Mihanpostپیشنهاد سردبیرساختنی‌هاعکسمحيط زيست

تولید لامپ‌هایی جالب برای کشت گیاهان در فضاهای تاریک + عکس

تولید لامپ‌هایی جالب برای کشت گیاهان در فضاهای تاریک توسط یک تیم طراحی آلمانی بنام We Love Eames که از امیلیا لانچ و آرنه سبرنکه تشکیل شده است این روزها در فضای مجازی مورد توجه خاص کاربران قرار گرفته است. چرا که این تیم تصمیم گرفتند تا لامپی را طراحی کنند که به افراد مختلف امکان کشت گیاهان را در هر فضای در بسته ای بدهد. با میهن پست همراه شوید.

این دو دریافتند وقتی افراد اقدام به نقل مکان به شهرهای دیگر می کنند، غالباً دلشان برای محیط سرسبز روستایی تنگ می شود، از اینرو طراحان نامبره تصمیم گرفتند تا نقش گیاهان را در فضای شهری پررنگ تر کنند.

بنابراین آنها از لامپ های ال ای دی به جای نورخورشید بهره گرفتند. حتی جالب تر آنکه به گفته طراحان گیاهان موجود داخل حباب این لامپ ها برای رشد تا سال ها نیازی به آب ندارند. آنها حتی طرح خود را یک گام جلوتر بردند و “اکوسیستم کاملا پایداری” را خلق کردند. لامپ ها به تقلید از روند فتوسنتز می پردازند و به همین خاطر نیازی نیست که صاحبانشان به گیاهان آب بدهند.

به عبارتی دیگر Mygdal Plantlamp لامپی است که امکان کشت گیاهان را در هر مکانی حتی بدون نیاز به نورخورشید هم برایتان فراهم می سازد. صرف نظر از اینکه در دفتر اداره تان باشید، در زیرزمین به سر ببرید یا محل سکونت شما شهری بارانی باشد با استفاده از این لامپ های جالب، همچنان می توانید از نور و فضای سبز بهره ببرید و خسته کننده ترین فضاها را بدل به فضایی طبیعی و سبز نمایید.

We Love Eames اقدام به طراحی دو سبک لامپ نموده است: لامپ هایی که امکان آویخته شدنشان از سقف وجود دارد و لامپ هایی که مناسب استفاده روی میز هستند. در شیشه لامپ مدل آویز خلاقیت دیگری هم استفاده شده است و دارای پوششی است که رسانای برق می باشد، به همین خاطر حتی نیازی به استفاده از کابل هم نیست. به جایش الکتریسیته از میان سطح لامپ رد می شود و نیروی لازم را تامین می کند. طراحان فعلا منتظر دریافت گواهی ثبت اختراع جهت این پوشش شیشه ای هستند.
تیم طراحی We Love Eames با الهام گرفتن از چارلز و ری ایمز، معماران، هنرمندان و طراحان مبلمان قرن ۲۰ بر ظرافت، ارگونومی و جزئیات کار تاکید ویژه ای داشته اند و افزون بر چند تکه مبلمان طراحی شده صندلی ای پشتی دار از جنس مواد طبیعی ساخته اند که تبدیل به چهارپایه هم می شود.
البته باید گفت که هنوز تاریخی برای عرضه این لامپ های جالب اعلام نشده است، اما مطمئنا علاقمندان به گل و گیاه و ساکنان شهرها از این طرح استقبال خواهند نمود.

با هم در میهن پست تصاویری از این لامپ های جالب و دیدنی را تماشا می کنیم.

منبع    boredpanda

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا