Mihanpostدسته‌بندی نشدهورزشی

انتقادات عجیب مجتبی جباری از کی‌روش و فدراسیون فوتبال

به گزارش میهن پست – هافبک ایرانی تیم فوتبال الاهلی در اظهاراتی تند با موضعگیری علیه فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی، گفت: کارلوس کی‌روش چیزی به فوتبال ایران اضافه نکرده است.
مجتبی جباری در گفتگوی مفصلی با سایت الکاس قطر به دلایل خداحافظی‌اش از تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و همچنین درباره شرایطش در تیم الاهلی صحبت کرد. جباری در این مصاحبه به انتقاد از کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی پرداخت و همچنین فدراسیون فوتبال را هم از انتقاداتش بی نصیب نگذاشت. نکته جالب اینکه این مصاحبه از سوی این سایت قطری چند ساعت قبل از دیدار تیم ملی فوتبال ایران با قطر در جام ملت‌های آسیا منتشر شد که تیم ملی در نهایت توانست تیم قطر را شکست داده و صعودش را به دور بعدی قطعی کند.

در ابتدا جباری تاکید کرد که قصد ندارد تصمیمش را برای بازگشت به تیم ملی تغییر بدهد: من این تصمیم را بعد از بررسی‌های زیاد گرفتم و در حال حاضر می‌خواهم تمام تمرکزم را روی تیم الاهلی بگذارم.

جباری اضافه کرد: بعد از فکر و بررسی زیاد از تیم ملی خداحافظی کردم و قصد داشتم جایم را به بازیکنان جوان بدهم ولی کارلوس کی‌روش به استفاده از بازیکنان قدیمی و عدم جاری کردن خون تازه در رگ‌های تی ملی اصرار دارد.

این بازیکن ۳۱ ساله تاکید کرد: علاوه بر آنچه که گفتم، مشکلات شخصی هم در تصمیمم برای خداحافظی از تیم ملی دخالت داشت از این جهت که فصل سختی را با تیم الاهلی پشت سر گذاشته بودم .

وی خاطرنشان کرد: اگر در آن مقطع زمانی (جام جهانی برزیل) به تیم ملی می‌رفتم، ممکن بود که باز هم مصدوم بشوم. آن موقع هم جام جهانی را هم از دست می‌دادم و هم تیم الاهلی متضرر می‌شد! چنین اتفاق مشابهی در سال ۲۰۰۶ و در جام جهانی آلمان برای من افتاده بود. آن زمان یک دوره تمرینات سنگین و فشرده پشت سر گذاشتیم که در نهایت باعث دوری ۶ ماهه من از فوتبال شد. بعد از آن مصدومیت حتی یک نفر هم از فدراسیون فوتبال حال مرا نپرسید که این باعث ناراحتی شدید من شد.

جباری ادامه داد: من هم از ترس تکرار آن اتفاق و متضرر نشدن تیم الاهلی از حضور در تیم ملی خودداری کردم.

هافبک ایرانی تیم الاهلی، در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: خداحافظی از بازی‌های ملی تصمیم راحتی نبود. حتی مسئولان فدراسیون تلاش کردند تا مرا از تصمیمم منصرف کنند ولی من تمایلی به بازگشت نداشتم. البته بعد از مشاهده عملکرد تیم ملی، احساس دلتنگی به تیم داشتم ولی فوتبال همین است.

جباری درباره کارلوس کی‌روش تاکید کرد: بدون شک کی‌روش نام بزرگی در فوتبال دنیاست ولی او چیزی به فوتبال ایران اضافه نکرده است. کی‌روش اصرار دارد تا از بازیکنان قدیمی و مسن استفاده کند و به همین دلیل در سال‌های آینده چیزی برای فوتبال ایران نخواهد داشت. این در حالی است که فوتبال ایران پر از استعداد است که آنها نیاز به توجه دارند.

وی در ادامه انتقادش از سرمربی تیم ملی را چندبرابر کرد و گفت: من سه سال زیر نظر کی‌روش در تیم ملی کار کردم ولی در این مدت از نظر فنی پیشرفتی نداشتم! همه بازی‌های ایران در جام جهانی برزیل را دیدند. ما برنامه فنی خاصی نداشتیم و سرمربی به بازی دفاعی روی آورده بود.

جباری همچنین فدراسیون فوتبال را از انتقاداتش بی نصیب نگذاشت و تاکید کرد: فدراسیون فوتبال ایران فاقد برنامه بلندمدت است در حالی که قطر برنامه‌های بلندمدتی برای فوتبال دارد و من از اینکه در کشوری هستم که برای بازیکنان جوان برنامه خوبی دارد، افتخار می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: ما در ایران استعدادها و پتانسیل‌های فوتبالی زیادی دارم ولی متاسفانه ذهنیت‌های فنی و سنتی بر سیستم ایران حاکم است.

هافبک تیم ملی همچنین درباره پیش بینی‌اش از قهرمان جام ملت‌های آسیا گفت: به نظر من ژاپن یا کره جنوبی قهرمان آسیا می‌شوند مگر اینکه اتفاق دیگری رخ بدهد. فوتبال ژاپن و کره جنوبی از همه تیم‌های دیگر قدرتمندتر است.

جباری در پایان با اظهار تاسف به خاطر از دست رفتن امتیاز در بعضی از مسابقات الاهلی، اظهار امیدواری کرد که این تیم در ادامه لیگ قطر نتایج بهتری بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا