Mihanpostپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهورزشی

قرارداد مشکوک ۱۸ فوتبالیست از زبان تاج + جزئیات

به گزارش میهن پست – رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران از مشکوک بودن قرارداد ۱۸ بازیکن خبر داد و گفت: در حال بررسی این قراردادها هستیم تا وضعیت کاملا مشخص شود. مهدی تاج در خصوص مصوبه سقف هزینه باشگاه های فوتبال، مسائل مختلف هزینه باشگاه ها و قرارداد های بازیکنان فوتبال گفت و گویی با پایگاه اطلاع رسانی ورزش و جوانان انجام داد که در ادامه می خوانید.

* نقل و انتقالات لیگ برتر تمام شده است اما حاشیه های آن هنوز ادامه دارد ، شما به عنوان رییس سازمان لیگ چه نظری در این خصوص دارید؟
– خوشبختانه با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و زحماتی که دوستان در مجموعه فدراسیون فوتبال کشیدند نقل و انتقلات امسال لیگ برتر در فضایی بسیار آرام و بدون التهاب انجام شد و حاشیه های مخرب سال های گذشته را ندیدیم. به عنوان مثال بازیکنی وجود نداشت که با چند باشگاه قرارداد امضا کند، ضمن اینکه آن جو ملتهب مصاحبه علیه مسئولین بسیار کمتر شده است امسال شما چیزی نشنیدید .

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران
مهدی تاج رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران

* اما انتقادهای زیادی به گوش می رسد؟
– اتفاقا من می گویم اجازه دهید پرونده نقل و انتقالات تمام شود بعد شروع به انتقاد کنید. متاسفانه یک سری از دوستان با چشم های بسته انتقاد می کنند و نکات مثبت امسال را نادیده گرفته اند.

* این نکات مثبت را می گویید؟
– اینکه قانون سقف هزینه باشگاه ها را مصوب کردیم تا رقم های بی حساب و کتاب رد و بدل نشود.ضمن اینکه مصوب شد تا لیست قراردادها در اختیار رسانه ها و مردم قرار بگیرد تا همه در جریان ریز قرارداد ها و ارقام آن باشند. در ادامه تصمیم گرفتیم تا هر باشگاهی بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان برای نقل و انتقالات هزینه نکند و اینکه باشگاه هایی که در آسیا به میدان می روند بتوانند ۳ میلیارد بیشتر هزینه کنند.لازم است بگویم که همه باشگا ها قبل از زمان مقرر، قرارداد های خود را منتشر کردند.

* اما شنیده می شود بعضی از باشگاه ها این موارد را رعایت نکرده اند و هزینه هایی بیشتر از سقف تعیین شده داشته اند؟
– اجازه دهید قسمت به قسمت جلو برویم. الان زمان رسیدگی به همین موضوع است. در ابتدا بگویم ما از ۱۳ باشگاه که قوانین را رعایت کرده اند تقدیر و تشکر کردیم و به آن ها نامه زدیم ؛این باشگاه ها از ۶ میلیارد تومان تا زیر رقم سقف هزینه کرده اند.

* اما چند باشگاه بیشتر از سقف، هزینه کرده اند؟
– ما هم در جریان هستیم و برای همین جریمه های سنگینی را برای ناقضین در نظر گرفته ایم.

* چه جریمه ای در نظر گرفته اید؟
– در ابتدا باید بگویم ۲ تخلف در این رابطه و جود دارد اول اینکه هزینه باشگاه از سقف تعیین شده بالاتر برود و دوم قرار داد های منتشر شده با قراردادهای واقعی مطابقت نداشته باشد.
کمیته صیانت و بازرسی لیگ به همراه کمیته نقل و انتقالات و دستگاه های نظارتی نیز مسئول اجرای جرایم هستند. اما در مورد جریمه ها در مرحله اول بعد از مشخص شدن تخطی، به باشگاه مربوطه تذکر کتبی می دهیم تا موارد اشکال را سریعا اصلاح کند.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران
مهدی تاج رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران

* و اگر این تذکر افاقه نکرد ؟
– جریمه ها بسیار سنگین است؛ در مرحله دوم باشگاه متخلف را از تمام نقل و انتقالات طول فصل مثل نقل و انتقالات نیم فصل و ۶ بازیکن آزاد، محروم می کنیم که این برای هر باشگاهی بسیار جریمه سنگینی است.
در مرحله سوم هر باشگاه به ازای هر یک میلیارد تخطی از سقف هزینه تعیین شده به میزان یک چهارم باید جریمه بدهد. به عنوان مثال اگر باشگاهی ۴ میلیارد تومان بیشتر از سقف هزینه کند مبلغ یک میلیارد تومان از عواید حق پخش را دریافت نخواهد کرد.
این سنگین ترین جریمه ای است که تا به حال در لیگ فوتبال در نظر گرفته ایم

* تا به حال تخلفی به شما گزارش داده شده است؟
– ما به ۱۸ بازیکن مشکوک هستیم و به دقت قراردادهایشان را زیر نظر داریم . به نظر می رسد این ۱۸ بازیکن بیشتر از رقمی که در قراردادهایشان آمده است را دریافت خواهند کرد که اسامی آن ها را به کمیته صیانت و بازرسی سازمان لیگ اعلام کردیم و در حال بررسی است.

* این سقف هزینه ها که تعیین کردید شامل هزینه های کل باشگاه ها می شود؟
– خیر. این ارقام فقط برای قرارداد های بازیکنان و کادر فنی تیم ها است. باشگاه هایی که در لیگ آسیا حضور دارند دو نیم میلیارد تومان و برای بقیه باشگاهها ۲ میلیارد تومان جهت هزینه های بلیط هواپیما، هتل و … در نظر گرفته شده و می توانند این مبالغ را فقط در همین موارد هزینه کنند.

* درمورد حق پخش تلویزیونی صدا و سیما کار به کجا رسید؟
– ما یک حرف قانونی می زنیم همه دنیا ۶۰ درصد هزینه ها را از این بخش تامین می کنند.ما با صدا و سیما جنگ نداریم امیدوارم آنها حق و حقوق فوتبال را به طور کامل پرداخت کنند.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا