گوناگون

بارندگی در خراسان شمالی 83 درصد از فروردین پارسال بیشتر شد

نادر نصرتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: به طور میانگین در فرودین امسال 42.4 میلی متر باران در این استان به ثبت رسیده که این رقم نسبت به دوره آماری بلندمدت نیز 4 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: بارندگی مناسب در فروردین ماه 93 موجب شد تا نگرانی ها در خصوص معضل کم آبی در این منطقه به نسبت آنچه پیش بینی می شد، کاهش یابد.

معاون هواشناسی خراسان شمالی افزود: بیشترین بارش باران فروردین مربوط به شهرستان فاروج با 55.9 میلی متر بوده است.

به گفته وی در این مدت بجنورد شاهد بارش 32.1 میلی متری بود که بارش باران در مرکز استان خراسان شمالی در فروردین 93 به نسبت سال قبل 59 درصد افزایش یافت اما به نسبت دوره آماری 21 درصد کمتر شد.

نصرتی میزان بارش باران را در هفت ماهه سال زراعی (مهرماه 92 تا 31 فروردین 93) در این استان را 114.4 میلی متر اعلام کرد که به نسبت مشابه سال قبل 27 درصد و به نسبت دوره آماری 38 درصد کاهش باران گزارش شده است.

به گفته وی بیشترین میانگین بارش باران در هفت ماه سال زراعی جاری در استان خراسان شمالی مربوط به شهرستان راز و جرگلان با 225 میلی متر بوده است که 9 درصد نسبت به سال قبل و 7 درصد نسبت به دوره آماری بیشتر شده است.

وی میزان بارش هفت ماهه سال زراعی در شهرستان بجنورد را 91.1 میلی متر اعلام کرد که این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد و دوره آماری 53 درصد کمتر شده است.

نصرتی میزان بارش باران اردیبهشت ماه سال جاری را در استان خراسان شمالی طبق پیش بینی ها در حد معمول عنوان کرد.

میانگین بارش باران در استان خراسان شمالی 250 میلی متر در سال است. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

Contact the editor:
newsroom@irna.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا