گوناگون

راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در کاشمر/ برنامه وزارت آموزش و پرورش بر اساس کیفیت تنظیم شده‌است

به گزارش خبرنگار مهر،  وحید کیارشی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشمر که دوشنبه شب با حضور رئیس شورای آموزش و پرورش و اعضای این شورا برگزار شد اظهار کرد: علی رغم اینکه نارسایی هایی در  کشور و شهرستانها در مدارس وجود دارد باید همه کمک کنیم تا فرزندان و دانش آموزان در یک فضای خوب به تحصیل مشغول و مقامات عالی را کسب کنند.

تبدیل وضعیت املاک از آموزشی به مسکونی و تجاری

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه املاک آموزش و پرورش ابتدا تبدیل به احسن می‌شود و سپس به فروش می‌رسد اظهار کرد: با تبدیل وضعیت این املاک از آموزشی به مسکونی و تجاری قسمتی از کاستی های بودجه ای در بخش آموزش و پرورش محقق خواهد شد.

معاون پشتیبانی و توسعه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طی دوسال گذشته اختصاص بودجه‌های عمرانی بسیار ناچیز بوده است گفت: اواخر سال قبل تملک دارایی ها یک درصد رشد داشته است که این بودجه‌ها به بهبود کارهای زیربنایی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه با توجه به وجود کاستی‌ها مدیران و معلمین تمام تلاش خود را برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان انجام می‌دهند افزود: نمونه بارز تلاش مدیران و معلمین موفقیت دانش آموزان کاشمری در آزمون های کنکور است که امتیازات قابل توجه ای کسب کرده اند.

معاون پشتیبانی و توسعه وزارت آموزش و پرورش با تقدیر از توجه بزرگان شهرکاشمر به مسئله آموزش و پرورش اظهار داشت: بعضی از مشکلات و کاستی‌ها مسائل ملی است که با برنامه ریزی میان مدت و کوتاه مدت رفع رجوع خواهد شد و مسائل خاص شهرستان قابل حل است.

برنامه امسال وزارت بر اساس کیفیت بخشی تنظیم شده است

وی در ادامه افزود: برنامه امسال وزارت بر اساس کیفیت بخشی تنظیم شده است که برای تحقق این امر با ساماندهی نیروی انسانی صورت خواهد شد.

کیارشی با بیان اینکه با برنامه ریزی هایی که برای نیروی انسانی صورت گرفته است در استان و سطح شهرستان ها نقل و انتقالات و توقعات مربیان پیش دبستانی و دانشجویان و فرهنگیان برآورده خواهد شد تصریح کرد: با هماهنگی نزدیکی که در حوزه ساماندهی صورت می گیرد شاهد بهره وری انرژی و کیفیت در کلاسهای دانش آموزان را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین از ارتقاء مدیران مدارس و همچنین از سپردن قسمتی از مسئولیت مدیران آموزش و پرورش به مدارس را خبر داد و گفت: علی رغم اینکه واگذاری قسمتی از مدیریت آموزش و پرورش به مدیران مدارس در قانون پنجم تنظیم شده بودولی طی چند سال اخیر متوقف شده دولت تصمیم دارد نیم درصد از اختیارات مدیریتی در سال 93  رابه مدیران مدارس واگذار کند.

راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در کاشمر

وی همچنین از راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در کاشمر خبر داد و افزود: امیدواریم با تلاشی که صورت خواهد گرفت برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان دبیران قطب شهید مدرس از از این مزایا به خوبی بهره مند گردند.

در ابتدای این جلسه رئیس شورای اموزش و پرورش کاشمر گفت: کاشمر دومین شهر زیارتی استانو چهارمین شهر زیارتی کشوربا 160 هزار جمعیت دردرون خودش جای داده است که 92 هزار نفر در شهر کاشمر و که خوشبختانه شورای اسلامی و شهرداری امور را بدست دارند مابقی جمعیت در بخش مرکزی و بخش کوهسرخ در قالب 58 روستا ارائه خدمت می دهندکه 54 روستای بالای 20 خانواررا دارا می باشد که در بخش کوهسرخ پراکندگی روستاها رفت و آمد مردم و دانش آموزان رابا مشکل مواجه کرده است.

مهدی فروزان با بیان اینکه با وجود امام زادگان واجب التعظیم و همچنین مزار اسوه دین و سیاست در این شهرپذیرای سالیانه 3 میلیون زائر را دارد که نسبت به این امر نمی توانیم بی تفاوت باشیم افزود: ایام تعطیلات آموزش و پرورش به کمک ستاد تسهیلات مسافرتی می آیدو در بخش زائر پذیری مدارس شهر مهیا می شوندو به بهترین نحوخدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه باوجود پنج دانشگاه دراین شهر و 10 هزار دانشجو در رشته های مختلف و فعالیت چهار حوزه علمیه نشان از قدمت طولانی این شهر در عرصه فرهنگی را نشان می دهد هنوز نیازمند توجه بیشتر مسئولین به این شهر را می طلبد افزود:در بخش آموزش و پرورش نیز 24 هزار دانش آموزدر بخش مرکزی و 4 هزار دانش آموز در بخش کوهسرخ خدمات دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه علی رغم همه این خدمات فضاهای آموزشی شهرستان مطلوب و در خور شان شهرستان نیست تصریح کرد: در دولت نهم ، دهم مسکن مهر شروع شد و فضاهای زیادی برای مدارس تخصیص یافت که همانگونه که در کاشمر 4800 واحد مسکن مهر داریم تنها 3 مدرسه طراحی شد که در حد 50 درصد پیشرفت است که با کمبود اعتبارات مواجه شده و ادامه کار آنها به زمین مانده است.

کمبود فضای آموزشی در مناطقی که مسکن مهر احداث شده است

وی با تاکید براینکه در قسمت مسکن مهر با شروع سال جدید تحصیلی با کمبود شدید فضاهای آموزشی مواجه خواهیم شد افزود: پروژه های نیمه تمام در شهرستان بین 5 تا 50 درصد پیشرفت دارند که که با اعتبارات قطره چکانی نوسازی مدارس این پروژه هارا با مشکل مواجه کرده است.

فرماندار کاشمر همچنین افزود: بخش خصوصی در امرفضاهای آموزشی نیز نخواهد توانست پروژه ها را به موقع آماده و فضای آموزشی خوب برای دانش آموزان مهیا کند، بویژه در مسکن مهر که اتمام این پروِه ها را در اسرع وقت خواستاریم.

رئیس شورای آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه سال گذشته از اوایل سال92اردوگاه دانش آموزی به نام امام خمینی زمین تملک و درختکاری توسط آموزش و پرورش صورت گرفته و خوشبختانه در کمترین زمان سند به نام مدیریت آموزش و پرورش صادر شده است با اظهار تاسف به اینکه دانش آموزان شهرستان  فقط از نام این اردوگاه استفاده می کنند وهنوز ساخت و سازی در این اردوگاه صورت نگرفته است تصریح کرد: از این اردوگاه می توان به عنوان اردوگاه استانی نام برد چون که 6 ماه اول سال تمامی شهرستان های همجوار برای زیارت امام زادگان مشرف می شوند و در هر 3 ماه اول و دوم از این مکان حداکثر استفاده خواهد شد.

فرماندار کاشمر همچنین با بیان اینکه آموزش و پرورش کاشمر برای برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت متمرکز و همچنین برگزاری همایش جهت پرسنل و معلمین از داشتن یک سالن 3 هزار نفری محروم است و آموزش و پرورش برای برگزاری مراسمات از دیگر ادارات استمداد می طلبد اظهارکرد: ایجاد یک سالن چند منظوره نیاز شهرستان است.

وی افزود: شهرستان کاشمر دارای پتانسیل های بالای فرهنگی دارای غنای اساتید و مربیان توانایی است که شعبه دانشگاه فرهنگیان از نیازهای دیگر شهرستان است تا شهرستان های قطب شهید مدرس بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا