سیاسی

شیخ الاسلام:رفتار قرون وسطایی «بوکوحرام » ربطی به اسلام ندارد

به گزارش میهن پست -معاون امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار گروه بوکوحرام هیچ ربطی به اسلام ندارد گفت: امثال این گروهها ساخته انگلیسی‌ها است و مثل بهایت، وهابیت یا گروههای تکفیری برای مقابله با نفوذ مردم سالاری دینی است تا با این طریق دین رحمانی اسلام را افراطی نشان دهند.
حسین شیخ الاسلام معاون امور بین الملل مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد ویژگیهای گروه بوکوحرام که اخیرا حدود 250 دانش آموز نیجریه‌ای را به گروگان گرفتند گفت: رفتار این گروه بسیار وحشتناک است که حتی در قرون وسطی نیز چنین رفتار مشاهده نمی‌شد من به صراحت می گویم اینگونه رفتار هیچ ربطی به اسلام ندارد.

وی  ادامه داد: امثال این گروهها ساخته انگلیسی‌ها است و مثل بهایت، وهابیت یا گروههای تکفیری برای مقابله با نفوذ مردم سالاری دینی است تا با این طریق دین رحمانی اسلام را افراطی نشان دهند.

بنابر این گزارش برخی خبرگزاری‌ها از احتمال ارجاع پرونده فعالیت گروه بوکوحرام به شورای امنیت سازمان ملل و اعمال تحریم ها علیه این گروه پس از موافقت نیجریه با پیش نویس قطعنامه علیه بوکوحرام خبر دادند.

شورای امنیت در واکنش به ربوده شدن 250 دانش آموز دختر در 14 آوریل توسط گروه بوکوحرام با تاکید بر لزوم آزادی فوری این افراد، این گروه را به تحریم تهدید کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا