Mihanpostرپرتاژ

آشنایی با بهترین لباس های کار موجود در بازار

نوع پوشش بیانگر موقعیت اجتماعی و فرهنگی هر فرد خواهد بود. از این رو افراد سعی می‌کنند با توجه به کار یا مقام خود پوششی مناسب را انتخاب نمایند. لباس کار نیز یکی از همین پوشش‌ها است. لباس کار در محیط کاری بیان کننده وظیفه کاری هر فرد خواهد بود.

نوع پوشش بیانگر موقعیت اجتماعی و فرهنگی هر فرد خواهد بود. از این رو افراد سعی می‌کنند با توجه به کار یا مقام خود پوششی مناسب را انتخاب نمایند. لباس کار نیز یکی از همین پوشش‌ها است. لباس کار در محیط کاری بیان کننده وظیفه کاری هر فرد خواهد بود.

با این حال اما باید توجه داشته باشید که لباس کار نوعی پوشش برای محافظت از کارکنان و افراد در محیط کاری به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای خرید انواع لباس کار به سایت یونکس مراجعه کنید. چرا که سایت یونکس دارای آرشیوی از اطلاعات درباره ابزارهای مختلف است. با توجه به این نکته با مراجعه به یونکس شما قادر هستید محصولات مختلف را مقایسه کنید و پس از کسب اطلاعات لازم آنها را به سادگی چند کلیک از یونکس خریداری نمایید.

لباس کار چیست؟

همانطور که بیان شد لباس کار به عنوان نوعی پوشش برای محافظت از افراد و کارکنان در محیط کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو گروه‌های مختلف کاری که وظیفه های متفاوتی دارند، موظف به استفاده از لباس کار مخصوص به خود هستند. با انجام این کار، گروه های کاری دسته بندی خواهند شد.

انتخاب لباس کار برای گروه‌های کاری اغلب با توجه به شرایط و خطراتی که در محیط کاری افراد را تهدید میکند، صورت می‌گیرد. برای انتخاب لباس کار مناسب افراد باید اطلاعات کافی راجع به انواع لباس کار و مواد اولیه آن‌ها را مطالعه کنند. تنها در این صورت است که کارکنان و افراد قادر به خرید لباس کار مناسب خواهند بود. در ادامه به بررسی این اطلاعات در رابطه با لباس کار خواهیم پرداخت.

انواع لباس کار

با توجه به آن که لباس‌های کار باید مناسب افراد مختلفی باشند و از آنها در مشاغل متفاوتی استفاده شود، شرکت‌های تولید کننده این نوع ابزار، مدل‌های مختلفی از آن را طراحی، تولید و روانه بازار میکنند. که در ادامه به بررسی مهم‌ترین مدل‌های لباس کار خواهیم پرداخت.

لباس کار یکسره: همانطور که از نام این نوع لباس کار پیدا است، این لباس به طور کامل بدن افراد را پوشش می‌دهد. با توجه به این نکته باید گفت که این مدل از لباس کار مناسب افرادی است که در محیط کاری خود تحرک فراوانی دارند. همچنین از آن جایی که این لباس می‌تواند به طور کامل از بدن افراد محافظت می‌کند، جوشکاران نیز قادر هستند بدون نگرانی از آن بهره ببرند.

لباس کار 1

لباس کار دو تکه: یکی دیگر از محبوب‌ترین مدل‌های لباس کار، مدل دو تکه آن است. این نوع از لباس کار به صورت یک کاپشن و شلوار تولید و روانه بازار خواهد شد. معمولاً از این نوع لباس کار در محیط‌هایی چون شرکت‌های خودروسازی استفاده می‌شود.

لباس کار روپوشی: لباس کار روپوشی که اغلب در بیمارستان یا درمانگاه‌ها مورد استفاده قرار میگیرد، جنبه محافظتی ندارد. بلکه افراد از این نوع لباس کار تنها برای حفظ بهداشت فردی بهرمند میشوند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این خواهد بود که لباس کار روپوشی یکی از پر کاربردترین لباس کارهای بازار است.

لباس کار دو بنده: طراحی این نوع لباس کار به شکلی است که تنها پا و قسمتی از میان تنه افراد را پوشش میدهد. همچنین این مدل از لباس کار از دو بنده برای نگهداری بهتر شلوار استفاده میکند. چنین لباس کاری مناسب محیط‌هایی چون کارگاه‌های نجاری یا تعویض روغنی است.

لباس کار جلیقه‌های: یکی دیگر از لباس‌های کاری که جنبه محافظتی ندارد، لباس کار جلیقه ای است. این نوع لباس کار معمولاً به صورت شبرنگ تولید و روانه بازار می‌شود تا کارکنان شهرداری که در تاریکی شب مشغول به انجام وظیفه هستند، از اتومبیل‌ها قابل رویت باشند.

برای تولید لباس کار از چه نوع پارچه‌های استفاده می‌شود؟

پارچه لباس‌های کار مهم‌ترین رکن تعیین کیفیت آنها هستند. این به آن معنی خواهد بود که اگر لباس کاری با پارچه نامرغوب تولید شود، قادر به انجام وظیفه خود یعنی محافظت از کارکنان نخواهد بود. از این رو افراد باید قبل از اقدام به خرید لباس کار از انواع پارچه آن اطلاعات کافی داشته باشند.

پارچه تترون: تترون یکی از انواع پارچه‌هایی است که از آنها برای تولید لباس کار یا همان لباس ایمنی استفاده می‌شود. تترون پارچه‌ای سبک است و لباس های ایمنی تولید شده با استفاده از تترون، میزان مقاومت بالایی ندارند. از این رو آنها مناسب مشاغل سبک خواهند بود.

پارچه ترگال: پارچه ترگال شباهت فراوانی به پارچه تترون دارد. با توجه با این نکته باید گفت که لباس‌های کار تولید شده با پارچه ترگال نیز لباس‌های کار سبک هستند اما ضخامت پارچه ترگال کمی بیشتر از تترون است. به بیان دیگر افراد قادر هستند از لباس های کار پارچه ترگال برای انجام کارهای نیمه سنگین استفاده کنند.

لباس کار 2

پارچه فلامنت کجراه: یکی از محبوب ترین پارچه‌های بازار ایران برای تولید لباس کار، پارچه فلامنت کجراه است. لباس‌های ایمنی تولید شده با استفاده از این نوع پارچه مناسب مشاغل سنگین هستند. توجه داشته باشید که از لباس کارهای فلامنت کجراه در اغلب صنایع استفاده میشود.

پارچه کتان: پارچه کتان که سنگین‌ترین پارچه لباس کار است، مناسب مشاغلی خواهد بود که در آن افراد با حرارت یا دمای بالا سر و کار دارند. به عنوان مثال لباس کار جوشکاران اغلب از پارچه کتان تولید شده است چرا که این نوع پارچه مقاومت مناسبی در برابر حرارت از خود نشان میدهد.

بهترین لباس کار

یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها، تصمیم‌گیری برای خرید لباس کار مناسب است. چرا که مدل‌های مختلف لباس کار طراحی، تولید و روانه بازار خواهد شد. از این رو افراد باید توانایی انتخاب مناسب‌ترین لباس کار را داشته باشند. برای این کار، کارکنان باید به شرایط و خطرات محیط کاری خود واقف باشند. با توجه به این نکته آنها قادر هستند بهترین پارچه و بهترین نوع لباس کار را انتخاب نمایند.

برای انجام این کار شما می‌توانید به یونکس مراجعه کنید. با مطالعه اطلاعات موجود در این سایت فروشگاهی شما می‌توانید بهترین لباس کار خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

لباس کار یکی از مهم‌ترین انواع ابزارهای محافظتی است. این پوشش وظیفه محافظت از بدن افراد و دسته‌بندی آنها در محیط کاری را خواهد داشت. از این رو استفاده از این نوع ابزار در محیط‌های کاری الزامی خواهد بود. توجه داشته باشید که شما می‌توانید برای مطالعه راجع به انواع لباس کار یا خرید آن‌ها به سایت یونکس مراجعه کنید. سایت یونکس بانکی از اطلاعات و فروشگاهی مطمئن در زمینه ابزارهای ایمنی است.

منبع مقاله لباس کار: یونکس

منبع
یونکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا