زیبا در یکی از نقاط دنیا وجود دارد که می توان با استفاده از قطار آن را طی کرد.

از جمله بی نظیرترین مسافرت هایی که می توانید داخل قطار تجربه کنید سفر کردن بین دو اقیانوس هند و اطلس است. بدون شک این می تواند یکی از جذاب ترین و فراموش نشدنی ترین سفرهایی باشد که شما در طی دوران عمر خود تجربه کرده اید.

سفر به آفریقا و آنگولا برای رهایی از افسردگی!

توصیه می کنیم اگر از روزمرگی زندگی خسته شده و به دنبال سفری هستید که بتواند انرژی از دست رفته تان را به شما برگرداند حتما آفریقا تا آنگولا را با قطار طی کنید و مسیری که بین دو اقیانوس وجود دارد را پشت سر بگذارید.

در سال ۲۰۱۹ یک گزارش از مسیری که با این قطار طی شد، ساخته و تا حد امکان از زیبایی های این مسیر نیز فیلم برداری شد. قطاری که مسیر بین دو اقیانوس را طی کرد از جمله قطارهای لوکس موجود بود و مسیر اقیانوس هند تا اقیانوس اطلس را با سرعتی بین ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر طی کرد.

طی کردن این مسیر ۴۵۰۰ کیلومتری در حدود ۱۵ روز و یا دو هفته به طول انجامید. این قطار مسیری بسیار زیبا از شرق تا غرب قاره آفریقا را پشت سر گذاشته و به همین دلیل از جمله خاطره انگیزترین سفرهایی بود که مسافرانش تجربه کردند.

اگر برایتان سوال شده است که این سفر چه دارد که ما این همه از آن تعریف می کنیم حتما ادامه این متن را مطالعه کنید. ما در این نوشتار سعی داریم از تمام لحظات هیجان انگیزی که مسافران  این قطار تجربه کرده اند نکاتی را برای شما بیان کنیم.

طی کردن مسیر دو اقیانوس با قطار

طی کردن مسیر بین دو اقیانوس هند و اطلس از جمله وقایعی است که با سوار شدن بر قطار ساخته شده توسط شرکت رُووس ریل (Rovos Rail) می توان آن را تجربه کرد. این مسافرت حدود ۱۵ روز به طول می انجامد و در طی آن شما می توانید شاهد زیباترین صحنه ها و مناظر باشید. با سفر به آفرقا و آنگولا توسط قطار می توانید یک تجربه بی نظیر را به خودتان هدیه دهید.

اما این سفر از کجا آغاز شد؟ مسافران از بندرگاه دارالسلام بر این قطار سوار شدند و بعد از گذشت دو هفته و تماشای مسیر بین دو اقیانوس هند و اطلس در شهر ساحلی آنگولای لوبیتو از قطار پیاده شدند.

کلیه افرادی که مسیر بین دو این اقیانوس را بدین طریق کرده اند اظهار کرده اند که با آن ها مانند ستاره های راک رفتار شده و کلیه خدمات و امکاناتی که به آن ها در این قطار ارائه شد در حد خدماتی بود که در هتل های ۵ ستاره وجود داشت. این یکی از مهم ترین وجوه تمایز این قطار و این سفر با تمام سفرهایی بود که مسافران از آن یاد کرده بودند.

نکته دیگری که خوب است در مورد این قطار بدانید مربوط به واگن ها و قدمت آن هاست. در این قطار واگن هایی بسیار زیبا و خیره کننده وجود دارد که قدمت برخی از آن ها به دهه ۱۹۴۰ نیز بر می گردد و این نیز می تواند به عنوان یکی از جذاب ترین قسمت های سفر با این قطار عنوان شود.

سفر روهان ووس به آفریقا و آنگولا

جالب است بدانید که روهان ووس (Rohan Vos) مدیر عامل شرکت رووس ریل نیز از تجربه این سفر به آفرقا و آنگولا بسیار ابراز شادمانی کرده است. از آنجایی که روهان نیز تمایل داشت این اتفاق شیرین را تجربه کند در طی یکی از سفرها با مسافران خود همراه شد.

روهان این سفر را در ژوئیه ۲۰۱۹ انجام داد و قصد داشت تا در تابستان نیز به قسمت دوم از سفر خود برود، اما متاسفانه در اواخر سال ۲۰۱۹ ویروس کرونا شیوع پیدا کرد و برنامه ریزی برای این سفر به کلی کنسل شد.

روهان می گوید که او تمام بلیط های این قطار را به فروش رسانده بود اما از آنجایی که اپیدمی به راه افتاد مسافرت با این قطار نیز متوقف شد.

او از موقعیت به وجود آمده بسیار ناراحت بوده و ابراز کرده که احتمالا مسافران از این لغو و کنسل شدن بیشتر از من ناراحت هستند. ووهان امیدوار است تا در سال ها و یا ماه های بعدی این قطار دو مرتبه کار خود را آغاز کند.

نظرات مسافران در رابطه با این سفر

گزارشی که از این قطار منتشر شد مستندی بود که در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ فیلمبرداری شد و در طی این فیلمبرداری نیز گردشگرانی حضور داشتند که قصد داریم نظرات آن ها در مورد این سفر در این قسمت بیان کنیم.

یکی از گردشگرانی که سفر مسیر بین دو اقیانوس را بدین شکل طی کرده و مسیر زیبای آفریقا تا آنگولا را مشاهده کرده است یک توریست انگلیسی به نام ساندار آرچیبالد است.

این توریست وقتی به انتهای مسیر یعنی به شهر لوبیتو رسید نظر خود را بدین صورت ابراز کرده و گفته که من تصور نمی کردم که این همه اتفاق جذاب و شیرین در این طی این سفر انتظار مرا بکشد.

ما حقیقتا انتظار نداشتیم که مردم از ما به این صورت استقبال کنند. این مسیر ظرفیت بسیار بالایی برای گردشگری دارد و ما منتظریم که در آینده اتفاقات بی نظیری تری بیفتد.

گردشگر دیگری که اهل ایالت متحده آمریکا بود و داوید آلن نام داشت، اظهار می کند که این سفر یکی از بی نظیرترین و ماجراجویانه ترین سفری بوده که او در طول دوران عمر خود موفق به تجربه آن شده است.

او از اینکه در این قطار و در این مسیر حضور داشته به خود افتخار می کند و روزهای حضورش در قطار رووس ریل را از جمله شگفت انگیزترین روزهای عمر خود عنوان کرده است. داوید گفته که نمی توانم هیچ مانعی را حتی تصور کنم که بتواند مانع از پیشروی این قطار در مسیر بین دو اقیانوس شود.

برای بسیاری از کسانی که در این قطار حضور داشتند این سفر تنها یک شروع و آغاز بود تا بتوانند دیگر عجایب و شگفتی هایی که در آنگولا وجود دارد را کشف کنند.

چنگیز قیاسی

چنگیز قیاسی متولد ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی علوم ارتباطات - شاخه روزنامه نگاری - و دکترای مدیریت کسب و کار است. وی علاوه بر 12 سال تجربه سردبیری چند نشریه چاپی ،۷ عنوان ملی در جشنواره های مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه خود دارد ، وی در سال 92 مجله اینترنتی« میهن پست» را تاسیس کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا