یکشنبه، ۱۴ فروردین ۱ - ۱۱:۱۲
مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳

مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ Maserati Grecale Trofeo یکی از مهمترین اخبار خودرویی طی ماه های اخیر را به خود اختصاص داده است. گریکاله(گرکاله) با…

مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ Maserati Grecale Trofeo یکی از مهمترین اخبار خودرویی طی ماه های اخیر را به خود اختصاص داده است. گریکاله(گرکاله) با پیروی از زبان طراحی کمپانی ایتالیایی، منظره زیبایی را پیش روی مخاطب قرار می دهد اما شرایط غافلگیری یک محصول جدید را همراه ندارد زیرا کاملا منطبق با سدان های قبلی مازراتی شکل گرفته است.

در این میان کارشناسان حوزه خودرو از مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ به عنوان رقیبی سرسخت برای ماکان پورشه نام می برند که باید دید آینده بازار کدام را برنده میدان خواهد کرد.

با این حال ابتدا سراغ جذاب ترین بخش ماجرا یعنی پیشرانه مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ می رویم. اینجا از نمونه ۳ لیتری ۶ سیلندر مجهز به ۲ توربوشارژر استفاده شده که مجموع خروجی را به ۵۳۰ اسب بخار می رساند. گشتاور نیز برابر با ۶۲۰ نیوتن متر است.

با این مشخصات، مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ طی ۳٫۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که این آمار برای پورشه ماکان جی تی اس برابر با ۴٫۵ ثانیه است که البته در بخش جعبه دنده این کراس اوور شیک پوش ایتالیایی نیز از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک ZF استفاده شده است.

رینگ های اشرافی ۲۱ اینچی بخش مهمی از زیبایی نمای جانبی را به خود اختصاص داده است. سیستم تعلیق اسپرت پس از بروزرسانی های دقیق امکان سواری نرم و بسیار باثبات را برای این مازراتی به ارمغان آورده است. به این فرمول باید ارتفاع پایین و نزدیکی به سطح را نیز اضافه کنیم تا گریکاله براحتی قدرت موتور خود را در سرعت های بالا نمایش دهد.

سیستم تمام چرخ محرک مازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ در وضعیت فعال قرار دارد. وزن گریکاله تروفئو برابر با ۲۰۲۶ کیلوگرم است. مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی برابر با ۱۱٫۲ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی مورد اشاره قرار گرفته است.

فضای کابینمازراتی گریکاله تروفئو ۲۰۲۳ نیز به مانند شرایطی که در پیشرانه مشاهده کردیم، حریفی قدرتمند برای همکلاسی های خود محسوب می شود که استانداردهای سطح بالایی را به نمایش می گذارد. استفاده از چرم بسیار مرغوب برای پوشش قسمت های مختلف، دوخت درشت زرد رنگ و فناورانه های روز در نهایت زیبایی و هماهنگی کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

نمایگشر ۱۲٫۳ اینچی لمسی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و یک نمایشگر ۸٫۸ اینچی دیگر که زیر آن قرار گرفته و دسترسی تنظیمات سیستم تهویه را ایجاد می کند. گفتنی است دسترسی سیستم تهویه اختصاصی برای ردیف عقب نیز در نظر گرفته شده است.

جزئیات آلومینیومی انودایز در این کابین زیبایی خاص خود را دارند که از جمله می توان به تعویض گر دنده پشت فرمان اشاره کرد که نمایی بسیار باکیفیت از فلز را ایجاد کرده است. نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر نیز تراکم پیکسلی بالایی را ارائه می دهد.

قیمت پایه این تریم برابر با ۸۹ هزار دلار است و در نمونه ای که تصاویرش را مشاهده می کنید با توجه به آپشن فعال به ۹۹ هزار دلار رسیده است.

منبع netcarshow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *