Mihanpostاقتصادیطلا و ارز

جزئیات کاهش قیمت طلا و افزایش درخواست برای خرید دلار؟

به گزارش میهن پست –  قیمت طلا که از روز گذشته روند نزولی خود را آغاز کرده است، امروز با کاهش بیشتر همراه شد و به گفته صرافان تقاضای خرید دلار بیشتر از سکه شده است.

از بازار طلا و ارز، هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۱۰۰ هزار و ۶۷۱ تومان داد و ستد می‌شود. همچنین سکه تمام با کاهش ۳۰۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۹۸۴ هزار تومان فروخته می‌شود.

در بازار آزاد نیم سکه ۴۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان تومان، ربع سکه ۲۷۰ هزار تومان و هر دلار آمریکا با کاهش ۵۳ تومانی به قیمت ۳۵۰۷ فروخته می‌شود.

در حالی که طلا امروز در بازار جهانی در پی کاهش ارزش دلار و افت بازارهای سهام که ریسک گریزی سرمایه‌گذاران را افزایش داد و تقاضا برای این فلز ارزشمند را تقویت کرد، به بالای ۱۲۰۰ دلار صعود کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات چهارشنبه بازار سنگاپور با ۰٫۱ درصد افزایش، ۱۲۰۱ دلار معامله شد در حالیکه روز گذشته تا ۱۲۰۹ دلار هم رسیده بود.

 جزئیات قیمت‌های امروز طلا و ارز در بازار آزاد بدین شرح است:

58581

عصر روز گذشته – سه‌شنبه – هر دلار آمریکا در صرافی‌ها بین ۳۵۰۰ تا ۳۵۱۰ تومان خریداری و به قیمت ۳۵۳۰ تا ۳۵۴۰ تومان فروخته شد.

در بین دلالان نیز هر دلار به قیمت ۳۵۲۰ تا ۳۵۴۰ تومان فروخته و به قیمت ۳۵۰۰ تا ۳۵۱۵ تومان خریداری شد. البته دلار در اوایل هفته بین ۳۵۵۰ تا ۳۵۷۰ تومان فروخته می‌شد.

هر یورو اروپا در بازار آزاد نیز به قیمت ۴۳۰۰ تومان خریداری و به قیمت ۴۳۴۰ تومان فروخته شد. پوند انگلستان بهم ه قیمت ۵۴۷۰ تومان خریداری و ۵۵۴۰ تومان عرضه شد.

این کاهش قیمت حدود ۵۰ تومانی در حالی است که در هفته‌های گذشته قیمت دلار روندی افزایشی داشته و از اوایل آذر ماه که قیمت هر دلار حدود ۳۲۵۰ تومان بود طی چند روز به بیش از ۳۵۰۰ تومان افزایش یافت.

تقاضای دلار بیشتر از سکه
به گفته برخی از دلارفروشان روز گذشته کفه ترازو به سمت فروش ارز سنگینی بیشتری داشته است.

همچنین قیمت سکه تمام طرح جدید در صرافی‌ها به قیمت ۹۷۶ هزار تومان خریداری و به قیمت ۹۸۰ هزار تومان فروخته شد، سکه تمام طرح قدیم ۹۷۲ هزار تومان خریده و به قیمت ۹۸۰ هزار تومان عرضه شد. نیم سکه نیز به قیمت ۴۸۸ هزار تومان خریداری و به قیمت ۴۹۳ هزار تومان به فروش رفت.

ربع سکه ۲۶۰ هزار تومان خریداری و ۲۶۶ هزار تومان فروخته شد. سکه یک گرمی نیز ۱۶۸ هزار تومان خریداری و ۱۷۴ هزار تومان عرضه شد که مقایسه این قیمت‌ها با نرخ‌های امروز نشان‌دهنده ادامه روند کاهشی است.

سکه‌های اصل چه ویژگی دارند
یکی از شائبه‌های که مدتی است در بازار سکه مطرح شده عرضه سکه‌های تقلبی در بازار است که صرافی‌ها و فروشندگان چنین مسئله‌ای را رد کردند.

به گفته آن‌ها کسانی از که با سکه و خرید و فروش‌ آن آشنایی داشته باشند مطئنا سکه تقلبی را تشخیص می‌دهند که در این میان می‌توان شفافیت رنگ و طراحی‌ روی سکه‌ها را از ویژگی‌های سکه‌های اصل برشمرد.

منبع:ISNA

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا